Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

JOJ v roku 2024: Vlajkovou loďou vyzývateľ Dunaja, kanonáda noviniek aj utajovaná reality šou!

Jojka pripravuje pre budúci rok až osem nových seriálových projektov, prekvapiť chce reality šou, o ktorej nakrúcaní mlčí.

Kým Markíza v plánoch na rok 2024 predstavila jedinú novinku a svoj program chce stavať na osvedčených formátoch, jej hlavná konkurencia plánuje novými programami zaplniť vysielanie.

Ako sme už informovali, na Jojke postupne skončia oba nosné seriály Hranica a Nemocnica, ktorými vypĺňala hlavný večerný vysielací čas ostatné dva roky.

Priestor tak dostanú úplne nové projekty, ktoré bude chcieť televízna dvojka primárne cieliť na ženy, čím plánuje vyvážiť budúcoročnú najväčšiu udalosť z jej obrazoviek Majstrovstvá sveta v hokeji.

„Keďže máme od budúceho roka množstvo hokejových prenosov, investovali sme najmä do seriálov pre ženskú cieľovku, v ktorej stále cítime rezervu. Preto budú naše nové projekty zamerané na ženy,“ povedal na prezentácii plánov roka 2024 obchodný riaditeľ JOJ Group, Martin Heržo.

MS v hokeji

Joj sa počas budúceho roka zmení na hokejovú televíziu.

Od roku 2024 získala práva na vysielanie najsledovanejšieho športového sviatku na Slovensku MS v hokeji, no k tomu taktiež juniorské šampionáty či sprievodné turnaje.

K vysielaniu sa súkromná televízia dostala po tom, čo verejnoprávna RTVS nedokázala zareagovať na navyšujúcu sa cenu za práva, pričom Joj zároveň na svojej obrazovke dala priestor nižšej aj najvyššej hokejovej súťaži a ďalším hokejovým turnajom.

Načasovanie zisku MS v hokeji jej zahralo do karát, nakoľko budúci rok sa šampionát uskutoční v susednej Českej republike a bude tak mať takmer domáci charakter. Joj sľubuje množstvo vlastného obsahu, ktorý bude zodpovedať prechodu hokeja na komerčnú obrazovku.

„Bude to Hollywood,“ povedal na prezentácii plánov roka 2024 obchodný riaditeľ JOJ Group, Martin Heržo.

Pre RTVS je strata hokejových majstrovstiev tvrdou ranou, vysielala ich od roku 2000.

Postupne pritom prichádza aj o ďalšie lukratívne prenosy, keď Markíza napríklad budúci rok odvysiela futbalové EURO 2024. Joj zas od tejto sezóny prebrala aj spomínanú hokejovú extraligu, naďalej tiež vysiela väčšinu prenosov alpského lyžovania.

Jojka potvrdila, že MS v hokeji sa dostanú na jej hlavné obrazovky.

K majstrovstvám sveta plánuje mimoriadnu intenzívnu kampaň, pričom do hokeja sa odeje celá televízia. Predstavila už aj claim, s ktorým bude komunikovať zmenu vysielateľa šampionátu „Hokej je na JOJke“.

Televízia uviedla, že v priamom prenose odvysiela všetkých 64 zápasov.

Duely slovenskej reprezentácie ponúkne na hlavnej Jojke, ďalšie zápasy pôjdu na obrazovke JOJ Plus a JOJ Šport, kde by mali diváci vidieť aj záznamy prenosov, ktoré nestihli. Kompletne celé vysielanie z majstrovstiev bude dostupné aj na platforme JOJ Play.

Vlajková loď na koni

Nosnou seriálovou novinkou Joj pre rok 2024 sa stane očakávaná veľká rodinná sága Ranč.

Ide o ďalší potenciálne dlhodobejší projekt z dielne Danice Hričovej, ktorá v minulosti priniesla seriály Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Divoké kone, Zoo alebo Nemocnica.

„Rodina drsnej a hrdej Zity Zemanovej potrebuje udržať Ranč a celý statok so vzácnymi koňmi nad vodou. Jediná šanca, ako znovu oprášiť lesk rodiny, je vrátiť sa k ťažbe zlata a drahých kovov v opustených baniach, ktoré im už dlho patria. Na scénu ale prichádza rodina Zitinej nenávidenej dávnej rivalky, „bosorky“ Anny. Stačí jeden deň bagrovania a z ospalých baní sa vynára nebezpečné tajomstvo s temnou zápletkou. A stačí jedno stretnutie Anninej vnučky Nely so Zitiným vnukom Ondrejom a z minulosti sa začnú vynárať pochované tajomstvá kamarátov z mladosti,“ znie anotácia.

V novinke sa objavia viaceré známe herecké mená ako Nela Pocisková, Kristína Madarová, Anna Javorková, Dana Karolová, Eva Matejková, Roman Poláčik, Noël Czuczor, David Uzsák, Miro Noga, Helena Geregová, Hana Gregorová alebo Juraj Ďurdiak.

Očakáva sa, že s Rančom vyrukuje Jojka do priameho súboja s Dunajom, k vašim službám.

