Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza v 2023: Výpravný seriál s Koleníkom aj novinka s Maštalírom, na jar nové Let´s Dance!

Markíza oficiálne odhalila plány pre budúci rok, potvrdila všetky exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk.

Po Jojke svoje budúcoročné plány predstavila aj televízna jednotka.

Markíza svojim partnerom potvrdila, že v roku 2023 bude pauzovať najúspešnejší program tohto roka Druhá šanca, no zároveň chce jej divákov pri obrazovke udržať vôbec prvou veľkovýpravnou produkciou, ktorej hlavnou hviezdou bude Ján Koleník.

 


JOJ v 2023: Novinka režiséra Profesionálov, návrat Zmenárne, odhalený nástupca Nemocnice!Čítajte →

Výpravná náhrada Druhej šance

Ako sme už ako prví informovali, Markíza intenzívne pracuje na seriálovej novinke s názvom Obchodný dom, v ktorom skutočne počíta s Koleníkom v hlavnej úlohe.

Vo výpravnej historickej vzťahovej dráme staví na množstvo víťazných prvkov z Druhej šance.

Jedným z nich je tvorivý tím, Obchodný dom nakrúca spoločnosť Beetle producenta Petra Kelíška, ktorá sa podpísala aj pod Druhú šancu. Zároveň sa v historickej novinke objaví aj viacero tvárí z lekárskeho seriálu, ktoré doplnia ďalšie hviezdne mená.

Vo vôbec prvom výpravnom seriáli Markízy si zahrajú Zdena Studenková, Emil Horváth, Tomáš Maštalír, Filip Tůma, Kristína Svarinská, Monika Hilmerová, Ivan Šándor, Sarah Arató, Barbora Andrešičová, Ráchel Šoltésová, Matúš Kvietik, Petra Polnišová, Martin Mňahončák alebo Kristína Spáčová.

„Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať. Na pozadí týchto historických okolností sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv – majiteľov a zamestnancov obchodného domu. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické i romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí,“ znie anotácia.

O seriáli Obchodný dom v spracovaní Markízy ako prvý informoval portál Mediaboom.sk.

Televízia už potvrdila, že novinku uvedie začiatkom budúceho roka, rovno na jar 2023.

Pokúsi sa tak nadviazať na chýbajúcu Druhú šancu a stiahnuť k sebe jej divákov. Dá sa očakávať, že Obchodný dom dostane veľkú kampaň počas vianočných sviatkov a stane sa jedným z highlightov jarnej sezóny.

Nový denný seriál od januára

Hneď druhou veľkou novinkou, ktorá sa objaví vo vysielaní rovno na začiatku roka 2023, bude nový denný seriál Markízy.

Televízia už potvrdila všetky exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o pripravovanej dennej seriálovej novinke, ktorá oficiálne ponesie názov Mama na prenájom. Markíza sa ním pokúsi zaujať divákov tohtoročnej jarnej telenovely Doma Láska na prenájom, ktorá trhala na obrazovke malej stanice rekordy.

Nový denný seriál Markízy je náhradou za ukončený seriál Oteckovia do podvečerného vysielania. Na obrazovke by sa mal objaviť rovno od januára budúceho roka.

Ako sme informovali, ide o vôbec prvú slovenskú adaptáciu tureckého seriálu, pričom Markíza siahla po odľahčenej komediálnej tureckej telenovele Benim Tatlı Yalanım (Moja sladká lož). Ako je už známe, ústrednú hereckú dvojicu romantických hrdinov stvárnia Adam Bardy a Martina Zábranská, hlavnej detskej role sa zhostí Larisa Mižigar.

„Príťažlivého lekára Martina (Adam Bardy) opustila žena, svojej malej dcérke Hanke (Larisa Mižigar) sa však bál povedať pravdu. Vymyslel si preto milosrdnú lož, že jej mama sa stará o opustené deti v Afrike, ktoré nemajú žiadnych rodičov a potrebujú práve ju. Sám sa však zamotal do svojho klamstva a Hana si teraz myslí, že jej matka príde na oslavu jej šiestych narodenín. Náhoda mu v stave najvyššej núdze privedie do cesty krásnu, ale svojskú Naďu (Martina Zábranská), s ktorou sa dohodne, že zohrá úlohu matky na návšteve. Lenže Hankinými narodeninami sa tento príbeh ani zďaleka neskončí…“ znie dej nového denného seriálu.

Seriálová novinka s Maštalírom

Ďalšou novinkou, o ktorej portál Mediaboom.sk informoval, je pripravovaný seriálový triler, ktorý oficiálne ponesie názov Klamstvo.

