Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Vládkyňa zla 2

Aktuality

Novoročný program: Markíza s novou českou rozprávkou, Joj rovno s tromi značkovými premiérami!

Na všetkých troch hlavných staniciach dostanú priestor rozprávkové filmy, niektoré mimoriadne úspešné. Na rad príde aj oscarový film.

Necelý mesiac ostáva do uzavretia roka, na ktorého koniec sa viacerí už tešia. Televízie tradične vo sviatočný prvý deň roka nového, pripomínajúci vznik Slovenskej republiky, zaraďujú silné tituly, neraz lámajúce rekordy sledovanosti.

Televízie budú program na Nový rok skladať zaujímavo aj tentoraz.

Televízny líder chystá na večer premiéru novej rozprávky Zdeňka Trošku, ktorá sa do kín stihla dostať ešte na začiatku tohto roka.

Markíza na Nový rok odpremiéruje v poradí už deviatu Troškovu rozprávku Zakliate pierko, v ktorej sa v hlavných úlohách predstavili Anastasia Chocholatá, Sara Sandeva, Lukáš Pavlásek, alebo Šárka Vaculíková či Lucie Polišenská.

Rozprávka je príbehom o láske a dobrom srdci, ktoré pomôžu prekonať všetky nástrahy, a o tom, že byť dobrým človekom je jedna z najväčších hodnôt, ktoré v živote máme. „Slušné správanie a pomoc blížnemu sa z našich životov rýchlo vytráca. Nie je nič krajšie, ako keď dobro zvíťazí nad zlom. A malo by to tak byť nielen v rozprávkach,“ povedal ku svojej novej rozprávke Zdeněk Troška.

Trailer k rozprávke Zakliate pierko

Dej rozprávky Zakliate pierko
Aninka (Anastasia  Chocholatá) žije na statku s dvomi nafúkanými sestrami, ktorým musí stále slúžiť. Jedného dňa ale nájde pierko, pomocou ktorého si privolá princa Vítka (Petr Urban), zakliateho do vtáčej podoby. Keď zlé sestry zistia, že sa Aninka stretáva s pekným mládencom, pierko jej vezmú, zničia ho a Vítek zmizne. Jediná možnosť, ako zlomiť Vítkove prekliatie, je nájsť ho v ďalekom svete. A tak sa Aninka vydáva na cestu, aby zachránila svojho milovaného. Jej spoločníkom sa stáva vodník (Lukáš Pavlásek), ktorého na začiatku putovania zachráni pred zlým sedliakom. Spoločne prežijú nielen veľa dobrodružstiev, ale aj zábavy. A aj keď vodnícke čary dokážu pomôcť Aninke uzdravovať chorých, ba aj sa obrániť  pred  lúpežníkmi, na vyslobodenie Vítka z pazúrov zlej princeznej Ebénie  (Sara Sandeva), bude Aninka potrebovať hlavne pravú lásku.

Program Markízy, piatok 1.1.2021
11:40 Chlpatá odplata
13:20 Z pekla štěstí
15:30 Bean: Najväčšia filmová katastrofa
17:20 Bociany
20:30 Zakleté pírko (premiéra)
22:30 Na plný plyn

Komerčná dvojka chystá premiéry na večer, aj pre denný novoročný program.

Ako hlavnú večernú premiéru zvolila pokračovanie moderného spracovania rozprávky o Šípkovej Ruženke Vládkyňa zla 2 s Angelinou Jolie. Prvý film patrí k stabilným titulom Joj, druhé pokračovanie prinesie po vyše roku od svetovej premiéry v kinách. V snímke okrem Angeliny hrajú aj Elle Fanning, Harris Dickinson alebo Michelle Pfeiffer.

Trailer k filmu Vládkyňa zla 2

Anotácia Vládkyne zla 2
Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie Zloriana žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Ich vzťah, zrodený zo zrady a nenávisti, sa zlepšuje, prehlbuje a košatie. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvodom na radosť a mnohí dúfajú v spojenectvo oboch kráľovstiev, Ulsteadu a Vresovísk. Kráľovná Ingrith však v skutočnosti nenávidí víly a iné kúzelné bytosti a Zloriana, kráľovná všetkého zla na svete, nikdy neverila vo večnú lásku a mier. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutie s novými mocnými spojencami rozdelí Auroru a Zlorianu. Obe sa ocitnú na opačných stranách Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá.

S premiérou počíta Joj aj v druhej polovici večera, pričom opäť v nej nebudú chýbať známe mená. 

