Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Čo príde po Klamstve? Markíza a Jojka chystajú na budúci rok dve horúce novinky!

Dramatický seriál s tajomnou zápletkou bavil slovenských divákov, dve najsledovanejšie televízie prídu v roku 2024 s novými obdobnými projektmi. Odhalená je aj úplná novinka.

Klamstvo dostane seriálových nástupcov.

Úspešná tohtoročná novinka Markízy otvorila na slovenských obrazovkách málo zastúpený žáner, ktorý je vo svete trendom, no v našej lokálnej seriálovej produkcii sa dosiaľ objavoval skôr zriedka.

Seriálové drámy začínajú lákať

Dramatický až psychologický seriálový žáner v modernom televíznom spracovaní, ktorý by sa neodohrával v nemocničnom prostrední, v nedávnej minulosti skúsila priniesť Markíza.

Ešte na jar 2018 uviedla nákladnejšiu modernú dramatickú sériu Milenky, ktorá bola rovnako ako Klamstvo adaptáciou britského originálu. Pred pol dekádou však ešte nestrhla na Slovensku divácke masy a dosahovala priemerné výkony sledovanosti.

Markíza to o päť rokov neskôr skúsila opäť s adaptáciou britskej seriálovej drámy. Znovu v jarnej sezóne uviedla dramatickú sériu Klamstvo, ktorá sa už tešila z výraznejšieho úspechu.

Kým priemerný podiel na trhu Mileniek dosiahol úroveň okolo 22 % v obchodnej cieľovke a do finále ich úspešnosť klesala, Klamstvo sa pohybovalo v okolí 25 % a divákov si držalo.

Výrazný rozdiel nastal v celkovej sledovanosti, kde Klamstvo pravidelne získavalo priazeň 430 až 470-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke, kým Milenky padali aj ku 300-tisícovej hranici.

Dve novinky roka 2024

Na podobné projekty tak, zdá sa, dozrel čas aj na Slovensku.

Presvedčené sú o tom aspoň najsledovanejšie televízie, keď po úspechu Klamstva si to na obrazovky namieria rovno dve obdobné seriálové novinky. Obe sa na obrazovky majú dostať budúci rok.

Ako je už známe, na Markíze bude nasledovníkom Klamstva v roku 2024 nový seriál Doktorka Fosterová.

Televízia sa vybrala rovnakou cestou ako v prípade predošlých dvoch spomínaných dramatických sérií, keď i tentoraz adaptuje britský seriál pôvodne nakrútený vo forme minisérií.

V tomto prípade ide o psychologický triler britskej televízie BBC Doctor Foster: A Woman Scorned, ktorý v rokoch 2015 a 2017 priniesol dve série a celkovo 10 častí.

Dá sa tak očakávať, že aj slovenská adaptácia Doktorka Fosterová bude 10-dielna.

Čo majú s Klamstvom spoločné

Na rozdiel od Klamstva už slovenskí diváci príbeh seriálovej novinky môžu verne poznať.

Originálny seriál totiž v minulosti vysielala Slovenská televízia, a to rovno niekoľkokrát. Zakaždým ho ponúkala na hlavnej Jednotke v druhom večernom pásme s oboma sériami, odvysielala ho v rokoch 2017, 2018 aj 2020.

Doktorka Fosterová prináša podobný typ psychologickej drámy ako Klamstvo.

Aj v tomto prípade bude v centre diania pátranie po pravde či gradujúci dej, ktorý má udržať divákov v napätí až do konca.

V centre príbehu je rešpektovaná doktorka z malého mestečka, ktorej život zmení podozrenie z manželovej nevery. Pravdu sa rozhodne odhaliť na vlastnú päsť, pričom na pohľad banálna manželská kríza vyvrcholí strhujúcim finále. Dejom sa súčasne prepletajú príbehy Fosterovej pacientov, ktorých osudy svojím pátraním a podozrievaním rovnako ovplyvní.

„Doktorka Gemma Fosterová je človek, ktorý má život pod kontrolou. Je úspešnou a rešpektovanou lekárkou vo svojom mestečku. Je to žena, ktorej ľudia dôverujú a je milujúcou manželkou a matkou. Lenže bezproblémový život sa jej náhle vymkne spod kontroly. Dôvodom je, že svojho muža začne podozrievať z nevery a rozhodne sa, že odhalí pravdu. Lenže ako ďaleko je pre to pripravená zájsť a nakoľko je schopná zneužiť nielen svoje osobné schopnosti, ale aj profesionálnu pozíciu? Jej pátranie začína spôsobovať v jej živote a v živote jej pacientov, priateľov a rodiny chaos.“

Dvojitý život na Jojke

Dosiaľ neznámu seriálovú novinku chystá konkurenčná Jojka.

Televízia podľa prvých informácií pracuje na slovenskej adaptácii kanadského seriálu Too Much Love, známeho aj pod francúzskym názvom L’homme qui aimait trop.

Ide o 8-dielnu psychologickú drámu, ktorá mala premiéru na streamovacej platforme Noovo len v roku 2022. Očakáva sa, že osem častí dostane aj na Jojke.

Nakrúcanie je naplánované na tieto mesiace, pričom do vysielania sa má novinka dostať v roku 2024.

„Too Much Love je skvelým príkladom modernej seriálovej drámy, ktorá otvára aj tabuizované témy,“ cituje portál C21 media generálneho riaditeľa Joj Marcela Gregu. Ten dodal, že seriál dostane špičkové obsadenie.

O realizácii slovenskej verzie informovala distribučná spoločnosť Keshet International prostredníctvom tlačovej správy.

Seriál Too Much Love v sebe rovnako ako Klamstvo či Doktorka Fosterová spája tajomstvá, pátranie po pravde aj stupňujúci sa dej smerom k finále.

V centre príbehu je sympatický Marc, ktorý pri návrate domov stratí počas šoférovania kontrolu nad autom a skončí s vážnymi zraneniami v nemocnici. V bezvedomí netuší, že sa začne odkrývať jeho dobre strážené tajomstvo.

Marc žije dvojitý život, tajne je hlavou dvoch rodín a prednedávnom si našiel aj milenku. Pri nemocničnom lôžku sa po prvý raz stretávajú Marcove dve manželky, dve dcéry a čerstvá známosť, ktorí o sebe nemali ani tušenie… Šokujúci príbeh postupne odkrýva svoju pravdivú tvár aj s dramatickým rozuzlením.

Podľa distribútora slovenskú adaptáciu produkuje spoločnosť Piknik Pictures.

Tá pre Jojku vyrobila niekoľko seriálov vrátane prvej výpravnej dobovej detektívky 1890 alebo úspešného rodinného seriálu Naši či dramatickej série Jenny, ktoré vychádzali z kanadských originálov.

 

Čítať viac...
Nahor