Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Jojka sa čoskoro radikálne zmení: Takto vyzerá nové štúdio hlavných správ!

Televízia finišuje evolučnú premenu spravodajstva, poznáme, kedy ju predstaví.

Pred viac ako rokom sa otvorene začalo hovoriť o pripravovanej novej ére spravodajstva Joj, ktoré tvorí jeden zo základných pilierov vysielania televíznej dvojky.

Kľúčovou súčasťou sa stalo spustenie spravodajskej televízie JOJ 24, ktorá má za sebou prvý rok vysielania, pričom už čoskoro by sa mala výraznejšie prepojiť so spravodajstvom hlavnej Jojky.

JOJ 24 aktuálne vysiela vo vlastnej grafike aj vizuálne odlíšenom štúdiu oproti vizuálu Novín na hlavnej stanici.

Televízia však už vlani odštartovala prípravy komplexnej premeny celého spravodajského vysielania. Jeho vyvrcholením by sa malo stať aj vizuálne spojenie spravodajstva na Joj a JOJ 24.

Základom sa má stať úplne nové spravodajské štúdio, ktoré televízia buduje v odlišných priestoroch, než z akých dnes vysiela všetky svoje spravodajské programy.

V prípade Novín tak nemusela improvizovať a dočasne ich presťahovať, ako to pri svojej obmene štúdia musela v lete 2017 urobiť Markíza.

Kedy odštartuje vysielanie

Jojka už stavbu nového spravodajského štúdia ukončila.

V uplynulých hodinách z neho odvysielala prezentáciu pre klientov a ukázala úplne prvé zábery z nových spravodajských priestorov.

„Štúdio obsahuje nové technológie, je multifunkčné a budeme z neho vedieť vysielať všetky spravodajské aj publicistické relácie,“ povedal na prezentácii šéfredaktor JOJ 24 Dárius Haraksin.

Presťahovať by doň tak mala nielen večerné Noviny, ale aj Ranné noviny, Noviny o 12, Topstar či Na hrane.

Nové samostatné štúdio dostane tiež spravodajská 24-ka, ktorá by tak v čase druhého roku vysielania mohla taktiež prejsť kompletnou obnovou.

Kedy z nových priestorov začne televízia vysielať naostro, oficiálne nezverejnila. Termín však naznačil samotný Haraksin.

„Toto naše nové spravodajské štúdio zatiaľ nikto nevidel, pretože premiéru bude mať až na Nový rok,“ povedal.

Joj by tak mohla datovať radikálnu premenu spravodajstva na 1. januára 2024.

Televízia dvojka zásadné zmeny doposiaľ datovala práve k novému roku alebo začiatku novej televíznej sezóny.

Noviny TV JOJ sa v súčasnom štúdiu vysielajú už viac ako desať rokov, televízia ho predstavila 1. septembra 2013. Čisto grafický vizuál svojich spravodajských relácií menila posledne 1. januára 2015, kedy ohlásila aj kompletný prechod programov do HD vysielania.

Odvtedy jej večerné aj denné spravodajstvo vysiela v nezmenenej podobe.

Prvé zábery nového spravodajského štúdia Joj

Foto: vysielanie TV JOJ

Čítať viac...
Nahor