Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV JOJ

Exkluzívne

Radikálna výmena herečiek v Nemocnici: Za veľkou kauzou stojí nový večerný seriál Markízy!

V najdôležitejšom večernom programe Joj došlo k situácii, aká nemá v tradičných seriáloch obdobu. Uprostred vysielania televízia vymenila herečku hlavnej postavy.

Diváci seriálovej Nemocnice sa na konci minulého mesiaca nestačili čudovať.

Postava Lindy, ktorú stvárňovala herečka Monika Horváthová, sa v seriálovom deji stala obeťou znásilnenia, ku ktorému došlo na hotelovej izbe.

Situácii predchádzalo posedenie v bare, kde sa Monika Horváthová v postave Lindy objavila naposledy. V nasledujúcej časti sa seriálová Linda prebudila zakrvavená na posteli hotelovej izby, kedy ju už však stvárňovala nová herečka – Monika Šagátová.

Televízia k výmene herečiek vo svojom najsledovanejšom večernom programe vydala oficiálnu správu, v ktorej sa Monike Horváthovej poďakovala za spoluprácu.

„Herečku Moniku Horváthovú, ktorá stvárňuje sestričku Lindu, sme sa rozhodli vymeniť kvôli záväzkom v inom seriáli. Postava Lindy má po bitke od neznámeho útočníka rozsiahly úraz na tvári a obviazanú hlavu, preto sa výmena herečiek uskutočnila práve v tomto období. Sestričku Lindu bude v ďalších častiach seriálu Nemocnica hrať Monika Šagátová,“ citovala tvorcov televízia.

Diváci si však novú herečku v postave Lindy mohli všimnúť ešte predtým, ako jej tvorcovia kompletne obviazali dobitú tvár obväzmi v nemocnici, keď sa priamo po prebudení objavila v hotelovej recepcii.

Hviezdou nového seriálu Markízy

Ako uviedla už Joj, k výmene herečiek došlo pre odchod Moniky Horváthovej do iného seriálu.

Jej postava Lindy pritom do Nemocnice vstúpila iba na začiatku jesene tohto roka. Už po dvoch mesiacoch ju tvorcovia menili za Moniku Šagátovú, ktorá sa na televíznej obrazovke spopularizovala v roku 2015, kedy sa ako nová herecká tvár stala jednou z hlavných hviezd seriálu Divoké kone.

Za hereckou rošádou v Nemocnici má stáť nový seriál Markízy.

Monika Horváthová sa podľa našich informácií stane hviezdou pripravovaného večerného seriálu televízneho lídra, ktorý nesie pracovný názov Liar.

Seriálová novinka sa už dlhší čas nakrúca, pričom Markíza by s ňou mala počítať ako jedným z hlavných projektov pre rok 2023.

Pripravovaný seriál bude ďalšou adaptáciou zahraničnej série, ktorú Markíza uvedie v slovenskom spracovaní.

Televízia zo Záhorskej Bystrice v ostatnom čase stavia svoje večerné vysielanie prakticky už len na prevzatých seriálových projektoch – tento rok jej veľký úspech priniesla originálne talianska Druhá šanca, v rokoch 2020 a 2021 rekordy sledovanosti lámal pôvodne nemecký Pán profesor, ktorý pokračuje aj túto jeseň. Taktiež aktuálne vysielaní Chatári vychádzajú z českého originálu, ich predchodkyňa Výnimočná Nikol zas belgicko-francúzskeho. Na jar vysielaní Šťastní vs. Šťastní pre zmenu pochádzali z Ruska.

Dej nového seriálu

Nový seriál Markízy vychádza z rovnomenného britského seriálu Liar, ktorý mal premiéru už v roku 2017, v covidovom roku 2020 sa dočkal druhej série. Celkovo má televízia k dispozícii na adaptáciu 12 epizód.

Liar je dramatický triler, ktorý sleduje príbeh dvoch hlavných hrdinov, ktorých vzájomná príťažlivosť bude mať fatálne následky.

Laura je inteligentná a zanietená učiteľka, ktorá sa len prednedávnom rozišla so svojou láskou a netuší, či sa jej podarí ešte vytvoriť fungujúci vzťah. Andrew, ovdovený renomovaný chirurg, sa s Laurou spozná prostredníctvom jeho dcéry, ktorá navštevuje školu, na ktorej Laura vyučuje.

Keď Andrew pozve Lauru na rande, poznačená čerstvým rozchodom sa zdráha. Stretnutie však ide hladko a obaja skončia v Laurinom dome. Nevinné rande vyústi v drámu, ktorá zmení životy nielen ich, ale aj ich rodín.

Laura sa na druhý deň totiž zobúdza znásilnená.

Andrew však popiera svoju vinu a Laura nenachádza pochopenie u polície, ktoré vyústi v odhodlanie pomstiť sa za každú cenu.

Seriál prináša moderné rozprávanie, v ktorom divák sleduje priebeh udalostí z pohľadu oboch hlavných hrdinov. Vo Veľkej Británii patril medzi seriálové hity s priemernou takmer 9-miliónovou sledovanosťou v prvej sérii.

Adaptácie sa postupne dočkal vo viacerých krajinách – v Taliansku, Nemecku, Turecku, Francúzsku či Španielsku.

Pre Markízu menila herca aj v minulosti

Zaujímavosťou je, že seriálová novinka Liar začína dejovo tam, kde skončilo účinkovanie Moniky Horváthovej v Nemocnici.

Postavu Laury by mala hrať práve Horváthová, ktorá bola v Nemocnici Monikou Šagátovou nahradená v čase, keď bola jej postava Lindy znásilnená. Znásilnenie bude rovno spúšťačom celej seriálovej zápletky v pripravovanej novinke.

Kým výmena herečky v jednej postave nie je v seriáloch vôbec bežná, Joj sa táto situácia stala už po druhýkrát.

Paradoxne k nej opäť došlo v jej kľúčovom seriáli Panelák, ktorý patrí spoločne s Nemocnicou k vôbec najúspešnejším seriálovým projektom v histórii Joj. V jej vysielaní totiž vydržali niekoľko celých sezón pri udržaní nadpriemerného úspechu.

Tvorcovia Paneláku herca hlavnej postavy taktiež striedali pre konkurenčnú Markízu.

Jednou z najdôležitejších postáv v Paneláku bol Milan Kordiak, ktorého stvárňoval Alexander Bárta. Panelák v tom čase valcoval televízne obrazovky a Markíze spôsoboval stále väčšie problémy.

Rozhodla sa ich vyriešiť získaním Bártu exkluzívne do svojich radov. Angažovala ho do nového seriálu Horúca krv, vďaka čomu herec musel uprostred rozbehnutého deja Panelák opustiť.

Koniec Kordiaka v Paneláku vyvolal obrovskú vlnu nevôle.

Jojka s tvorcami vymýšľala aj nemožné, aby jeho postavu do deja akokoľvek zakomponovala. V jednom momente rozbehla pátranie po dvojníkovi Alexandra Bártu, aby postavu Kordiaka do seriálu vrátila aspoň na jeden obraz a pohla tak seriálovým dejom. Repliku nahovoril samotný Bárta, na ktorého hlas sa exkluzívna zmluva v Markíze nevzťahovala.

 

Čítať viac...
Nahor