Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Jojka nakrúca novú mysterióznu kriminálku! Zlákala do nej hlavnú hviezdu finišujúceho Kraja

Po jarnom seriáli Ultimátum pracujú Joj a ČT na ďalšom spoločnom projekte.

Najuznávanejší seriálový tvorca z nášho regiónu sa pridáva k ďalšiemu slovenskému seriálu.

Po tom, čo Česká televízia realizovala v minulosti niekoľko spoločných seriálov so slovenskou verejnoprávnou televíziou, v ostatnom období čoraz častejšie vstupuje do spolupráce s komerčnou Joj.

Po prvýkrát sa televízie spojili pri českom seriáli Svet pod hlavou, ktorý Joj podporila finančne. Na Slovensku sa vysielal v premiére na menšej stanici JOJ Plus.

Pozícia sa obrátila pri minisérii Ultimátum, ktorá bola prvým pôvodným projektom Jojky, do ktorého už koprodukčne vstúpila Česká televízia. Vďaka tomu nielen rozšírila rozpočet na výrobu, ale aj odvysielala originálne slovenský seriál v hlavnom vysielacom čase.

Iba prednedávnom televízie ohlásili aj vôbec prvú spoločnú vianočnú rozprávku Krakonošovo tajomstvo. Aj v prípade vianočných rozprávok sa dosiaľ ČT spájala s RTVS, pre tieto Vianoce pobeží nová česká rozprávka na Slovensku na komerčnej stanici.

Nový spoločný seriál

Joj s ČT aktuálne zároveň ohlásili prípravu ďalšieho spoločného seriálu.

Už pred niekoľkými týždňami začali kastingové agentúry zverejňovať nábor pre pripravovanú novinku s názvom Lovec, ktorá by sa mala nakrúcať tento a budúci rok.

Televízie momentálne potvrdzujú, že ide o ďalší ich spoločný projekt, pričom opäť sľubujú priniesť na obrazovky netradičný námet.

Po rukojemníckej dráme tentokrát avizujú prípravu mysterióznej kriminálky, ktorá bude vyšetrovanie prípadov prepájať s mystikou a nevysvetliteľnými javmi.

„JOJka sa týmto projektom opäť púšťa do niečoho nového a aj po 20 rokoch napĺňa svoje poslanie, keď pravidelne na slovenské obrazovky prináša originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom,“ povedal generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Seriál Lovec vzniká v koprodukcii Joj, Českej televízie a produkčnej spoločnosti Trigon Production.

„Verím, že seriál ponúkne divákom a diváčkam niečo nové, na čo možno v našom televíznom priestore nie sme zvyknutí. Tvorivý tím má rozhodne len tie najvyššie divácke ambície,“ dodal producent Trigon Production, Patrik Pašš.

Herecké obsadenie a dej seriálu Lovec

Hlavnými hviezdami seriálu budú Pavel Kříž a Jana Kolesárová.

Po tohtosezónnej Kriminálke Kraj, ktorá na obrazovke Joj dôjde do finále už túto stredu, tak Janu Kolesárovú diváci uvidia v ďalšom krimi projekte. Do podobných seriálov si ju tvorcovia vyberajú dlhodobo, roky účinkuje v seriáli televízie Prima – Polda, objavovala sa tiež v kriminálke Za sklom.

Pavel Kříž a Jana Kolesárová sa stanú hlavnými tvárami nového krimiseriálu Lovec

V ďalších úlohách sa budú v česko-slovenskej koprodukcii objavovať taktiež mená z oboch krajín, zo Slovenska to budú herci Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská či Ivan Krúpa.

Dej seriálu Lovec
Tomáš Lang (Pavel Kříž) je človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami a Alica Čierna (Jana Kolesárová) žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o mamu a vyrástla v detskom domove. Alica sa stane súčasťou vyšetrovania všetkých prípadov, ktoré sú doménou Tomáša a ostatných LOVCOV. Epizódy sú popretkávané tajomnou atmosférou, prítomnosťou nadprirodzených síl, záhadným konaním postáv a mystikou balansujúcou na hrane logicky vysvetliteľných javov.

Odložené nakrúcanie

Joj s nakrúcaním seriálu Lovec rátala už pred pandémiou. Práve tá ho však odložila o viac ako dva roky.

„Od nápadu k realizácii tohto seriálu ubehlo niekoľko rokov. Keď už bolo všetko pripravené na nakrúcanie, všetko zastavila pandémia, počas ktorej sa tvorcovia venovali dotvoreniu pôvodných scenárov, vďaka čomu majú ešte lepšiu kvalitu,“ uviedla Joj.

Riaditeľ televízie, Marcel Grega, spresnil, že námet vznikol pred piatimi rokmi.

„V televízii človek len vzácne dostane príležitosť pracovať na niečom, čo radikálne vybočuje z obvyklého realistického rámca rozprávania, preto keď pán producent Pašš prišiel s nápadom na tento seriál, nemohol som odolať. Cesta k realizácii bola ale dlhá a náročná. A nielen kvôli covidu. Na žánrových filmoch je najťažšie predstaviť divákovi uveriteľný svet aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú démoni a tajné organizácie s neznámymi zámermi. Ak sa to ale podarí, je možné povedať aj niečo podstatné o dnešnom spôsobe života a o smerovaní ľudstva vo všeobecnosti. A často je to aj jednoduchšie než v obvyklých realistických kulisách. Dúfam, že sa nám to podarí aj tu,“ hovorí producent Českej televízie, Jan Lekeš.

Seriál Lovec vzniká pod taktovkou režiséra Jiřího Stracha, autormi prvej a tretej epizódy sú Petr Hudský a David Ziegelbauer, pod ostatné sa podpísali Tomáš Koňařík a Adam Doležal.

„Jiří Strach je jeden z mála režisérov, ktorý má schopnosť u diváka vyvolať emócie a budovať napätie nevyhnutné pre žáner krimi a mystery,“ uzavrel producent Trigonu, Patrik Pašš.

Čítať viac...
Nahor