Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

JOJ v 2023: Novinka režiséra Profesionálov, návrat Zmenárne, odhalený nástupca Nemocnice!

Televízna dvojka pripravuje pre budúci rok do vysielania až šesť nových seriálov, ďalšiu šesticu seriálových projektov odhalila vo vývoji pre nasledujúce sezóny.

Blížiaci sa koniec roka televíznym fanúšikom tradične prináša očakávaný pohľad na budúcoročné plány najsledovanejších televízií, ktoré ich každoročne odhaľujú vo svojich prezentáciách pre obchodných partnerov.

Plány pre rok 2023 už ukázala trhová dvojka Joj.

Svoj hlavný program bude aj v budúcom roka primárne stavať na pôvodných seriáloch, ktoré už dnes vypĺňajú väčšinu jej hlavného vysielacieho času.

Ako sme už skôr informovali, aj budúci rok vo vysielaní pokračujú hlavné tohtoročné seriály Nemocnica a Hranica. Joj s nimi naďalej počíta v najbližšej jarnej sezóne, pričom nenaznačuje, že by plánovala zmeniť ich súčasné nastavenie. Nemocnicu stabilne vysiela v utorky a štvrtky, Hranica sa na jeseň usadila taktiež v dva večery – v pondelky a piatky.

Súčasne Joj plánuje s uvedením šiestich nových televíznych seriálov.

Prvou novinkou Iveta

Ako prvá novinka by sa v roku 2023 na obrazovke Jojky mohla objaviť filmovo spracovaná komediálna séria Iveta, za ktorou stojí oceňovaný český režisér Jan Hřebejk a scenárista Petr Kolečko. O seriáli sme informovali v tomto článku.

Obchodný riaditeľ Joj Group, Martin Heržo, počas prezentácie potvrdil, že by sa mal seriál dostať na obrazovky rovno skraja budúceho roka.

Joj tiež potvrdzuje pre budúci rok uvedenie ďalších už známych seriálových noviniek akými sú komediálna kriminálka Duch s Michalom Kubovčíkom alebo ďalší odľahčený krimiseriál Einstein, v ktorom hlavnú postavu stvárňuje Juraj Lo.

Do vysielania sa už tiež dostane prvý seriál z prokurátorského prostredia so Zuzanou Mauréry Prokurátorka. Viac o obsadení, počte častí alebo deji každého zo seriálov sa môžete dočítať viac po kliknutí na jeho názov.

Dospelácki Naši

Televízia však odhalila aj dve dosiaľ neznáme seriálové novinky, ktoré na obrazovky prinesú komediálny žáner aj zvučné obsadenie.

Prvou z nich je nová komediálna séria Tomáš a Diana, ktorej názov vychádza priamo z ústrednej hereckej dvojice, ktorú vytvoria Tomáš Maštalír a Diana Mórová.

Seriál prináša pohľad na obyčajný partnerský pár, ktorý musí riešiť každodenné situácie a konflikty.

Režisérom novinky je Michal Vajdička, ktorý v minulosti režíroval sitkom Hoď svišťom aj viacero epizód Profesionálov.

Nový seriál Tomáš a Diana by pritom mohol podľa prvej anotácie priniesť rozprávanie vo forme kratších skečov, ako tomu bolo v komediálnom seriáli Naši. Ten sa vo vysielaní Joj dočkal v minulosti piatich sérií.

„Netradičný formát nového seriálu ukazuje konfliktné situácie obyčajného páru s nadhľadom, láskavosťou a s humorom. Krátke úseky zo života dvojice v zrelom veku dajú divákom možnosť oddýchnuť si, zasmiať sa, a zároveň ponúknu návod, ako s láskou riešiť problémy každodenného súžitia dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli ísť spolu životom,“ uvádza anotácia.

Seriál na štýl Našich naznačuje aj avizovaných až 26 častí, ktoré by mali niesť sitkomovú stopáž na úrovni 25 minút.

Terapia s Fialovou

Druhou zábavne ladenou seriálovou novinkou bude adaptácia známej americkej komediálnej série Webtherapy.

Jojka prinesie slovenskú verziu pod názvom Webová terapia, pričom hlavných hrdinov stvárnia Zuzana Fialová a český herec známy zo seriálového fenoménu Most! Michal Isteník.

„Ako sa z povrchnej cynickej ženy stane hlbší a morálnejší človek Simona je atraktívna štyridsiatnička, tzv. zelená vdova, ktorá vedie bezstarostný život manželky podnikateľa Richarda. Keď ale Richard skrachuje kvôli korone a dostane infarkt, Simona kvôli živobytiu začne poskytovať psychologické poradenstvo online. Jej spôsob terapie je síce prízemný, tvrdý, cynický a väčšinou nemorálny, ale zároveň účinný a úspešný. Simonini klienti sú šťastní, Simona zarába a postupne sa aj ona mení…“ znie anotácia.