Naznačuje to už ohlásený počet častí, keď nateraz avizuje 32 dielov nového seriálu. Dočkať by sa tak mal nasadenia dvoch častí do týždňa. Rančom by sa mohla Joj pokúsiť po približne roku zmeniť pomer síl v utorňajšie a štvrtkové večery, ktoré aktuálne ovláda Dunaj.

Pred jeho nástupom týmto dňom dominovala Nemocnica, ktorá sa pokračovania dočká aj v roku 2024.

Ako sme informovali, Jojka sa podľa našich informácií rozhodla nakrúcať seriály Ranč a Nemocnica súčasne, a to napriek tomu, že zdieľajú niektorých tvorcov či hercov. Televízia ich kolidovanie vyriešila rozdelením tvorcov a hercov medzi oba projekty.

Zo súčasných seriálov nové časti dostane aj komediálna séria Tomáš a Diana, budúci rok sa navyše vráti s 2. sériou Kriminálka Kraj.

Iveta 2 aj herecká elita

Ďalším highlightom televíznej dvojky bude pokračovanie tohtoročného najsledovanejšieho seriálu Iveta.

Jej priemernú sledovanosť zo začiatku roka, aj po odpočítaní úvodných dvoch rekordne sledovaných častí v celej histórii Joj, nedokázal dotiahnuť žiadny ďalší seriál. Výnimkou nie je ani Dunaj, ktorý sa aktuálnymi maximami približuje k sledovanosti zo záveru prvej série Ivety.

Iveta dostane budúci rok viac častí.

Kým v tomto roku ponúkla osem dielov, pre druhú sériu počíta s celkovo 10 epizódami.

Režisérom minisérie je naďalej Jan Hřebejk, ktorý pre Jojku nakrútil aj ďalšiu, dosiaľ neznámu novinku.

Ide o hereckými hviezdami nabitý rodinno-komediálny seriál z prostredia starobinca, ktorý dostal názov Večne mladí.

„Traja dôchodcovia sa na sklonku života stretnú v luxusnom starobinci. Zisťujú, že aj vo svojom veku môžu ešte zažiť dobrodružstvo a srandu, hlavne ak tam nájdu nových priateľov. Navzájom sa podržia, pohádajú, riešia problémy s chorobami, vzťahmi či s rodinou. A to všetko s humorom im vlastným,“ píše anotácia.

Jojka do projektu obsadila výrazne mená.

Ústrednú trojicu hrdinov stvárnia Milan Kňažko, Bolek Polívka a Vlado Černý, v seriáli sa zároveň budú objavovať Zuzana Kocúriková, Pavel Nový, Juraj Ďurdiak, Lucia Siposová, Jana Oľhová, Zuzana Porubjaková, Klára Pollertová Trojanová, Josef Trojan, Michal Noga, Zuzana Cigánová či Jaroslav Plesl.

Práve v tomto seriáli mala dostať priestor aj komička Eva „Evelyn“ Kramerová, ktorá sa po rozchode s Markízou usádza na bratislavskej Kolibe.

Večne mladí (zdroj: TV JOJ)

Potvrdené novinky

Joj pre budúci rok potvrdila aj viaceré už známe novinky.

Spomínané cielenie seriálov na ženského diváka bude chcieť umocniť odvysielaním romantického seriálu Lásky v Istanbule, ktorý nakrúcala v Turecku.

„Nakrúcaný bol v neprehliadnuteľných a jedinečných lokalitách priamo v Istanbule – Galata, Hagia Sofia, Eminonu square, Spice market, Yerebatan, Bebek, diváci tiež uvidia veľa iných nádherných lokácií na európskej aj ázijskej strane,“ uviedla televízia.

 


Horúce zábery z Turecka: Takto to vyzerá na nakrúcaní romantickej novinky Lásky v Istanbule!Čítajte →

Seriál bude mať aj obsadením charakter populárnych česko-slovenských filmov, zahrali si v ňom Marian Mitaš, Lívia Bielovič, Daniel Žulčák, Jana Labajová, Peter Ondrejička, Simona Kollárová, Gregor Hološka, Juraj Bača, Maroš Kramár, Veronika Žilková, Ester Geislerová, Hana Holišová, Vlastina Svátková aj Ondřej Sokol.

„Dej sa odohráva v exkluzívnom prostredí ambasády, ktorá v každej epizóde rieši netradičné, až kuriózne príbehy slovenských občanov. Veľvyslanec spolu s konzulkou musia byť nápomocní napríklad pri organizovaní slovensko-tureckej svadby, príprave vernisáže svetových umelcov, adopcie a sťahovaní dieťaťa, pri plánovaní slovenského dňa na Bospore či sprostredkovaní obchodu medzi krajinami. Seriálom sa tiahne tiež osobná linka veľvyslanca a konzulky, ktorí sa v Istanbule stretnú po rokoch a ich vzťah je plný prekvapenia a peripetií,“ znie seriálový dej.

Joj by súčasne mala odvysielať aj spoločné česko-slovenské projekty s partnerskými televíziami.