Dosiaľ bol známy pod originálnym zahraničným názvom Liar, ktorý nesie britský originál seriálu. Viac sa o pripravovanom seriáli dočítate v tomto článku.

Ako sme informovali, práve táto novinka stála za nečakanou hereckou rošádou v hlavnom seriáli Jojky Nemocnica, z ktorého uprostred rozbehnutého deja odišla herečka Monika Horváthová. Jej postava Lindy však v seriáli neskončila a zo dňa na deň ju nahradila iná herečka – Monika Šagátová.

 


Radikálna výmena herečiek v Nemocnici: Za veľkou kauzou stojí nový večerný seriál Markízy!Čítajte →

Horváthová sa totiž stane hlavnou hviezdou práve novinky Klamstvo, a to spoločne s Tomášom Maštalírom, ktorého Markíza obsadzuje po Pánovi profesorovi do ďalšieho dôležitého prime-time seriálu. V tomto prípade však pôjde o dramatický seriálový žáner.

„Ona je učiteľka na gymnáziu, on úspešný lekár. Ona je single, on vdovec. Sú si sympatickí. Priťahujú sa. Ona ho po prvom rande konfrontuje so šokujúcim obvinením. On však všetko popiera. Nájsť pravdu je takmer nemožné, pretože dôkazy v prospech ani v neprospech jedného z nich neexistujú. Udalosti napokon začínajú žiť vlastným životom a vyplavia kopec špiny z minulosti ako Laury (Monika Horváthová), tak aj Andreja (Tomáš Maštalír),“ uvádza anotácia.

Ako sme už informovali, nový seriál Klamstvo má ambíciu priniesť na slovenský trh netradičný žáner, ktorý bude pre tvorcov výzvou.

„Seriálová novinka z dielne produkčnej spoločnosti Paprika Studios (Pán profesor, Šťastní vs. Šťastní) sa púšťa do na Slovensku zatiaľ neprebádaných žánrových vôd. Napínavý, psychologicky prepracovaný seriál sa pýta, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca,“ uviedla televízia.

Výnimočné je najmä rozprávanie príbehu, keď budú diváci sled udalostí sledovať z pohľadu oboch hlavných aktérov.

Na jar nové Let´s Dance

Budúci rok sa na obrazovky zároveň vrátia seriály Pán profesor ako aj Výnimočná Nikol, Markíza napriek jesennému fiasku avizuje aj novú sériu Tvoja tvár znie povedome. Televízia však medzičasom potvrdila, že sa rozhliada aj po ďalších veľkých formátoch.

Markíza rovnako potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o expresnej príprave novej série Let´s Dance.

Po tohtoročnom návrate chce televízia v poradí ôsmy ročník celebritnej tanečnej šou na obrazovky priniesť už na jar 2023. Po rokoch sa tak z Let´s Dance opäť stavia pravidelný ťažiskový formát Markízy, akým bol ešte v rokoch 2006 až 2011. Odvtedy za ďalších jedenásť rokov uviedla televízia z prestávkami len dve série.

Survivor chýba

Chýbať nebude ani nová 15. séria reality šou Farma.

Markíza zatiaľ vo svojich plánoch neprezradila viac o jej plánovanom nasadení, keď sa v ostatnom období hovorí o možnosti odvysielania zimnej série. Informovali sme v tomto článku.

 


Exkluzívne: Markíza už teraz pripravuje nový ročník Farmy! Odštartovať môže v rekordnom časeČítajte →

V plánoch Markízy nechýba ani v poradí tretia séria česko-slovenskej reality šou Love Island, ktorú pripravuje spoločne s Novou primárne pre platformu Voyo.

Naopak, v budúcoročnom prehľade projektov televízneho lídra chýba dobrodružná reality šou Survivor.

Aj keď sa jej pokračovanie po tohtoročnom jarnom tvrdom fiasku na Markíze už viac neočakávalo, v priebehu jesene prekvapila česká Nova, ktorá ohlásila pre jar 2023 prípravu druhej česko-slovenskej série. Viac v tomto článku.

Markíza však o nej doteraz oficiálne nehovorí.

Očakáva sa, že sa v prípade realizácie nového Survivora stane dobrodružná šou opäť jarnou náhradou Love Island na Voyo. Súčasne Survivor neprepadol ani v hlavnom vysielacom čase na TV Nova, ktorá by s ním mohla počítať znovu do lepšieho času.

Na Markíze reality šou prepadávala aj v noci, podobne slabo sledovaný v televízii je však aj Love Island, ktorý bude pokračovať nielen na Voyo ale aj na televíznej obrazovke.

