Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Joj nakrúca v raji telenoviel: Na obrazovky chystá romantický seriál s hviezdou Druhej šance!

Po Markíze sa do exotického Turecka vybrala aj konkurencia.

Chorvátsko a Turecko sa stávajú obľúbenou destináciou nielen dovolenkujúcich Slovákov.

V poslednom období sa ich lokality zapáčili aj našim televíziám, ktoré práve v týchto krajinách rozbehli prípravy až štyroch televíznych projektov.

Markíza a Joj nakrúcajú vedľa seba

Chorvátske pobrežie, ktoré je dovolenkovým rajom slovenských aj českých turistov, sa stalo námetom hneď dvoch nových kriminálnych seriálov.

Zaujímavosťou je, že dva nové seriály vznikajú zhodne v česko-slovenskej koprodukcii, na jednej strane Novy a Markízy, na druhej Primy a Joj. V oboch prípadoch ide primárne o české projekty, ku ktorým sa pridali slovenské televízie. Oba seriály sa zároveň nakrúcajú v Chorvátsku tento rok, v rovnakom období a v susedných lokáciách.

Prima od mája spoločne s Jojkou nakrúca 6-dielnu minisériu Na vlnách Jadranu.

Výroba prebieha na chorvátskom ostrove Brač, hlavnými hereckými hviezdami sú Natália Germani a Matěj Hádek. Seriál voľne vychádza z českého krimiseriálu z prostredia českej riečnej polície Pod hladinou.

Nova rovnako od mája v spolupráci s Markízou rozbehla výrobu vlastného 8-dielneho detektívneho seriálu Dobro došli: More neskryje všetky tajomstvá.

Nakrúcanie prebieha na ostrove Hvar, ktorý leží priamo pod ostrovom Brač. Hlavné postavy stvárňujú Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek. Primárne ide o seriál pre obrazovky TV Nova a platformu Voyo.

Na Voyo sa zároveň dostane ešte jeden seriálový projekt z Chorvátska. Nova totiž súbežne rozbehla prípravy netradičného seriálu Bóra: Dovolenka, na ktorú sa nezabúda.

6-dielna detektívna novinka začne svoj príbeh rozprávať v momente, keď chorvátske pobrežie zasiahne orkán, ktorý od zvyšku sveta odstrihne maják na malom ostrove uprostred Jadranu. Na ostrove stroskotajú českí a slovenskí turisti, ktorí sa zúčastnili nevšedného kurzu. Jeho vedúci je po smršti mŕtvy a skupina stroskotancov zisťuje, že sa medzi nimi nachádza vrah.

Joj sa vybrala do Turecka

Čoraz populárnejším sa na Slovensku stáva aj exotické Turecko.

Popri narastajúcom počte dovolenkárov aj fanúšikov miestnych telenoviel sa do krajiny vybrali už obe najsledovanejšie slovenské televízie.

Markízy vlani na jeseň v Turecku nakrútila zoznamovaciu reality šou Ruža pre nevestu, ktorá jej priniesla úspech najmä na internete a medzi slovenskými médiami. Televízii sa stávka na projekt vyplatila a tento rok vyrobí druhú sériu.

Do Turecka zároveň prednedávnom vycestovala Joj.

Na rozdiel od Markízy sa nevybrala do exotiky kvôli reality šou ale nový seriál, ktorým bude chcieť nalákať státisíce fanúšikov romantických produkcií.

Joj už niekoľko týždňov v Turecku nakrúca romantický seriál s názvom Láska v Istanbule.

Ide o 10-dielnu sériu, ktorá sľubuje príbehy plné lásky aj humoru a tiež situácie, ktoré zažívajú ľudia žijúci v cudzine ďaleko od svojich domovov.

S výrobou novinky televízia začala uprostred júna, potrvá približne do konca júla.

Tváre Lásky v Istanbule

Nová 10-dielna romantická séria bude primárne stavať úspech na exotických lokáciách a hereckom obsadení.

Ústrednú romantickú dvojicu hrdinov vytvorí populárna herecká dvojica z dvoch najsilnejších pravidelných seriálov Markízy a Joj ostatných dvoch rokov.

Do nového seriálu Láska v Istanbule mieri herečka Liv Bielovič, ktorá je jednou z hviezd vlaňajšieho markizáckeho hitu Druhá šanca.

Postava Adely Tibenskej v dramatickej lekárskej sérii bola jej dosiaľ najvýraznejšou na televíznej obrazovke, v minulom roku sa vďaka tomu objavila aj medzi celebritami v 7. sérii šou Tvoja tvár znie povedome.

Bielovič však v minulosti hrala skôr na obrazovkách Jojky, objavila sa napríklad v sérii Ako som prežil, ale aj pravidelnejšie v seriáloch Pod povrchom alebo Zoo.

Seriálovým partnerom Lívie Bielovič v novinke Láska v Istanbule bude herec Marián Mitaš.

Mitaš zažíva jedno z najúspešnejších období vo svojej hereckej kariére, od jesene 2021 patrí medzi najpopulárnejšie hviezdy seriálu Nemocnica, ktorý bol tri sezóny po sebe najsledovanejším večerným programom na Joj. Predtým zahviezdil v hite RTVS Hniezdo.

Jeho popularita však vystrelila už pri účinkovaní v telenovele Búrlivé víno, televízie ho radi obsadzujú aj do kriminálok – zahral si v krimisériách Mesto tieňov, Za sklom aj v Kriminálke Kraj, s ktorej natáčaním toto leto pokračuje.

Medzi ďalšími tvárami nového seriálu Láska v Istanbule budú Juraj Bača, Veronika Žilková, Daniel Žulčák, Maroš Kramár alebo Gregor Hološka.

 

Čítať viac...
Nahor