Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Markíza v roku 2024: Veľký nástupca Klamstva, stopka pre Superstar aj návrat Druhej šance!

Televízny líder po dvoch rokoch plných experimentov a nových projektov opäť zastabilizuje štruktúru.

Dlhé roky bola Markíza známa predvídateľnou programovou ponukou.

Televízne novinky uvádzala skôr striedmo a najmä jesenné sezóny skladala z osvedčených formátov, ktoré ponúkala v rovnakých vysielacích časoch niekoľko rokov po sebe.

K zmene došlo počas jesene 2021, kedy zabehnutú štruktúru oslabila nová konkurencia v podobe seriálu Nemocnica na Joj. Výsledkom bol úplne prekopaný program na jar 2022, niekoľko ukončených dlhoročných projektov aj spustenie mnohých noviniek, z ktorých sa jej viaceré ujali.

Markíza sa tak po čase vracia k predvídateľnej štruktúre, čo by sa malo prejaviť aj v jej plánoch na rok 2024. 

Prinášame vám prehľad, čo chystá najsledovanejšia televízia pre budúci rok. Prehľad plánov konkurenčnej JOJ na rok nájdete v tomto článku.

Nástupca Klamstva

Jednou z úspešných tohtoročných noviniek bola uzavretá dramatická séria Klamstvo, ktorú Markíza vysielala počas jarnej sezóny v pondelňajšie večery.

Televízia bola s jej výkonnosťou aj popularitou u divákov natoľko spokojná, že sa rozhodla na jej úspech otvorene nadviazať, pričom vytvoriť môže rovno celú sériu dramatických projektov.

Markíza totižto budúci rok predstaví novinku s názvom Zrada.

Očakáva sa, že ju do vysielania nasadí na jar 2024, dostal by mohla celkovo 10 častí.

Ako sme už informovali, televízia si na adaptáciu zvolila ďalší britský seriál Doctor Foster: A Woman Scorned, ktorý v rokoch 2015 a 2017 priniesol dve série a celkovo desať dielov.

Britský námet (Liar) adaptovala aj v prípade Klamstva, pričom dodržala identický počet epizód aký dostal originál.

Hlavné postavy v novom psychologickom seriálovom trileri Zrada stvárnia Klára Issová a Milan Ondrík (titulná fotografia článku).

„Doktorka Eva Poláková (Klára Issová) je úspešná žena. V malom mestečku má dobrú prácu, kolegovia aj pacienti si ju vážia. S milujúcim manželom Jakubom (Milan Ondrík) a synom Tomim žijú ako šťastná, aj keď pracovne zaneprázdnená rodina. Idylický obrázok ale začnú narušovať najskôr nenápadné náznaky, že všetko nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Eva sa odrazu cíti neisto, či je jej manželstvo také pevné, či sa vie na svojho muža na 100 % spoľahnúť. Alebo pred ňou niečo tají? Postupné odhalenie zrady svojich najbližších vyústi do fatálneho výbuchu,“ znie anotácia.

Medzi ďalšími sa herecky predstavia Kristína Sisková, Juraj Rašla, Eva Pacovská, Milo Kráľ, Lívia Bielovič, Zuzana Kubovčíková Šebová alebo Richard Autner.

Nové série overených seriálov

Zrada je nateraz jedinou výraznou novinkou, ktorú Markíza ohlásila pre rok 2024.

Zvyšok programu plánuje vyplniť už známymi overenými formátmi.

Ako sme už informovali, nových častí sa budúci rok dočkajú dva najsledovanejšie seriály Markízy z uplynulých dvoch rokov.

Na obrazovky sa po viac ako ročnej prestávke vráti Druhá šanca, ktorá stále čaká na spracovanie novej tretej série v talianskom origináli. Uvedený na tamojších obrazovkách bude taktiež budúci rok.

Podľa informácií portálu Mediaboom.sk by sa tretia séria Druhej šance mohla do vysielania dostať na jeseň 2024.

Na jar by práve jej miesto mala ešte obsadiť spomínaná dramatická séria Zrada.

Markíza nateraz detaily deja nových častí neprezrádza, sama je závislá od dokončenia scenárov talianskeho originálu, ktoré sa snaží verne kopírovať vo vlastnej slovenskej verzii.

Druhú šancu tento rok vo vysielaní nahrádzal Dunaj, k vašim službám, o ktorý však diváci ani po jej návrate neprídu. Ako sme už informovali, Markíza plánuje do vysielania nové časti, čo potvrdila tiež svojim partnerom.

 


JOJ v roku 2024: Vlajkovou loďou vyzývateľ Dunaja, kanonáda noviniek aj utajovaná reality šou!Čítajte →

Očakáva sa pritom, že Dunaj počas budúcej jari dostane nového seriálového konkurenta. Viac v tomto článku.

V priebehu aktuálnej jesene je Dunaj absolútne najsledovanejším seriálom na trhu, ale tiež najúspešnejším pravidelným večerným programom spomedzi všetkých televízií.

Na rok 2024 zároveň Markíza presunula vysielanie 2. série komediálnej detektívky Výnimočná Nikol, v ktorej hlavnú postavu stvárňuje Táňa Pauhofová. Pôvodne ju avizovala už pre tohtoročnú jeseň.

Prekvapenie nechystá ani podvečer, kde by mala v celom roku pokračovať denná rodinná séria Mama na prenájom.

Otázne je pokračovanie rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, do ktorého nových častí sa už v minulosti nechcel púšťať herec Tomáš Maštalír. V plánoch na rok 2024 zatiaľ chýba.

Bez Superstar či Tvojej tváre

Markíza zmeny oproti tomuto roku nechystá ani v zložení jej ťažiskových sezónnych šou programov.

Tretí rok po sebe chystá v jarnej sezóne odvysielať veľkú celebritnú tanečnú šou Let´s Dance, ktorá sa tak dočká v poradí celkovo už 9. série.

V jej plánoch úplne absentujú nosné talentové formáty Superstar a Tvoja tvár znie povedome, ktoré boli bok po boku jej sezónnymi ťahákmi uplynulých sedem rokov. Po strate sledovanosti Superstar v roku 2021 a Tvojej tváre z vlaňajšej jesene sa k nim nateraz nevracia.

Superstar pritom zvykla spravidla realizovať každé dva roky.

Najdlhšie pauzovala federálna česko-slovenská verzia necelé tri roky. Teraz to bude po prvýkrát viac.

Naopak, televízna jednotka chce pokračovať s celebritnou šou Možné je všetko, ktorá túto jeseň zaplnila miesto po chýbajúcej Tvojej tvári.

Markíza takisto počíta s nakrúteným nových dielov zábavnej šou 2 na 1, ktorá s Možné je všetko zdieľa rovnakú ústrednú dvojicu v podobe Dana Dangla a Adely Vinczeovej.

Známe reality šou

Po tomto úspešnom roku Markíza nezmení nič ani na skladbe svojich večerných reality programov.

Na obrazovky sa po dvoch rokoch vráti populárny formát Extrémne premeny, s ktorým by mala televízia počítať v jesennej sezóne.

Doposiaľ odvysielala štyri série v rokoch 2017, 2019, 2020 a 2022 – zakaždým na jeseň.

Oficiálne potvrdená je taktiež 3. séria tohtoročnej najsledovanejšej reality šou Na nože či 2. séria zoznamovacej reality šou Ruža pre nevestu. Oba formáty by sa mali do vysielania dostať už na jar.

Ani po aktuálnom slabšom ročníku Markíza nevynechá realizáciu dennej reality šou Farma, ktorá dostane už 16. sériu. Štvrtým ročníkom bude pokračovať tiež Love Island.

 

Čítať viac...
Nahor