Na Vládkyňu zla 2 nadviaže o 23. hodine s premiérou americkej romantickej komédie Dámsky klub, ktorá je o štyroch dlhoročných priateľkách, ktorým sa zmení život po tom, čo v pravidelnom knižnom klube príde na rad čítanie knihy 50 odtieňov sivej. Hlavné postavy stvárňujú Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen či Andy Garcia.

Joj zároveň nasadí silnú premiéru aj do denného vysielania. Aj na popoludnie plánuje odvysielať filmové pokračovanie známeho predchodcu, ktoré je spracovaním slávnej rozprávky.

Na 14:10 nasadila premiéru rodinného dobrodružno-fantazijného filmu Alica v Krajine za zrkadlom, ktorá je pokračovaním filmovej verzie Alici v Krajine zázrakov z roku 2010. Hlavnými hviezdami sú opäť Johnny Depp a Mia Wasikowska. „Alica Kingsleighová sa ujala remesla po svojom otcovi a strávila posledné roky na divokých vlnách svetových oceánov ako moreplavec. V Londýne objaví čarovné zrkadlo a opäť sa pomocou neho vracia do Krajiny zázrakov, kde musí ovládnuť čas a podniknúť cestu do minulosti, aby zachránila priateľa Klobučníka,“ znie anotácia.

Program Joj, piatok 1.1.2021
12:10 Noc v múzeu
14:10 Alica v Krajine za zrkadlom (premiéra)
16:40 Kúzelná opatrovateľka 2
20:30 Vládkyňa zla 2 (premiéra)
23:00 Dámsky klub (premiéra)

 


Na Silvestra padne televízny rekord: RTVS chystá vôbec najväčšiu silvestrovskú zábavu v histórii!Čítajte →

Jednotka bude svoj hlavný program orientovať na divákov vyhľadávajúcich klasické filmy.

Na popoludnie popoludnie prichystala pôvodné spracovanie snímky Ben Hur z roku 1959, pričom ako hlavný program vybrala mimoriadnu historickú filmovú rozprávku Majster Kat z roku 1966, v ktorom sa zišlo skvelé obsadenie Vlado Müller, Štefan Kvietik, Emília Vášáryová, Peter Debnár, Jozef Budský, Zuzana Jariabková, Oľga Adamčíková, František Dibarbora alebo Eduard Bindas.

Film sa vo svojom čase postaral o fenomenálny úspech, keď naň do kín prišli dnes nepredstaviteľné milióny divákov. Jeho výroba bola pritom výrazne zasiahnutá povodňami, ktoré trápili Slovensko v 1966, výroba tak musela byť presúvaná do Česka.

Jednotka navyše večer uzavrie ďalším mimoriadne úspešným filmom, tentoraz v celosvetovom meradle. Po 22 hodine totiž na rad príde oscarová snímka Posledný Mohykán, v ktorom exceloval Daniel-Day Lewis.

O historickej rozprávke Majster Kat (zdroj: FDB.cz, 45. MFF Karlovy Vary)
Historická rozprávka Majster kat je filmom neskorého štýlu Majstra Bielika. Natočený pár rokov po Jánošíkovipokračuje v exploatácii širokouhlého formátu, farby, ľudového komparzu i sexepílu mladej hereckej krvi. „Najväčším Bohom vo filme je pre mňa obecenstvo“ – známa Bielikova devíza je dnes pre tento „historický komerčák“ skôr ospravedlnením. V imaginárnom stredoeurópskom meste pod tureckým vplyvom niekedy pred tristo rokmi žijú svoj život dvaja priatelia – rybár Richardus (Štefan Kvietik) a kat Emil (Vlado Müller). Sú to muži pyšní a vzdorovití, obom koluje v žilách jánošíkovská krv. Táto „odbojnosť“, prejavujúca sa denno-denne v časoch tureckej poroby, oboch priateľov ešte viac zblíži. Bielikovské priateľstvo na život a na smrť však rozloží láska… V podstate jednoduchý, v rozložení síl čiernobiely príbeh dofarbuje bohatý turecký kolorit, ktorý – čo sa výpravy i miery exotiky týka, nemá vo svojej dobe na Slovensku obdobu. 
Program Jednotky RTVS, piatok 1.1.2021
10:30 Novoročná sv. omša
12:00 Rozprávky H. Ch. Andersena: Galoše šťastia (premiéra)
13:00 Novoročný príhovor prezidentky SR
13:10 Cesty Slovenskom (dokument)
14:05 Anna zo Zeleného domu (seriál)
15:35 Ben Hur
20:30 Majster Kat
22:15 Posledný Mohykán

Čítať viac...
Nahor