Originálny seriál Webtherapy sa vo svete dočkal už viacero lokalizácií – mimo iného aj v Poľsku, Spojenom kráľovstve alebo Španielsku.

Jojka v slovenskom vysielaní avizuje 26 častí, ktoré budú niesť taktiež kratšiu stopáž na úrovni 25 minút.

Kanonáda pripravovaných projektov

Joj mimo iného netradične predstavila aj šesť nových seriálov, ktoré ešte len pripravuje do vysielania.

Ich nasadenie tak neohlásila priamo pre rok 2023.

Okrem už známej novinky Lovec, ktorú Joj nakrúca v spolupráci s Českou televíziou, odhalila televízia aj ďalší česko-slovenský koprodukčný seriál, ktorý nesie pracovný názov Call My Agent.

V tomto prípade sa Joj v jeho príprave spojila s českou Primou, pričom ponúkne adaptáciu francúzskej dramedy série Dix pour cent. Tá sa stala medzinárodným hitom a získala cenu Emmy 2021 za najlepší komediálny seriál.

Dejovo sa odohráva v prostredí kastingovej agentúry, v ktorej každý deň prebieha boj s konkurenciou o čo najlepšiu príležitosť pre svoje herecké hviezdy.

Jojka avizuje zo slovenských hercov do hlavných úloh obsadiť Tomáša Maštalíra, Táňu Pauhofovú alebo Zuzanu Kronerovú.

Ďalšou pripravovanou novinkou je osemdielna kriminálna miniséria Lovci lebiek v hlavnej úlohe s Judit Bárdos a Milanom Ondríkom.

Týmto termínom sa označuje oddelenie kriminálnej polície, ktoré pátra po ľuďoch vyhýbajúcich sa výkonu trestu alebo vyšetrovaniu. „V každej epizóde je hýbateľom deja silná epizódna postava, ktorá tímu buď komplikuje život, alebo mu pomáha. Často ide o vplyvných ľudí, ktorí sa pohybujú na hranici moci a šedej zóny,“ uvádza anotácia.

Novinka od tvorcov Prázdnin aj 1890

Tvorcovia niekdajšieho populárneho seriálu Prázdniny zároveň pripravujú nový rodinno-komediálny seriál, ktorý bude tentokrát rozprávať príbehy najstaršej generácie.

Televízia pracuje na novinke Večne mladí z prostredia domova dôchodcov, v ktorej by sa mala stretnúť celá generácia starších hercov. Ústrednú hereckú trojicu budú tvoriť Milan Kňažko, Karel Heřmánek a Emil Horváth.

„Traja dôchodcovia sa na sklonku života stretnú v luxusnom starobinci. Zisťujú, že aj vo svojom veku môžu ešte zažiť dobrodružstvo a srandu, hlavne ak tam nájdu nových priateľov. Navzájom sa podržia, pohádajú, riešia problémy s chorobami, vzťahmi či s rodinou. A to všetko s humorom,“ predstavuje novinku Joj.

Veľkým projektom televízie sa môže stať nový historicko-kriminálny seriál, ktorý by nadviazal na niekdajší úspech detektívnej série 1890.

Televízia avizuje prípravu kriminálneho fantasy seriálu Bytosti, v ktorom hlavné úlohy stvárňujú Jana Kovalčíková, Ján Budař, ale aj Milan Ondrík, ktorý stvárňoval jednu z výrazných postáv aj v 1890.

V tomto prípade sa seriál Bytosti odohráva v dobe osvietenstva počas vlády Márie Terézie. „Ak sa vtedy stal zločin spojený s nadprirodzenými udalosťami, boli na miesto činu vyslaní traja cisárski emisári, aby zločin vyšetrili a racionálne objasnili poveru, ktorej ľudia verili,“ uvádza anotácia. Joj chce priniesť aj rôzne odkazy na zabudnuté mytologické postavy či výdobytky doby.

Rodinná sága s tvárami Nemocnice

Zaujímavou pripravovanou novinkou Jojky je nový seriál od tvorov Nemocnice, ktorý sa môže stať jej nástupcom.

Televízia vo svojich plánoch predstavila projekt seriálovej rodinnej ságy s názvom Ranč, v ktorej avizuje rovno viaceré tváre z nemocničného seriálu.

Za novinkou Ranč stojí režisér Ján Novák a kreatívna producentka Danica Hričová. Obaja pracujú aj na seriáli Nemocnica, ktorá je hlavným seriálom Joj už tretiu sezónu po sebe, pričom televízia s ňou počíta aj v ďalšej jarnej sezóne.

Tá by tak mohla byť pre Nemocnicu jednou z posledných.

V avizovanej novinke Ranč by si totiž mali zahrať ústredné herecké hviezdy z Nemocnice ako Nela Pocisková, Noël Czuczor, David Uzsák či Henrieta Mičkovicová alebo Jana Oľhová. Joj však tiež oslovila tvár konkurenčnej lekárskej série Markízy Sestričky – Kristínu Madarovú, či Romana Poláčika alebo Annu Javorkovú.

