Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Mala to byť veľká hviezda Markízy: Vlastnú šou dostáva na Jojke! Vieme, kedy má odštartovať

Joj potvrdila návrat známeho formátu aj nového moderátora.

Začiatkom mesiaca portál Mediaboom.sk informoval o návrate ďalšej televíznej relácie na obrazovky.

Ako je už potvrdené, Jojka po vyše piatich rokoch oživí zábavný formát Heslo, ktorý sa však podľa našich informácií chystá predstaviť v novej väčšej podobe.

Heslo je starým licencovaným televíznym formátom Password, ktorého korene siahajú až do 60. rokov minulého storočia. Podobnú históriu na svetovom trhu má aj Inkognito (What´s My Line).

Joj adaptovala Heslo po prvý raz v rokoch 2017 a 2018 – uviedla však vtedy jeho menšiu verziu do druhého večerného pásma. Prispôsobené tomu bolo komornejšie štúdio typické pre late-night programy aj súťaženie čisto známych osobností a skôr pre zábavu.

Televízia má ale tentoraz skutočne pracovať na prime-time verzii, ktorá sa aktuálne vysiela aj v iných krajinách sveta.

Oproti šou vysielanej pred piatimi rokmi bude pre divákov novinkou veľkolepejšia scéna aj zapojenie civilných súťažiacich, ktorí budú bojovať o finančnú výhru. Aj v tejto verzii hrajú známe osobnosti, avšak ako sparing partneri súťažiacich.

Jojka sa zo sveta inšpiruje aj voľbou moderátora.

Pôvodné Heslo na slovenskej obrazovke moderoval Milan „Junior“ Zimnýkoval, ktorý sa však už v novej verzii v tejto polohe neobjaví.

Joj po novom siahne po ženskom elemente, ako je tomu aj v iných zahraničných verziách.

Už podľa potvrdených informácií bude novou moderátorkou Hesla Jasmina Alagič, pre ktorú to bude vôbec prvá vlastná relácia na televíznej obrazovke. S informáciou tento týždeň prišiel Nový čas.

V ktorej sezóne by sa Heslo malo objaviť, píšeme v ďalšej časti článku.

Vychádzajúca hviezda Markízy

Jasmina Alagič je tvárou Jojky iba od roku 2021.

Svoju premiéru na jej obrazovke však zažila už oveľa skôr – ešte v roku 2009, kedy sa stala jednou z hlásateliek menšej televízie JOJ Plus. Tá sa vtedy orientovala na starších divákov a v úvode vysielania zaujala oživením hlásateliek pred hlavným programom.

Do centra pozornosti médií sa ale Alagič dostala vďaka Markíze, pre ktorú na jar 2018 moderovala po boku Leoša Mareša priame prenosy ťažiskovej speváckej šou Superstar.

Práve obsadením do Superstar začala Markíza Jasminu Alagič výrazne mediálne pretláčať.

Prostredníctvom bulváru ju profilovala ako mladú moderátorskú hviezdu, ktorú kvalitami prirovnávala k Adele Vinczeovej. Titulky o novej Adele preberali viaceré médiá. Po Superstar ju ešte Markíza stihla posadiť aj medzi súťažiacich štvrtej série Tvoja tvár znie povedome.

Alagič si však najväčšiu pozornosť bulváru získala vytvorením páru s raperom Rytmusom. Na konci roka 2018 oznámila, že čaká dieťa a následne sa z obrazoviek stiahla.

Televízny comeback zažila o tri roky neskôr, už ako moderátorka ďalšej ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent.

Spoločne s Davidom Gránským vytvorila v poradí štvrtý moderátorský pár Talentu, ktorý šou sprevádza do dnešných dní. V tomto zložení sa dvojica udržala tri ročníky po sebe.

Bude z nej nová hviezda Joj?

Pevné miesto v Joj si však získava až vlastným programom.

Moderátori veľkých šou sú bežne v televíziách len dočasne či na hosťovaní, príkladom je Martin Nikodým, ktorý sa do Markízy vracal jednorazovo v Tvojej tvári či Pevnosti Boyard. Stabilnejšie je skôr tvárou RTVS.

Oveľa usadenejší vo svojej televízii bol doteraz druhý moderátor Talentu Gránský, ktorý niekoľko rokov patrí medzi ústredné tváre českej Primy. 

Na jej obrazovke dostal taktiež vlastnú štúdiovú šou Šampióni, hral v seriáloch Ohnivé kura, Zoo, Modrý kód aj v jeho spin-offe Sestričky.

Podobný zlom v kariére môže teraz čakať na Alagič, z ktorej sa môže stať jedna z hlavných tvárí Jojky.

Nadšenie z posunu neskrýva ani samotná moderátorka.

„Veľmi sa teším. Keď som dostala túto ponuku, váhala som, či ju zobrať. Ale nevedela som si seba v tom projekte predstaviť. Keď som si ale túto reláciu pozrela v zahraničí, kde je roky úspešná, vedela som, že do toho musím ísť. (…) Na tento moment, keď prídu nové projekty v televízii, som čakala,“ povedala Novému času.

Kedy odštartuje Heslo

Joj má podľa prvých informácií s nakrúcaním Hesla začať v najbližších týždňoch.

Výroba kompletných divadelných kôl šou Česko Slovensko má talent, ktorú Alagič moderuje, prebehla ešte počas júna, televízia k tomu odvysiela jeden živý finálový priamy prenos, ktorý by mala plánovať v priebehu decembra.

Heslo by už ale tento rok program Joj doplniť nemalo.

Televízia aj v tejto sezóne spomedzi zábavných programov pokračuje s dlhodobými formátmi Inkognito a Sedem, z väčších šou popri Talente opäť chystá pred koncom roka nové časti V siedmom nebi.

Samotné Heslo by malo byť novinkou televízie pre jar 2024.

Ako sme už informovali, očakáva sa, že tentokrát by so šou v jej upravenej väčšej podobe mala mieriť rovno do hlavného vysielacieho času na 20:40.

Moderátorom Talentu sa darí

Moderátorským tváram Česko Slovensko má talent sa v televíznom biznise zvykne mimoriadne dariť.

Prvá dvojica Jakub Prachař a Martin „Pyco“ Rausch, ktorá vznikla vďaka talentovej šou, bola vo svojom čase najpopulárnejšou od spojenia Pyca či Mateja „Sajfu“ Cifru s Adelou Vinczeovou.

Prachař uspel natoľko, že v Talente nevynechal jediný ročník a patrí medzi najobsadzovanejších českých hercov nielen na susednom, ale aj našom trhu.

Vrchol svojej televíznej kariéry v období sprevádzania Talentom zažila aj Lujza Garajová Schrameková. 

Pôvodne populárna herečka, ktorá sa preslávila v Divokých koňoch a Našich, dostala prekvapivú príležitosť rovno v najdôležitejšom formáte Joj na mieste moderátorky, pričom súčasne sa do televízie dostala aj jej vlastná talkshow Čau, Lujza!.

Jej divácky úspech vyvrcholil ziskom sošky OTO a v televíznom biznise lákavou ponukou Markízy, ktorá sa pokúsila zlákať Schramekovú z Jojky do vlastných radov.

Kým ťaženie Markízy bolo úspešné a Schrameková po dvoch ročníkoch Talentu uprednostnila miesto v porote Tvoja tvár znie povedome, pre samotnú herečku malo účinkovanie v celebritnom formáte krátke trvanie. Markíza si ju ponechala iba jedinú sériu na jar 2021, neobsadila ju do nasledovnej detskej ani klasickej série. Jej miesto zaujal Marián Čekovský.

 

Čítať viac...
Nahor