Nevesta pre milionára s novým názvom

Oficiálne potvrdenú sú taktiež exkluzívne informácie o návrate historicky najsledovanejšej zoznamky na Slovensku Bachelor, u nás známej pod názvom Nevesta pre milionára.

Markíza odvysielala jej jedinú sériu ešte v roku 2006.

Kým pred rokmi si nevestu hľadal zámožný Jan Novotný, ktorého dodnes nikto nevolá inak ako Honzík, tentokrát Markíza do šou nezlákala milionárskeho ženícha.

„Tentoraz však bude svoju vyvolenú hľadať príťažlivý úspešný podnikateľ v kreatívnom priemysle, ktorý je Slovák, aktuálne však žije a pôsobí v zahraničí,“ uviedla Markíza.

Aj preto šou vráti pod novým názvom Ruža pre nevestu. Celkovo v novom spracovaní formátu Bachelor bude o srdce potenciálneho ženícha bojovať až 18 neviest, pričom Markíza potvrdila nakrúcanie v exotickom Turecku.

Ďalšou potvrdenou novinkou je návrat úspešnej reality šou Áno, šéfe, ktorá sa však po rokoch predstaví na novej obrazovke.

Známy je už aj šéfkuchár, ktorý bude navštevovať slovenské reštaurácie a pomáhať im v zlepšení ich prevádzky. Stane sa ním Martin Novák, od ktorého televízia očakáva razantný prejav.

„Na obrazovky TV Markíza v roku 2023 zavíta ďalšia celosvetovo úspešná šou, ktorú v Česku aj na Slovensku pod názvom Áno, šéfe! výrazne spopularizoval šéfkuchár Zdeněk Pohlreich. V čisto slovenskej verzii formátu Kitchen Nightmares sa divákom predstaví renomovaný a viacerými prestížnymi oceneniami ovenčený šéfkuchár Martin Novák, ktorý si taktiež nekladie servítku pred ústa a vie byť poriadne prísnym kritikom. Za prítomnosti televíznych kamier sa bude snažiť vytiahnuť z problémov reštaurácie, ktoré sa z najrôznejších dôvodov ocitli v kríze, alebo dokonca na hranici krachu. Budú ich majitelia počúvať dobre mienené rady skúseného odborníka, alebo si naďalej budú všetko robiť po svojom? Po nejakom čase sa do každej reštaurácie vráti so skrytou kamerou, aby preveril, či naozaj došlo k zlepšeniu,“ uviedla televízia.

Dve nové šou

Markíza zároveň pre budúci rok potvrdila dva nové formáty.

Prvým bude slovenská adaptácia zahraničnej reality šou Dream Dress, ktorú uvedie pod názvom Šaty snov.

„Hovorí sa, že šaty robia človeka. Oblečenie určuje naše miesto v spoločnosti, ale taktiež hovorí o tom, ako sa v danom momente cítime. V novej reality šou Šaty snov sa divákom predstavia zaujímaví ľudia, ktorí si vyberajú svoje ideálne šaty pre najdôležitejšie momenty ich života,“ znie krátka anotácia.

Druhou bude zábavná panelová šou Cash or Trash známa z obrazoviek TV Prima pod názvom Poklad z půdy.

„Premýšľali ste niekedy, koľko peňazí by ste mohli dostať za tú zaprášenú haraburdu na povale? Cash or Trash je mimoriadne populárna zábavná šou, ktorá odhaľuje skutočnú hodnotu najrôznejších domácich pokladov a starožitných dedičstiev,“ predstavuje novinku Markíza.

Každá epizóda prinesie majiteľov rôznych hodnotných aj bezcenných vecí, ktoré sa pokúsia speňažiť pred panelom profesionálnych obchodníkov.

„Pôjdu títo amatérski predajcovia domov s hotovosťou, alebo len zistia, že sú majiteľmi bezcenného odpadu? Známy moderátor a jeho tím odborníkov na starožitnosti sú pripravení preskúmať poklady každého účastníka šou, aby im poskytli predstavu o ich hodnote a dozvedeli sa viac o ich osobných príbehoch. Práve dobrý príbeh je často tým faktorom, ktorý určuje cenu, a pri šikovnom vyjednávaní sa niektoré zdanlivé zbytočnosti môžu zmeniť na peknú kôpku peňazí. Veľa domácich pokladov a nekompromisné vyjednávanie, doplnené zábavou a smiechom – Cash or Trash to všetko ponúka v jednej skvelej šou,“ dodáva televízie.

 

Čítať viac...
Nahor