Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Nové projekty

Markíza vyrukuje od januára so seriálovou novinkou! Prekvapí vysielacím dňom, poznáme všetky detaily

Markíza pre budúci rok pripravila jediný nový seriál, odštartuje ho hneď na jeho začiatku.

Istota v podobe úspešne rozbehnutých sérií ako Pán profesor či Sestričky, alebo v zálohe čakajúce zastavené Červené pásky, dovoľuje Markíze neriskovať. Budúci rok 2021 plánuje stavať na osvedčených formátoch a vyskladať ho prakticky rovnako, ako vyzeral či mal vyzerať rok súčasný.

Markíza tak pre nasledujúci rok ohlásila jedinú novinkou, ktorou sa stane nový komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života.

Ide o adaptáciu už staršieho britského sitkomu The Worst Week of My Life, ktorý v rokoch 2004 až 2006 vysielala stanica BBC One. Vznikli celkovo tri série a 17 častí – prvé dve série boli rozdelené do siedmich epizód na základe siedmich dní v týždni, posledná tretia séria pozostávala z troch špeciálnych vianočných vydaní.

Anotácia seriálu Najhorší týždeň môjho života
Keď si myslíte, že už to nemôže byť horšie… Stane sa to najhoršie! Najhorší týždeň môjho života je úplne nový, hviezdne obsadený seriál, ktorý je komédiou chýb, nedorozumení a vzťahových katastrof. Týždeň pred svadbou by mal byť najlepší vo vašom živote, ale keď sa novinár Marcel pripravuje na manželstvo so svojou
milovanou Mel, stane sa z neho nočná mora.

 


Markíza v januári zatiahne ručnú brzdu, Joj naplno vyrazí do útoku! Odštartujú Bodka aj Nový život 3Čítajte →

Úprimné Marcelove pokusy robiť veci správne vôbec nevychádzajú. Nech robí čokoľvek, všetko sa obráti proti nemu a nasleduje jedna katastrofa za druhou. Všetky snahy vyhovieť Melániinmu otcovi Alanovi, ktorý si myslí, že pre jeho dcéru nie je Marcel dosť dobrý, končia ďalším a ďalším zúfalstvom. Situácii nepomáha ani jeho kolegyňa Silvia, ktorá je do neho chorobne zamilovaná a urobí všetko pre to, aby mu svadbu prekazila. Naozaj všetko! Prežije Marcel tento katastrofálny týždeň? Prekoná ich láska všetky prekážky?

Kým tohtoročné nové seriály Pán profesor a Červené pásky štartovala Markíza až v marci a vyrážala s nimi do boja v najdôležitejšom období, s týmto seriálom sa obchodne kľúčovému obdobiu vyhne.

Aj keď Markíza pravidelne štartuje svoje nosné programy až s príchodom hlavnej časti jarnej sezóny – v priebehu februára a marca, už aj v minulých rokoch skúšala niektoré nové krátke komediálne seriály nasadzovať mimo hlavnej sezóny rovno na začiatku roka.

>> Nový seriál štartuje od januára aj Joj! Poznáme všetky detaily aj dátum štartu

Takýmto spôsobom uviedla v januári 2015 mimoriadne úspešnú Hornú Dolnú, ktorej časti sa jej však minuli pred začiatkom obchodne silného obdobia, naopak, prepadákom skončil seriál Autoškola, ktorý rozbiehala televízia v januári 2019. Práve k týmto sériám sa zaradí aj novinka Najhorší týždeň môjho života.

Markíza plánuje podľa prvých informácií vysielať nový seriál Najhorší týždeň môjho života v netradičný deň.

Nasadiť by ho mala do štvrtkového prime-time, pričom v minulosti aj jednorazové komediálne pokusy uvádzala v pondelky. Počas pondelkových večerov plánuje Markíza v januári zaraďovať filmy.

Nový komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života plánuje Markíza odštartovať hneď skraja roka, prvý diel by mala odvysielať vo štvrtok 7. januára.

Seriálu bude patriť hlavný čas o 20:30, dvojičku s ním bude tvoriť spomínaný neúspešný vlaňajší projekt Autoškola, s ktorým to tak Markíza skúsi v reprízach opäť.

V rámci obsadenia seriálovej novinky ústredný manželský pár Marcela a Mel stvárnia Roman Poláčik a Kristína Svarinská. V ďalších úlohách sa objavia Jozef Vajda, Dominika Kavaschová, Vlado Černý, Zdena Studenková alebo Ľubomír Paulovič.

Seriál The Worst Week of My Life sa vo svete dočkal už viacero lokálnych adaptácií, väčšinou však v kratšom čase po jeho odvysielaní. Vlastné verzie nakrútili napríklad v Nemecku, Rumunsku, Taliansku ale aj v Spojených štátoch či v Grécku. Markíza adaptuje vyše 15-ročný seriál do súčasných podmienok a slovenských reálií.

O seriáli The Worst Week of My Life
Britský seriál sleduje príbeh Howarda a Mel, ktorí majú týždeň pred svadbou. Kým pre niekoho ide o čakanie na najkrajšie dni života, pre chaotického Howarda, v ktorého živote nič neprebieha tak, ako má, sa čakanie na svadbu mení na peklo. Už v pondelok Howardova bývalá sekretárka doručí na párty v kancelárii bombu, pričom tým sa pekelné brány len pootvoria a je to nič oproti tomu, čo nastane ďalšie dni. Druhá séria začína narodením dieťaťa mladomanželov.

Čítať viac...
Nahor