Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza prvýkrát adaptuje tureckú telenovelu! Poznáme hlavnú hereckú hviezdu

Markíza pripravuje nový denný seriál, poznáme už prvé detaily.

V Záhorskej Bystrici sa intenzívne pracuje na príprave nového seriálu pre podvečerné vysielanie, ktorý sa stane nástupcom na jar ukončených Oteckov.

Ako sme už informovali, Markíza plánuje s novým denným seriálom vyrukovať do vysielania od začiatku roka 2023, pričom chce opäť zabojovať o líderstvo v kľúčovom čase o 18. hodine.

Prišla oň po približne piatich rokoch len tento rok na jar, kde sériou kontroverzných epizód vystrelila k rekordnom konkurenčná kuchárska reality šou Bez servítky a seriálových Oteckov zatlačila na historické minimum.

Markíza sa podľa našich informácií bude pri novom dennom seriáli snažiť o prilákanie pôvodných divákov Oteckov, zároveň sa vrátiť aj k niekdajšiemu žánru romantickejších seriálov.

Kedysi na jej obrazovke zabodovali Búrlivé víno, Druhý dych alebo Chlapi neplačú, no po prepadáku obdobnej dennej série Kukučka od dramaticky či romanticky ladených seriálov upustila.

Inšpirovala sa, naopak, u konkurenčnej Joj, ktorá sa odlíšila odľahčeným žánrom v seriáli Panelák, a stavila na rodinnú novinku Oteckovia, ktorá bola najmä v prvých rokoch vysielania suverénnym televíznym fenoménom.

Adaptuje turecký seriál

Markíza aj pri príprave nového seriálu siahla podľa našich informácií po zahraničnom námete.

Tie využíva pri svojej seriálovej tvorbe už pravidelne. Oteckovia vznikli na základe argentínskej predlohy, Šťastní vs. Šťastní či Kuchyňa boli adaptáciou ruských seriálov, Pán profesor aj Svätý Max zas nemeckých. Druhá šanca je vernou kópiou talianskeho originálu, Výnimočná Nikol zas francúzsko-belgického.

Nový denný seriál Markízy by však predsa mal priniesť novinku.

Vôbec po prvý raz sa mal televízny líder nechať inšpirovať seriálmi, aké roky bodujú vo vysielaní ženskej stanice Doma, keď podľa našich informácií zvolil ako predlohu netradične tureckú telenovelu.

Tú miesto odvysielania originálu adaptuje do slovenskej podoby nového denného seriálu.

Telenovely z Turecka už roky plnia hlavný vysielací čas menšieho ženského kanála Doma, ktorý každoročne uvádza niekoľko nových tureckých produkcií. Ostatné roky dokonca zvykne vysielať aj dva premiérové seriály súčasne, aj keď aktuálne s nimi Doma zažíva najhoršiu sezónu.

Vo vysielaní sa od začiatku jesene nedarí Zachráneným životom, ktoré dokonca v premiére odsunula do hlbokej noci, podpriemerná je aj telenovela Láska, rozum, pomsta. Doma navyše vôbec nevyšli programové zmeny z konca septembra, po ktorých sa sledovanosťou prepadla ešte viac.

 


Večerné zmeny na Doma skončili fiaskom: Zažíva prepad na dno, rekordného Divokého anjela oslabila!Čítajte →

Staví na úspech odľahčených telenoviel

Markíza sa pritom pri výbere tureckého námetu pre nový denný seriál mohla nechať inšpirovať telenovelami, ktoré v ostatnom období na Doma zabodovali.

Stanici sa osvedčila stávka na komediálnejšie ladené seriály, keď jej uplynulú jar rekordne zafungovala komediálna romantická séria Láska na prenájom, v minulosti sa taktiež darilo odľahčenému seriálu Láska na druhý pokus.

Markíza si podľa našich informácií mala vybrať menej známu tureckú telenovelu Benim Tatlı Yalanım (Moja sladká lož).

Tá taktiež dejovo stavia na uvoľnenejšom rozprávaní dramatického príbehu, ktorý sa odľahčuje komediálnejšími prvkami. Diváci mali možnosť zhliadnuť jej originál na Voyo.

Výrazne sa tak odlišuje napríklad od spomínanej neúspešnej dramatickej telenovely Zachránené životy, naopak, bližšie má k Láske na druhý pokus.

