Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Druhú šancu čaká veľké lúčenie s divákmi: Poznáme dátum finále najväčšieho hitu roka!

Druhá šanca vydrží v jesennom vysielaní dlhšie, než väčšina ostatných seriálov.

Jednoznačným televíznym hitom roka 2022 sa stala dramatická lekárska séria Druhá šanca, ktorá v tohtoročnom vysielaní bez problémov porazila všetky ostatné programy.

V čase, kedy sa Markíze prepadla sledovanosť ešte vlani suverénnych programov ako Tvoja tvár znie povedome, Pán profesor alebo Svadba na prvý pohľad našiel televízny líder nový program, ktorý ho v sledovanosti podržal.

Markíza tak mala aj tento rok v oboch sezónach aspoň jeden program, ktorý bez problémov ovládal nielen svoj vysielací čas, ale okupoval prvé priečky sledovanosti každý mesiac.

Rekordné epizódy

Vôbec najsledovanejší diel v celom svojom vysielaní Druhá šanca priniesla na jar so 7. časťou prvej série. 

Celkovo si ju pozrelo až 641-tisíc divákov, čo je napríklad o približne 100-tisíc divákov viac, než koľko divákov sleduje Druhú šancu v jej aktuálnej druhej sérii.

S rovnakou epizódou minulú jar trhla aj rekord v komerčnej cieľovke s ratingom 11,7 %. Aktuálne sa jej priemer hýbe na úrovni 9,5 %, na jar sa v priemere pohybovala okolo 10 – 11 %.

Rekordy však Druhá šanca prepisuje aj pri jesennom vysielaní.

Druhá séria je totiž v druhej polovici roka výrazne silnejšia v podiele na trhu, rekord seriál trhol ešte v septembri s 2. časťou druhej série výkonom až 34,5 %.

Priemerne sa Druhá šanca v tejto sezóne podielovo pravidelne hýbe nad hranicou 30 %, na jar to bolo okolo úrovne 28 %.

Dátum finále Druhej šance

Na divákov Druhej šance čaká v rámci jej jesenného vysielania dobrá správa.

Kým Výnimočná Nikol ukončila svoje vysielanie už v októbri a Pán profesor do sezónneho finále dôjde v novembri, Druhá šanca vydrží vo vysielaní najdlhšie spoločne s aktuálnou novinkou Chatári. Tá však odštartovala len pred dvomi týždňami.

V oboch doterajších sériách Druhá šanca dostala po 16 epizód, vďaka čomu na jeseň vyplní úplne celú sezónu.

Veľké finále 2. série Druhej šance je naplánované na pondelok 19. decembra o 20:30, a tak lekársky seriál čaká vo vysielaní ešte šesť posledných týždňov.

Ešte dlhšie by vo vysielaní mali vydržať Chatári.

Nový komediálny seriál vysiela aktuálne Markíza jedenkrát do týždňa vo štvrtok, od konca mesiaca však obsadí aj utorňajšie večery.

Chatárov chce Markíza podľa prvých plánov vysielať až do Vianoc a finále by mali ponúknuť vo štvrtok 22. decembra o 20:30.

 


Tretia séria Druhej šance je na spadnutie: Diváci sa jej však tak skoro nedočkajú!Čítajte →

Tretia séria tak skoro nebude

Kým na jeseň sa diváci Druhej šance môžu tešiť z jej dlhého vysielania až do vianočných sviatkov, načakať by sa mali na jej ďalšie pokračovanie.

Ako sme už informovali, originálny seriál Doc – Nelle tue mani potvrdil v domácom Taliansku aj novú 3. sériu, ktorej príprava však len prebieha.

Talianski tvorcovia prípravu tretej série potvrdili v marci tohto roka, v súčasnosti ešte len píšu scenáre. Hotovú verziu budú mať v priebehu jari budúceho roka, kedy rozbehnú nakrúcanie. Do vysielania sa v Taliansku podľa potvrdených informácií dostane nová séria následne až v roku 2024.

Markíza tak bude mať v priebehu budúceho roka k dispozícii ešte len scenáre na adaptáciu novej 3. série.

Dá sa očakávať, že s nimi bude môcť začať pracovať skôr, než sa dostane originálna verzia na obrazovky, ani v prípade expresnej prípravy alebo Markíza len sťažka dostane možnosť odvysielať slovenskú lokalizáciu seriálu skôr, než bude uvedený originál.

Druhá šanca by sa tak mala po tohtoročnom finále vrátiť na obrazovky až v roku 2024.

Ďaleko pred ostatnými

V porovnaní o ostatnými programami na trhu Druhá šanca jasne vedie.

V celkovom počte divákov sa jej najbližšie približuje len Nemocnica s výkonmi okolo 450 až 500-tisíc divákov alebo šou Pečie celé Slovensko, ktorá sa hýbe okolo úrovne 460 až 500-tisíc divákov. Ďalší veľký program ako Tvoja tvár znie povedome za Druhou šancou zaostával už o 300-tisíc divákov.

V komerčnej cieľovke majú najbližšie k Druhej šanci po poradí programy Extrémne premeny, Pán profesor, Česko Slovensko má talent, Pečie celé Slovensko či Nemocnica. Všetky štyri sa spravidla hýbu medzi 6 – 8 %. K týmto programom sa už pravidelne radí aj Farma pri vysielaní o 20:30.

 

Čítať viac...
Nahor