Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v januári zatiahne ručnú brzdu, Joj naplno vyrazí do útoku! Odštartujú Bodka aj Nový život 3

Hlavné komerčné stanice vstúpia do nového roka s odlišnou stratégiou.

Januárový program budú televízie skladať s odlišným prístupom. Kým Markíza bude pokračovať v stratégii z predošlých rokov a do nového roka vstúpi s obmedzenou štruktúrou a mimosezónnymi programami, Joj chystá rovno od prvých januárových dní plný nástup do jarnej sezóny.

Joj premiérami naplní program od prvého dňa. Už 1. januára vytiahne do denného aj večerného programu hneď tri značkové premiéry, pričom následne rozbehne prakticky ostrú sezónu, a to ako v dennej tak večernej štruktúre.

Ako sme vás už informovali, Joj plánuje hneď od pondelka 4. januára vyrukovať s novou podvečernou zbraňou, keď uvedie na obrazovky vlastnú verziu dennej kuchárskej reality šou Bez servítky. Tá roky bežala na Markíze, teraz sa stane súperom pre jej dosiaľ neohroziteľných Oteckov. Joj si už tento žáner vyskúšala s českou verziou tohto formátu Prostřeno, ktorý dokázal zdvihnúť sledovanosť televízie aj proti Oteckom.

Markíza pôvodne plánovala nenechať nič na náhodu a rozbehnúť Oteckov expresne skoro súčasne s nástupom Bez servítky. Nakoniec však zmenila pôvodné plány a štart novej série seriálu Oteckovia posúva. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Rovnako hneď od pondelka 4. januára sa do programu vráti premiérové Inkognito. Relácia túto jeseň zažila jednu zo svojich najslabších sezón, úspešne jej konkuroval najsledovanejší jesenný program z pôvodnej tvorby televízií Pán profesor, zároveň relácii výrazne chýbala prítomnosť divákov.

Hneď začiatkom roka odštartuje Joj svoj novoročný highlight, komediálno-detektívny seriál Bodka.

 


Vznikal už za Rexa: Joj nasadí očakávaný seriál s hovoriacim psom, dostane jednu z najdrahších kampaní!Čítajte →

Už z prvých decembrových dní je jasné, že Bodka dostane jednu z vôbec najväčších a najdrahších seriálových kampaní televízie, keď novinkou Joj prešpikovala sviatočné jingle, výrazne ju zapojila aj do už spusteného sviatočného kompilátu, aj keď sa do vysielania dostane až v januári. Celkovo sa bude Bodka v rámci promo fázy objavovať na obraze približne mesiac, pričom počas sviatkov nastúpi ešte kampaň a upútavky na samotný seriál. Kompilát a viac o seriáli, o ktorom sa hovorilo už pred tromi rokmi, v tomto článku.

Joj plánuje so seriálom Bodka obsadiť sobotné večery, seriál odštartuje v sobotu 9. januára o 20:35. Televízia tak nadviaže na seriálové soboty a aktuálne vysielanie Uhorčíka. Ten po úspešnom rozbehu stratil oproti výkonom z prvých týždňov vyše tretinu divákov.

Aktualizácia: Joj plánuje krátku prestávku dopriať aj „semi-dennému“ seriálu Nový život. Ten v decembrovom vysielaní vydrží v programe až do predvianočného týždňa a novú tretiu sériu odštartuje nakoniec v utorok 19. januára. Pôvodne sa mal seriál vrátiť o týždeň skôr, jeho výrobu však ochromil koronavírus a Joj musela štart tretej série posunúť.

S Novým životom plánuje Joj pokračovať v utorky a štvrtky. Seriál bude na jednej strane stavať na konkurenčne voľnejšom mimosezónnom období, ako to urobil aj pri svojom štarte tento rok, zároveň však Markíza práve na utorky a štvrtky plánuje svoje jediné pôvodné programy z januárového večera.

V utorok Markíza vráti Zámenu manželiek, ktorú pravidelne vyťahuje na vyplnenie programu mimo hlavnej sezóny. S jej vysielaním by mala začať hneď od utorka 5. januára, nasadzovať bude už tradične české časti zo sesterskej Novy. Dvojičku budú Zámene manželiek robiť reprízové Sestričky.

Ako sme vás už informovali, netradične na štvrtok zároveň Markíza vytiahne svoj nový komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života. Odštartuje 7. januára. Všetko o seriálovej novinke aj s anotáciou a obsadením sme zhrnuli v tomto článku.

Vo zvyšných päť večerov týždňa bude Markíza nasadzovať filmy, od januára tak prejde na výrazné šetrenie. Postupné rozbiehanie ďalších programov sa očakáva od februára, v tomto roku v tento mesiac štartovala napríklad Superstar. Hlavné seriály rozbiehala až v marci. Joj s filmami vyplní stredy, piatky a nedele.

Joj chystá z pôvodnej tvorby vo vysielaní aj ďalšie premiéry.

Do denného off-time sa chystá zaradiť český seriál od Primy Modrý kód, ktorý zaradí od pondelka 11. januára do dôležitého času na 16:20. Nábeh tak bude robiť pre podvečerné spravodajstvo. Modrý kód sa v programe Joj objavil už na konci leta, dokonca ako hlavný program pre prime-time. Následne mal tvoriť konkurenciu Farme. Televízia nakoniec siahla po čerstvejšom jarnom hite Primy Slnečná, bez viditeľnej kampane však tvrdo prepadla.

Do programu televízie sa taktiež vráti zábavná šou S pravdou von, ktorá bola minuloročnou novinkou televízie. Jej snahou bolo nájsť k Inkognitu druhý obdobný program, ktorý by sa v jej prime-time etabloval, relácia však neuspela. Joj ostali nakrútené nové časti, ktoré vytiahne na utorky po Novom živote od 12. januára.

Zároveň sa od druhého januárového týždňa vrátia politické diskusie, Joj bude pokračovať vo štvrtkovom prime-time s Na hrane, ktoré sa vráti 14. januára, Na telo na Markíze po sviatočnej prestávke opäť pobeží od nedele 10. januára.

 

Čítať viac...
Nahor