Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Jojka nakrúca hviezdnu novinku Vytoč môjho agenta! S Maštalírom zahviezdia Marcinková či Pauhofová

Koniec Tomáša Maštalíra v dobovej sérii prichádza aj pre úplne nový seriálový projekt, ktorého nakrúcanie prebieha práve v čase príprav nových častí Dunaja. Poznáme celé herecké obsadenie.

Iba pred pár dňami na verejnosť presiakla správa o odchode prvého výrazného hereckého mena zo seriálu Dunaj, k vašim službám, ktorý má od novej jesennej série opustiť Tomáš Maštalír.

Dôvodom majú byť hercove ďalšie pracovné záväzky, ktoré sa časovo kryjú s nakrúcaním tretej série Dunaja, no taktiež rozhodnutie venovať sa viac rodine.

Svetový hit

Ako sme už ako prví informovali, popri nakrúcaniu novej piatej série Pána profesora pracuje Tomáš Maštalír v tomto období taktiež na úplne novom seriálovom projekte. 

Je ním rovno federálny projekt dvoch televízií Joj a Prima, ktoré pripravujú vôbec prvý spoločný seriál s pôvodne pracovným názvom Call My Agent.

Ide adaptáciu úspešného francúzskeho originálu, ktorý sa po prerazení na Netflixe stal svetovo populárnym a začal zbierať medzinárodné ocenenia. Okrem iného v roku 2021 získal aj Emmy za najlepší komediálny seriál. Vo svete však nepribúdajú len pozitívne kritiky ale aj rôzne adaptácie, ktoré ohlasujú televízie z rôznych kútov planéty – z Južnej Kórei, Anglicka, Turecka či Poľska.

V česko-slovenskej verzii dostane novinka 8 častí a oficiálny názov Vytoč môjho agenta.

Televízie už aktuálne potvrdili od mája prebiehajúce nakrúcanie seriálu, ktorý bude mať premiéru na Slovensku a v Česku.

Prima ho avizuje uviesť najprv na svojej internetovej platforme Prima+, Joj plánuje súbežnú premiéru na televíznej obrazovke a vlastnej platforme Joj Play.

Odhalí pozadie hereckého života

Seriál Vytoč môjho agenta sa stal populárnym pre odhaľovanie zákulisia kastingových agentúr, cez ktoré sa populárni herci dostávajú k novým projektom.

„Čo nevieme o hercoch, ale oni a ich hereckí agenti zažívajú každý deň? Seriál Vytoč môjho agenta rozpráva komediálne príbehy z kastingovej agentúry. V nej je každý deň plný práce a ľudských nástrah: snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa často prelínajú s pracovnými záležitosťami,“ predstavuje novinku Joj.

Televízia sľubuje prepojenie komediálnych liniek s dramatickými príbehmi hercov mimo pozornosti verejnosti.

Agentúrny tím musí toto všetko zvládnuť a obstáť každý deň v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, ako aj dojímavé momenty a skutočné ľudské drámy,“ dodáva.

Maštalír s ďalším tajomstvom

Pracovníkov agentúry stvárni štvorica hlavných hereckých tvárí novinky.

Zo slovenských mien ústredné postavy hrajú Tomáš Maštalír a Zuzana Kronerová, z českej strany s nimi v spoločnej agentúre pracujú Kryštof Hádek a Martha Issová.

Maštalír stvárni v seriáli skúseného agenta Mariána, postava Zuzana Kronerovej sa bude volať Yveta.

Po seriáli Klamstvo bude Tomáš Maštalír aj v pripravovanej novinke skrývať pred ostatnými tajomstvo.

„Hrám Mariána, jedného zo štvorice agentov kastingovej agentúry Stein. Je to ambiciózny muž, schopný a skúsený. V agentúre je dlho, a tak má medzi ostatnými lepšie postavenie. Pred kolegami skrýva tajomstvo a robí všetko pre to, aby sa neprezradilo. Lenže všetky okolnosti hrajú proti nemu a on má čo robiť, aby svoje tajomstvo udržal,“ predstavil svoju postavu Maštalír.

Plejáda česko-slovenských hviezd

Hlavnou prednosťou seriálového projektu v lokálnych verziách je však skutočnosť, že kastingovou agentúrou prechádzajú skutočné herecké hviezdy, ktoré stvárňujú samé seba.

„Jedinečnosť celého projektu dopĺňa veľmi zábavný model, v ktorom hrajú sami seba herecké hviezdy reprezentované agentúrou,“ uvádza Joj.

V týchto epizódnych úlohách sa predstavia napríklad Táňa Pauhofová, Gabriela MarcinkováKlára Issová, Iva Janžurová, Juraj Loj, Bolek Polívka, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Jiří Langmajer, Stanislav Majer alebo Michal Dlouhý.

„Teším sa, že môžeme našim divákom priniesť mimoriadne žiadané spojenie najväčších hereckých hviezd Česka a Slovenska, a to v jednom z najlepších seriálových námetov súčasnosti. Osemdielna dramedy Vytoč môjho agenta nás prostredníctvom skvelých scenárov a brilantného obsadenia zavedie do málo poznaného zákulisia kastingovej agentúry a odhalí mnohé úskalia hereckého remesla, ktoré sú pred divákmi skryté,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

„Vo Francúzsku je Call my agent bezkonkurenčným hitom, získal množstvo prestížnych ocenení a o jeho kvalite svedčí aj fakt, že seriál s pôvodným francúzskym názvom Dix Pour Cent sa momentálne adaptuje do dvadsiatich krajín sveta. Každá krajina berie do úvahy svoju vlastnú realitu. To isté platí aj pre našu česko-slovenskú adaptáciu, v ktorej sa nám podarilo získať tých najlepších, ale aj najvyťaženejších českých a slovenských hercov súčasnosti,“ hovorí výrobná riaditeľka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Seriál Vytoč môjho agenta vzniká v réžii Michala Blaška a Jakuba Machalu, kreatívnu dramaturgiu má v rukách Alice Nellis. Projekt produkuje spoločnosť NOW Productions, s.r.o. producenta Gordona Lovitta.

„Filmové prostredie a hercov poznám z trochu inej stránky ako priemerný divák a o to viac sa mi páči koncept, v ktorom sa môžem podeliť o svoje ľudské skúsenosti zo zákulisia. Call My Agent dáva divákovi možnosť zažiť hercov nielen ako postavy, ale ako krehkých a často veľmi protichodných a emocionálnych ľudí. K hercom sa dostávame z inej strany cez kastingovú agentúru, kde ešte nestoja pred kamerou alebo vo svetle reflektorov, ale kde bojujú o prácu a musia riešiť zložité umelecké, ale hlavne ľudské situácie, ktoré sú blízke každému z nás,“ hovorí dramaturgička česko-slovenskej verzie Alice Nellis.

„Žáner dramedy je pre televízne spracovanie snáď vôbec najťažší. Naozaj dobrých seriálov tohto žánru je na svete veľmi málo, ale Call My Agent je jedným z nich. Ide o seriál, ktorý ponúka klasickú vzťahovú drámu v kancelárii hereckej agentúry. Nad tým sú príbehy a problémy ich klientov, herecké hviezdy dostávajú agentov do mnohých takmer neriešiteľných situácií, čo je príležitosť pre nádherné epizódne úlohy pre najväčšie hviezdy v Českej a Slovenskej republike, aby si zahrali sami seba,“ hovorí Gordon Lovitt.

Vizitka seriálu Vytoč môjho agenta
Žáner: komediálna dráma
Počet častí: 8
Režisér: Michal Blaško, Jakub Machala
Kreatívna dramaturgia: Alice Nellis
Producent: Gordon Lovitt
Produkčná spoločnosť: NOW Productions, s.r.o.
Televízia: TV Prima, TV JOJ
Obsadenie: Kryštof Hádek, Tomáš Maštalír, Martha Issová, Zuzana Kronerová, Klára Issová, Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Táňa Pauhofová, Jiří Langmajer, Gabriela Marcinková, Stanislav Majer, Juraj Loj, Bolek Polívka, Michal Dlouhý a ďalší.


Foto: TV JOJ, TV Prima

Čítať viac...
Nahor