Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Televízny prestup z Markízy potvrdený: Evelyn dostala nové miesto v Jojke!

Komička sa vracia do televízie, na ktorej obrazovke začínala.

Správy o odchode z Markízy sa potvrdzujú.

Portál Mediaboom.sk začiatkom februára informoval o definitívnom konci komičky a moderátorky Evy „Evelyn“ Kramerovej v Markíze, ktorej výraznou tvárou bola od roku 2017.

Nečakaný rozchod po piatich rokoch

Rozchod medzi komičkou a televíziou sa mal udiať neplánovane ešte uprostred roka 2022.

Kým Evelyn bola ešte v priebehu júna toho roka s Markízou dohodnutá, že bude moderovať svoj piaty ročník reality šou Farma, už o mesiac neskôr bolo všetko inak. Portál Mediaboom.sk koncom júla exkluzívne informoval, že Evelyn vo Farme náhle skončila, čo následne potvrdila aj televízia.

Pôsobenie Evelyn v Markíze mal ukončiť prepadák Lego Masters.

Markíza s krátkym federálnym projektom vysielaným v júni 2022 zažila najväčší prepadák v histórii pri vysielaní v hlavnom vysielacom čase. Už po dvoch častiach šou z večera sťahovala na nedeľné predpoludnia, do vysielania pritom prichystala iba štyri epizódy.

Napriek tomu, že sa Markíze a Nove nevydarila samotná česko-slovenská verzia inak úspešnej svetovej šou, tvrdú kritiku schytala aj samotná moderátorka. Tá je však terčom negatívnych komentárov celé roky, okrem kritiky jej výkonov často prevládajú nevyberané urážky smerované na jej vzhľad.

Práve vlna diváckej kritiky, ktorá ale bola súčasťou tiež vysielania Fariem, mohli Markízu presvedčiť o ukončení spolupráce.

Dominantná tvár Markízy

Vyústením bolo objavenie sa Evelyn na obraze konkurenčnej Joj.

O rok neskôr, v júni 2023, odmoderovala komička spoločne s Matejom „Sajfom“ Cifrom 4. ročník odovzdávania cien Social Awards Slovakia. Moderovanie galavečera SOWA na obrazovke Joj vtedy naznačilo, že Evelyn viac s Markízou pevné väzby nespájajú.

Televízny líder si dlhé roky chráni svoje najvýraznejšie tváre a mnohokrát ani nedovoľuje, aby sa objavili v konkurenčných projektoch – a to ani pri krátkodobom hosťovaní či jednorazových akciách.

Evelyn strávila v Markíze päť rokov, počas ktorých bola jednou z najdominantnejších tvárí televízie.

Okrem moderovania štyroch ročníkov Farmy či prepadáku Lego Masters mnohokrát hosťovala v jej programoch či eventoch.

Bola tiež súťažiacou v Let´s Dance, Tvoja tvár znie povedome, Pevnosť Boyard, pričom práve na nej bolo zväčša postavené mediálne promo. Venovaná jej bola aj epizóda v 2 na 1. Časom tiež doplnila stabilnú zostavu komikov v skeč šou Kredenc či hercov v komediálnom seriáli Horná Dolná.

Dnes je jej koniec v Markíze potvrdený.

V Jojke mieri do prvých projektov

Evelyn sa po rokoch vracia do Jojky.

Práve na jej obrazovke pôvodne začínala, keď po legendárnom virálnom videu s kunami s ňou Joj v roku 2015 natočila komediálny seriál Svet podľa Evelyn. Dočkal sa celkovo 10 častí a nasadenia v stredy za vtedy mimoriadne sledovaným 5. ročníkom Česko Slovensko má talent.

Svet podľa Evelyn mal dostať aj pokračovanie, v roku 2016 sa hovorilo o definitívnom odklepnutí 2. série. Plány napokon vyšumeli do stratena, o rok neskôr už totiž komička zamierila ku konkurencii.

Tohtoročné moderovanie galavečera SOWA nebolo len jednorazovým návratom na obraz televíznej dvojky.

Evelyn sa začala v uplynulom období objavovať aj na akciách organizovaných Jojkou, pričom sa už obe strany mali dohodnúť aj na účinkovaní vo viacerých televíznych projektoch.

Jojka prednedávnom potvrdila, že sa Evelyn stane súčasťou nového pripravovaného komediálneho seriálu.

Na rozdiel od Svet podľa Evelyn má komička podľa prvých informácií dostať menšiu úlohu, seriálová novinka tak na nej nebude postavená.

Podobným spôsobom bola Evelyn v roku 2018 obsadená do dlhodobého komediálneho seriálu Markízy Horná Dolná, kde doplnila pôvodnú zostavu obyvateľov dediny v menšej seriálovej úlohe.

Evelyn by sa tiež mala objaviť v novej sérii zábavnej šou Inkognito.

Joj podľa našich informácií absolvovala s komičkou prvé nakrúcanie relácie, v ktorom bola súčasťou panela hádačov. Do vysielania by sa mali epizódy dostať v septembri.

Evelyn tak po novom absolvuje podobné účinkovanie na Jojke ako roky v Markíze. Tá z nej pred takmer šiestimi rokmi spravila rovno jednu z jej hlavných hviezd.

Stavala na nej viacero projektov

Na jeseň 2017 bola Evelyn jedným z hlavných celebritných lákadiel v tanečnej šou Let´s Dance.

Markíza ju na obrazovky vracala po dlhých 6 rokoch, pričom sa pokúšala oživiť niekdajší úspech formátu aj pôvodnou moderátorskou dvojicou. V rovnakom roku sa začala objavovať v skeč šou Kredenc či absolvovala nakrúcanie súťažnej šou Pevnosť Boyard.

V roku 2018 ju už televízia prekvapivo ohlásila ako novú moderátorku reality šou Farma, v ktorej urobila sériu radikálnych zmien. Patrila medzi ne aj výmena moderátorky a koniec Kvety Horváthovej po deviatich odmoderovaných sériách. Markíze sa v tom čase podarilo zastaviť pokles sledovanosti reality šou. V rovnaký rok začala účinkovať aj v Hornej Dolnej.

Medzi silné tváre Markízy patrila Evelyn ešte aj v roku 2021.

Aj s jej účasťou sa vtedy pokúsila o reštart sledovanosti ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome, ktorej úspech v priebehu sérii upadal. Na jar 2021 do 6. ročníka Tvojej tváre popri zmenách v porote obsadila ako jednu z hlavných hviezd Evelyn spoločne s jej dobrým priateľom komikom Ferom Joke-om. Tvoja tvár v tom ročníku zažila jednu zo svojich najsledovanejších sérií a zároveň výrazný nárast sledovanosti.

O rok na to už Evelyn na Markíze zažila s Lego Masters svoj vôbec prvý prepadák a zároveň koniec na jej obrazovke.

 

Čítať viac...
Nahor