Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Čo budúci rok nahradí Druhú šancu? Tento seriál môže byť novým ťahákom Markízy!

Druhá šanca sa o pár týždňov rozlúči s divákmi, Markíza bude pre budúci rok hladať nový seriálový hit.

Posledných päť týždňov čaká na divákov Druhej šance, ktorá v tomto roku prevalcovala televízne obrazovky.

Najúspešnejší tohtoročný televízny program na Markíze adaptoval všetky dostupné epizódy originálu pochádzajúceho z Talianska, ktorý sa len pripravuje na novú tretiu sériu. Na tú bude niekoľko mesiacov čakať aj slovenský televízny líder, dokým ju bude môcť pripraviť v slovenskej adaptácii.

Kým Druhá šanca dôjde do finále pred Vianocami, zanechá po sebe silný pondelňajší prime-time, ktorý sa Markíze darilo na vysokej úrovni držať väčšinu posledných rokov.

 


Druhú šancu čaká veľké lúčenie s divákmi: Poznáme dátum finále najväčšieho hitu roka!Čítajte →

Šnúra pondelňajších hitov

Stabilne od roku 2015 sa jej v pondelky darilo uvádzať najväčšie televízny hity danej sezóny.

V prvých sériách pondelky doslova zdemoloval komediálny valec Horná Dolná s ratingami aj na úrovni 18 – 20 %, v roku 2018 bodovali nové časti Susedov po ich návrate po vyše 10 rokoch na obrazovku. Od jesene 2020 naplno zabrala rodinno-komediálna séria Pán profesor, ktorá rovno na tri sezóny ovládla televízne obrazovky, pričom hneď v roku 2022 ju vystriedala práve Druhá šanca.

Šnúru silných pondelňajších seriálov sa Markíze bude snažiť udržať aj naďalej.

S Druhou šancou, podľa všetkého, nebude môcť v budúcom roku počítať, keď nové originálne časti by sa v Taliansku mali uvedenia dostať až v roku 2024. Markíza by mala dostať scenáre novej tretej sérii k dispozícii na adaptáciu budúci rok, kedy by mohla začať s jej nakrúcaním.

Bude mať Pána profesora?

Televízii sa však uvoľní pondelňajší večer pre Pána profesora, ktorého v dôsledku mimoriadne úspešnej Druhej šance túto jeseň presúvala na nový utorňajší večer.

V novom nastavení a po polročnej prestávke sa Pánovi profesorovi darí najhoršie od jeho štartu, z ratingov na úrovni 9 – 13 % sa prepadol k priemernej úrovni okolo 7 % v aktuálnej štvrtej sérii.

Markíza by tak mohla mať záujem pomôcť Pánovi profesorovi návratom do pôvodného vysielacieho času.

K dispozícii má ešte dostatok epizód na adaptáciu z originálneho nemeckého seriálu Der Lehrer, ktorý sa dožil celkovo deviatich sérií a takmer stovky epizód. V poslednej sezóne už však hlavný hrdina, ktorého na Slovensku stvárňuje Tomáš Maštalír, z deja odišiel. Markíza dosiaľ priniesla takmer päťdesiatku slovenských častí.

Televízia už potvrdila pokračovanie Pána profesora pre budúci rok. 

V tohroročnom vysielaní však seriál chýbal na jar.

Po rekordne úspešnom minulom roku si Pán profesor, kedy obrazovky prevalcovala najmä jeho druhá séria, si tento rok na jar vybral vynútenú prestávku. Tomáš Maštalír bol zamestnaný nakrúcaním v Česku, kde pre TV Nova natáčal českú verziu Druhej šance. Kuriózne v českom seriáli stvárnil postavu Jána Koleníka.

Momentálne pritom Maštalír naplno nakrúca pre konkurenčnú Jojku.