Joj už teraz avizuje 26 epizód rodinnej ságy.

Podobný počet častí ohlasovala aj pri seriáloch Nový život či samotnej Nemocnici, oba vyplnili v prime-time Joj dva večery v týždni a nakoniec sa dočkali výrazne väčšieho počtu častí.

Návrat Zmenárne

Medzi zábavnými či rodinnými šou Joj neohlásila žiadne veľké zmeny.

Z veľkých šou chce opäť priniesť Česko Slovensko má talent a V siedmom nebi, zo zábavných relácií Inkognito, Sedem alebo svoje klasické magazíny Nové bývanie, Nová záhrada, Na chalupe alebo Miláčikovo.

Pokračovať taktiež budú podvečerné denné relácie Riskuj! a Bez servítky.

Televízia však zaujala avizovanou prípravou novinky pod názvom niekdajšej známej relácie Zmenáreň.

Zmenáreň bola populárnou víkendovou reláciou ešte v prvom desaťročí nového milénia na Slovenskej televízii. Moderovali ju Eva Pribylincová a Tamara Heribanová.

V novej verzii relácie na Joj by mala Zmenárňou sprevádzať Jasmina Alagič Vrbovská. Účastníkov lifestylovej šou by si mali do rúk zobrať módni influenceri a štylisti @petush.nasklee, @operenecholec, @milanwtf, @karolinavolkov.

„Tím hviezdnych influencerov mení vizáž, osobnosť a štýl ľuďom, ktorí sa necítia najlepšie vo svojej koži, nie sú spokojní so svojím životom a chcú v ňom niečo upraviť. Nejde však len o zmenu vizuálnu, ale aj vnútornú, napríklad zvýšenie sebavedomia, nájdenie vlastnej osobnosti či objavenie novej energie. Práve pre takýchto záujemcov prichádza nová show, ktorá im dá šancu opäť v sebe objaviť svoje lepšie a krajšie JA,“ predstavila novú Zmenáreň televízia.

Česko-slovenské premiéry

Z filmovej tvorby Jojka pre budúci rok avizuje trojicu česko-slovenských premiér.

Jednou z nich bude tohtoročná česká komédia Hádkovci (2022) od autorov filmu Matky.

„Hádkovci sú rodina, ktorá sa stále háda. Dvaja bratia (Hynek Čermák a Jakub Prachař) a ich ženy (Jitka Čvančarová a Sandra Nováková) sa nikdy na ničom nezhodnú a teraz navyše visia vo vzduchu rozpory o dedictvo po dedovi. Do nich sa zapojí aj otec oboch bratov (Ondřej Pavelka) a nakoniec aj ich sestra (Lucie Polišenská), ktorá na dorazí na nečakané stretnutie celej rodiny,“ uvádza anotácia komédie, za ktorou stojí režisér Vojtěch Moravec.

Ďalšou zvučnou premiérou bude romantická komédia Prezidentka (2022), v ktorej hlavné úlohy stvárnili Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý.

„Katarína má za sebou rok v prezidentskom úrade. Je zahltená prácou, program má každý deň nabitý na prasknutie. Občas by si chcela v pokoji oddýchnuť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa to riskne a prezlečená v parochni sa v noci potajomky vytratí z Hradu. Zoznámi sa so sochárom Petrom, kvôli ktorému sa potom do mesta vydáva každú noc. Peter nemá ani potuchy, kto okúzľujúca žena v skutočnosti je. Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety sa prevalia. Katarína si napriek tomu chce vybojovať právo na lásku, ktoré jej patrí rovnako, ako ktorémukoľvek inému človeku na svete,“ znie dej filmu režiséra Rudolfa Havlíka.

Zaujímavosťou je, že námet na snímku vznikol ešte dávnejšie pred zvolením Zuzany Čaputovej ako prvej ženy na čele hlavy štátu na Slovensku.

Joj taktiež budúci rok odvysiela romantickú komédiu Povedz to psom (2022). Autorkou scenára k filmu je spisovateľka, Irena Obermannová, režisérom Robert Sedláček.

„Dita (Berenika Kohoutová) namiesto vytúženého bábätka dostane od svojho priateľa Filipa (Igor Orozovič) mladú border kóliu. Napriek tomu, že žiadneho psa nikdy nechcela, dokonca sa psov bojí. Komunita psičkárov jej pripadá smiešna a neznáša psie exkrementy. Celý príbeh začína tým, že do jedného šliapne. Naozaj to znamená šťastie? Dita od Filipa totiž dostane nielen psa, ale aj kopačky. Následne príde aj o najlepšiu kamarátku, ktorá ju zamestnávala, takže už nemá ani prácu. Pri venčení však spoznáva nových majiteľov psov a medzi nimi aj svojho nie až tak úplne divného suseda (Štěpán Benoni),“ píše anotácia.

 

Čítať viac...
Nahor