S Českou televíziou nakrútila 8-dielnu mysterióznu kriminálku Lovec, s Primou zas 6-dielny krimiseriál Na vlnách Jadranu aj ďalší väčší česko-slovenský komediálno-dramatický seriál Vytoč môjho agenta.

Viac sa o seriáloch dozviete kliknutím na ich názov.

Priveľa lásky (zdroj: TV JOJ)

Joj po prvýkrát potvrdila tiež realizáciu psychologickej drámy Too Much Love, o ktorej informoval portál Mediaboom.sk.

Novinka dostala názov Priveľa lásky a ponúkne celkovo 8 častí.

„Marek, 50-ročný úspešný obchodník, delí svoj život medzi Bratislavu a Brno, vraj kvôli pracovným povinnostiam. V skutočnosti svoje dni trávi udržiavaním troch rôznych životov, ktoré bežia paralelne: milujúceho a oddaného manžela a otca dvoch rôznych rodín a zároveň milenca tretej ženy, ktorá nedávno vstúpila do jeho tajného kruhu lásky. Navzájom o sebe netušia, až do jedného osudného dňa, kedy sa všetky tri jeho starostlivo choreografované vzťahy chaoticky pretnú – a jeho vlastný život zostane visieť na vlásku…,“ píše anotácia.

V seriálovej dráme si zahrajú Milo Král, Soňa Norisová, Jitka Schneiderová, Denisa Nesvačilová, Roman Luknár aj Kryštof Rímsky.

 


Markíza v roku 2024: Veľký nástupca Klamstva, stopka pre Superstar aj návrat Druhej šance!Čítajte →

Nadviazať ňou môže chcieť na úspech markizáckeho dramatického seriálu Klamstvo.

„Originalita námetu tejto licencovanej série vrhá svetlo na dve moderné spoločenské tabu: manželskú neveru a polyamóriu. Ide o vzrušujúcu dramatizáciu toho, kam až človek zájde, aby si udržal život založený na ilúzii, klamstvách a podvodoch. Príbeh nekonečných zvratov konfrontuje divákov s antihrdinom, ktorý ich šokuje, uchvacuje a zároveň núti spochybňovať svoje vlastné presvedčenia a hodnoty.“

Vlastného nástupcu Klamstva chystá aj Markíza, detaily s obsadením v tomto článku.

Tajná zoznamka

Kým medzi seriálmi Joj už tradične predstavuje jednu novinku za druhou, medzi zábavnými programami ani teraz divákov neprekvapí.

Napriek klesajúcej sledovanosti na jeseň 2024 prinesie 12. sériu ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent, pokračovať bude aj rodinná šou V siedmom nebi či Inkognito.

K tomu pribudne nová podoba zábavnej relácie Heslo, ktorá dostane prime-time podobu s moderátorkou Jasminou Alagič.

Zachovať chce súčasne dvojicu denných reality šou Bez servítky a Nákupné maniačky spoločne s kvízom Riskuj!. Nové časti dostanú aj tradičné magazíny Nové bývanie, Na chalupe, Nová záhrada a Miláčikovo.

Joj však predsa pripravuje aj jednu novinku, o ktorej však hovoriť prakticky nechce.

Ide o slovenskú adaptáciu zahraničnej doku-reality šou Marry Me Now, ktorú ako prvá v roku 2018 priniesla juhokórejská televízia KBS. Jojke ju predala distribučná spoločnosť Armoza Formats.

Novinka ponesie názov Vezmi si ma a ponúkne pohľad na netradičnú žiadosť o ruku.

Diváci spoznajú dlhoročné páry, v ktorých partnerka sa vidí v manželstve, no partner sa ku svadbe stále nemá.

„Mnohé ženy túžia byť nevestami, stať sa manželkami a založiť si rodinu, no ich milovaná polovička sa akosi nemá k činu. Žijú v dlhoročnom vzťahu, ktorý stagnuje a potrebuje troška poštuchnúť, aby sa posunul na ďalší level – k manželstvu,“ približuje Joj.

S pomocou televízie partnerky zorganizujú kompletnú svadbu bez o toho, aby o tom ich partneri tušili. V deň svadby ich postavia pred hotovú vec.

„Šou dá šancu dlhodobo zadaným ženám zobrať osud do svojich rúk a pomôže im zorganizovať svadbu bez toho, aby o tom vedeli ich partneri. V deň D sa nevesta vyberie za svojim nič netušiacim potenciálnym ženíchom a pred kamerami sa ho spýta: ‚Vezmeš si ma teraz?‘,“ dodáva televízia.

Joj aj na samotnej prezentácii plánov potvrdila, že sa šou vyrába v utajení tak, aby neunikli žiadne informácie z nakrúcania.

 


Jojka sa čoskoro radikálne zmení: Takto vyzerá nové štúdio hlavných správ!Čítajte →

Zásadnú zmenu zároveň chystá televízia v spravodajstve.

Od nového roka by mala Jojka začať vysielať z nového spravodajského štúdia, predstaviť nový spravodajský vizuál a postupne aj vizuálne zjednotiť vysielanie so spravodajskou televíziou JOJ 24. Fotografie nového štúdia nájdete v tomto článku.

 

Čítať viac...
Nahor