Príbeh otca a dcéry

V prípade potvrdenia adaptácie tureckej telenovely Benim Tatlı Yalanım bude Markíza stavať pri novom dennom seriáli na silnom motíve ústrednej postavy milujúceho otca a malej detskej hrdinky.

Seriál rozpráva príbeh sympatického Nejata, ktorý žije sám so svojou dcérou Kayrou. Tá sa preňho stala všetkým po tom, čo ho jeho žena opustila, ako aj dcéru, ktorá svoju matku nikdy nevidela. Aby ju Nejat uchránil od bolestivej pravdy, udržuje Kayru v presvedčení, že sa jedného dňa na jej narodeniny vráti. Kayra vytrvalo píše mame listy a Nejat sa zamotáva do svojich láskavých klamstiev, ktoré ešte naberú na obrátkach.

Všetko skomplikuje deň, keď vstúpi do malej cukrárne, v ktorej pracuje osudová žena Suna. Rozhodne sa jej ponúknuť pomoc, no tá ho jeho úmysly nepochopí a vyhodí ho z prevádzky. Keď svoje konanie oľutuje, upečie Nejatovi tortu a zjaví sa s ňou uňho doma práve v deň Kayriných narodenín. Tá je presvedčená, že sa jej mama konečne vrátila a Nejat ani Suna nemajú to srdce vyviesť malú Kayru z omylu…

Hlavná herecká hviezda

Markíza sa takto v prípade potvrdenia exkluzívnych informácií portálu Mediaboom.sk bude snažiť o nalákanie bývalých divákov Oteckov.

Opäť totiž bude kľúčovou postavou sympatický „otecko“, avšak tentoraz bude seriál zameraný na osobný príbeh jedného otca a dcéry.

Televízia podľa našich informácií pri obsadení kľúčovej postavy stavila na obľúbenú tvár.

Hlavnou hviezdou nového denného seriálu sa má stať Adam Bardy, ktorého popularita vystrelila v seriáloch Pán profesor a Druhá šanca, kde však musela jeho postava na základe talianskeho originálu zomrieť. Úspech ešte posilnil účinkovaním v celebritnej šou Let´s Dance.

Meno Adama Bardyho sa v súvislosti s novým pripravovaným seriálom Markízy v médiách spomínalo už posledné týždne. Podľa našich informácií pôjde práve o tento projekt, ktorý bude vychádzať z tureckého seriálu.

Bardy sa sám takto pred rokom stal po prvýkrát otcom, s manželkou Bibiánou vychováva syna Alana.

Adam Bardy s manželkou Bibiánou a synom Alanom / zdroj: IG Bibiána Bardy

Vyplniť môže celú jar

Seriál Benim Tatlı Yalanım mal v domácom Turecku premiéru v roku 2019 na kanáli Star TV.

Priniesol spolu 28 častí, pričom už tradične jeden diel dosahoval aj vyše dvojhodinovú stopáž.

Pre stredoeurópske či západoeurópske trhy tak bol uvádzaný v 95-dielnej verzii. Pri adaptovaní všetkých týchto častí by seriál Markíze vydržal vo vysielaní približne päť mesiacov.

Dá sa očakávať, že televízna jednotka bude chcieť so seriálovou novinkou vyrukovať okamžite od januára 2023 po silnej kampani počas vianočných sviatkov.

Rovnako by tak nemala mať problém jeho vysielanie natiahnuť pre celú sezónu až do konca júna.

Novinka od tvorcov Výnimočnej Nikol

O slovenskú adaptáciu by sa mala postarať nedávna stabilná posila v radoch Markízy, Evita Twardzik Urbaníková.

Televízia si od nej sľubuje silné televízne projekty viažuce na seba dôležitú ženskú televíznu cieľovku.

V prípade jej prvého seriálového projektu, Výnimočná Nikol, sa však tvorcom nepodarilo naplniť očakávania Markízy.

Tá v komediálne ladenej kriminálke videla potenciál na úrovni seriálov Druhá šanca či Pán profesor. Výnimočná Nikol však po prvých častiach vo štvrtkovom prime-time klesla do pozície trhovej dvojky v oboch hlavných cieľových skupinách a dosahuje len priemerné výkony Markízy.

 

Čítať viac...
Nahor