Tá už niekoľko týždňov vyrába nový komediálny seriál Tomáš a Diana, v ktorom Maštalír zahviezdi spoločne s Dianou Mórovou, pričom Joj už pripravuje aj ďalší nový seriál, ktorého hlavnou hviezdou má byť práve Tomáš Maštalír aj s Táňou Pauhofovou či Zuzanou Kronerovou. Viac v tomto článku.

 


JOJ v 2023: Novinka režiséra Profesionálov, návrat Zmenárne, odhalený nástupca Nemocnice!Čítajte →

Nový dobový ťahák

Markíza pre budúci rok pripravuje aj niekoľko nových seriálov.

Práve tento rok priniesla vôbec rekordný počet seriálových noviniek za dlhé roky, keď na obrazovky uviedla až 5 nových seriálových projektov. Na jar to bola Druhá šanca, Šťastní vs. Šťastní a Svätý Max, na jeseň Výnimočná Nikol a Chatári.

Medzi pripravovanými projektmi pre nasledujúci rok sa má nachádzať aj veľká novinka, ktorá by mala priniesť dobový seriál z prostredia obchodného domu.

Pôjde o prvý historický seriál, ktorý by mala Markíza nakrútiť v koprodukcii s českou Novou.

Markíza zároveň už dlhšie nakrúca nový dramatický seriál Liar, ktorý môže patriť medzi hlavných adeptov na obsadenie lukratívneho pondelňajšieho slotu.

O jeho príprave sme exkluzívne informovali minulý týždeň.

Pokúsi sa zopakovať úspech zo sveta

Nový seriál príde na slovenské obrazovky po tom, čo sa veľkého úspechu dočkal v domácej krajine a taktiež v rôznych adaptáciách vo svete.

Markíza sa ho pokúsi zopakovať aj na Slovensku.

Novinka prináša moderný typ seriálu a na slovenské pomery netradičný seriálový žáner, ktorého nepredvídateľný dej má ambíciu udržať divákov až do finále.

Ako sme už uviedli, nový seriálový triler Liar je opäť adaptáciou zahraničného originálu, ktorý tentokrát vychádza z pôvodne britského seriálu nesúceho identický názov. Vo Veľkej Británii patril medzi seriálové hity s priemernou takmer 9-miliónovou sledovanosťou v prvej sérii.

Premiéru mal v roku 2017, neskôr sa dočkal aj druhej série. Celkovo má Markíza k dispozícii na adaptáciu 12 epizód, v predchádzajúcom období ho adaptovali už televízie v Nemecku, Taliansku, Francúzsku aj Španielsku. V rôznych zahraničných spracovaniach mal od troch do desať epizód.

Nový seriál prinesie najmä moderné rozprávanie príbehu.

Hlavnou dejovou linkou sa nesie osudová noc učiteľky a otca jednej z jej žiačok, ovdoveného renomovaného chirurga, ktorý ju pozve na rande. Aj keď sa spoločný večer vyvíja nad očakávania, hlavná hrdinka sa na druhý deň zobúdza znásilnená, no verzie udalostí oboch aktérov spoločnej noci nemôžu byť viac odlišné.

Novinka Liar sa tak pozrie na seriálový dej z pohľadu oboch ústredných postáv. Diváci tak budú môcť odhaľovať pozadie osudnej noci očami dvoch hlavných hrdinov, pričom chýbať nebudú prekvapivé zvraty a odhalenia, ktoré sa postarali o úspech seriálu v niekoľkých krajinách.

Ako sme už exkluzívne informovali, hlavnou hviezdou pripravovaného seriálu sa stane Monika Horváthová.

Práve táto seriálová úloha sa postarala o rozruch na konkurenčnej obrazovke, keď herečka uprostred rozbehnutého deja odišla zo seriálu Nemocnica. Jej postava Lindy však v seriáli ostala, nahradila ju však iná herečka, Monika Šagátová. Viac sme o kauze priniesli v tomto článku.

 


Radikálna výmena herečiek v Nemocnici: Za veľkou kauzou stojí nový večerný seriál Markízy!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor