Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Vznikal už za Rexa: Joj nasadí očakávaný seriál s hovoriacim psom, dostane jednu z najdrahších kampaní!

Už pred vyše tromi rokmi Joj ohlásila prípravu unikátneho seriálu, v ktorom sa rozrozpráva zvierací hlavný hrdina, na obrazovky sa dostane od januára.

Január prinesie na slovenských obrazovkách okrem podvečerného súboja o diváka aj spustenie hneď dvoch nových seriálov. Kým na jednej strane Markíza spustí svoju jedinú ohlásenú budúcoročnú programovú novinku Najhorší týždeň môjho života, o ktorej sa po prvýkrát zmienila až pred pár týždňami vo svojej brožúre pre rok 2021, Joj sa pripravuje na nasadenie dlho očakávaného seriálu, o ktorom sa začalo hovoriť už pred rokmi.

Komerčná dvojka nabehne od nového roka rovno na ostrú programovú štruktúru, ktorej súčasťou bude aj hlavná novinka pre rozbeh nového roka komediálno-detektívny seriál Bodka.

Joj s kampaňou na nový seriál začala už od začiatku decembra. Hneď z prvých dní mesiaca je tak jasné, že Bodka dostane jednu z vôbec najväčších a najdrahších televíznych kampaní, keď sa bude v televíznom vysielaní s divákmi zoznamovať mimoriadne intenzívne.

Televízia na novom seriáli postavila sviatočné jingle, ktoré minulé roky, naopak, stavala na hlavných vianočných klasikách ako Tri oriešky pre Popolušku či S tebou ma baví svet. Na seriáli stoja aj sviatočné slogany ako „Vianoce budú a bodka“ či „Nový rok bude lepší a bodka“.

Bodku výrazne zapojila aj do už spusteného sviatočného kompilátu. V ňom nakoniec hlavnú pozornosť sústredí na seriál, než na samotné vianočné programy, aj keď sa seriál do vysielania dostane až v januári.

Vianočný kompilát Joj

Celkovo sa bude Bodka v rámci promo fázy objavovať na obraze približne mesiac. Počas sviatkov nastúpi ešte kampaň a upútavky na samotný seriál, ktorého štart je naplánovaný na sobotu 9. januára o 20:35.

 


Markíza vyrukuje od januára so seriálovou novinkou! Prekvapí vysielacím dňom, poznáme všetky detailyČítajte →

Joj takýmto spôsobom dopraje Bodke mimoriadnu kampaň, a to navyše v najsledovanejšom období roka, vďaka čomu sa jej podarí zabezpečiť vysokú poznateľnosť jej nového seriálu. Televízia tak môže očakávať vysokú zvedavosť divákov, ktorých očakávania bude musieť teraz naplniť. Veľké vianočné kampane jej vyšli pri uvedení seriálov Naši či Prázdniny, s ktorými následne mohla pokračovať hneď v niekoľkých sériách. Teraz je kampaň navyše podporená tematickými jinglami so seriálom.

Bodka je seriál, o ktorom sa po prvýkrát hovorilo už v roku 2017, kedy Markíza vysielala svoju neúspešnú adaptáciu legendárneho krimiseriálu Rex. Joj už vtedy pracovala na seriáli prepájajúcom komediálne a detektívne prvky, keď jeho hlavným hrdinom je hovoriaci pes Bodka a poručík Šimon v podaní Roba Jakaba, ktorí spoločne riešia prípady. Ďalšie postavy stvárnia Marián Labuda ml, Zuzana Vačková, Ondrej Kovaľ, Henrich Platek či Daniel Ratimorský. Režisérom seriálu je Ján Novák.

Televízia pri seriáli aj priamo narážala na konkurenčného Rexa. „Zabudnite na superschopného komisára Rexa. Každý prípad vyrieši trochu lenivý, ale každopádne prešibaný pes Bodka,“ znela anotácia k seriálu.

Joj následne v roku 2018 nakrútila pilotný diel a pracovala na vývoji seriálu. Pracuje v ňom s vycvičenými borderskými koliami, pričom nakrúcanie prepája s modernými technológiami, vďaka ktorým bude jej hlavný psí hrdina rozprávať. Dialógy medzi Bodkou a poručíkom Šimonom vznikali priamo na nakrúcaní, na ktorom bol prítomný aj hlas Bodky.

Televízia so samotnou seriálovou výrobou začala naplno až v minulom roku. Seriál sa tak nakoniec dostane do vysielania po približne troch rokoch od oficiálneho oznámenia jeho prípravy.

Anotácia seriálu Bodka
Hlavným hrdinom seriálu je border kólia Bodka – mentalista a budhista – pes, ktorého myšlienky začne následkom úrazu vnímať iba jeho rovnako lenivý a komplikovaný pán – neúspešný policajný detektív Šimon. Bodka rieši veci intuitívne, využíva svoj šiesty zmysel, má v sebe humor a iróniu a so svojim pánom vytvorí dosiaľ nevídanú dvojicu… Komediálny seriál pre celú rodinu, postavený na originálnom nápade, prináša situačnú komiku a humor príťažlivý pre všetky vekové kategórie. Muži si tu nájdu zápletku a vtipné psie hlášky, ženy sa rady pozrú na príťažlivého Šimona a celá rodina bude milovať Bodku.

Čítať viac...
Nahor