Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Markíza odsúva štart jarnej série Oteckov! Proti novému podvečeru Joj mení konkurenciu

Líder nové časti denného seriálu pošetrí, mení pôvodné plány.

K ostrému stretu Markízy a Joj hneď v prvé dni nového roka nedôjde. Prvý televízny súboj sa pre najbližšiu sezóna očakáva miesto prime-time v podvečernom čase, keď Joj po vyše piatich rokoch vymení šou Moja mama varí lepšie ako tvoja za nové spracovanie dennej reality šou Bez servítky.

Plánovaná nová podvečerná konkurencia pritom priniesla hneď na úvod reakciu Markízy, ktorá podľa prvých plánov počítala s expresným návratom Oteckov. Televízia chcela po aktuálnej zimnej pauze novú sériu odštartovať vôbec najskôr, už v pondelok 4. januára, nakoniec sa tak nestane.

Joj ostáva verná svojim prvým plánom a nové Bez servítky odštartuje na svojom obraze práve v tento deň, 4. januára. Markíza, naopak, Oteckov nakoniec do boja takto skoro nevyšle a ich nové časti si nezačne míňať hneď po nástupe nového roka.

Televízia od zámeru mohla upustiť aj pre sviatok Troch kráľov 6. januára, Markíza síce aj vo sviatočné dni zvykne vysielať svoj stabilný program, Oteckovia však počas nich dosahujú spravidla najslabšie výkony.

Miesto Oteckov Joj na prvý týždeň proti Bez servítky vráti na podvečer Rodinné prípady, z ktorých však opäť zo zálohy vytiahne premiérové časti.

Dá sa očakávať, že Markíza bude opäť významne na premiéry upútavať, ako tomu bolo aj v lete, kedy na konci prázdnin náhle posilnila svoj podvečerný slot nasadením nových častí seriálu, podporených kampaňou.

Oteckovia by sa však na obraz mohli dostať v nasledujúci druhý januárový týždeň. Aj tento rok práve vtedy televízia rozbiehala jarnú sériu, ktorú uviedla ešte v prvej polovici januára. Joj bude v tento týždeň vracať na obrazovky večerný seriál Nový život. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor