Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza chystá skorý návrat Oteckov! Poznáme dátum štartu novej série

Markíza sa s návratom Oteckov mimoriadne poponáhľa.

Aktualizácia 11.12.: Markíza odsúva štart jarnej série Oteckov! Proti novému podvečeru Joj mení konkurenciu

Uplynulý piatok, 4. decembra, uzavrela Markíza jesennú sériu Oteckov, ktorých vysielanie pravidelne ukončuje začiatkom decembra. Pre zvyšok mesiaca vyplní podvečery Rodinnými prípadmi, kým vo vianočnom týždni neprejde na sviatočný program.

Televízia spravidla vracia Oteckov po zimnej pauze hneď v prvý mesiac nového roka, no tentokrát tak urobí v expresne krátkom čase.

Markíza sa totiž momentálne pripravuje na plánovaný podvečerný súboj s Joj, ktorý by mohol nastať už v januári.

Joj pre túto sezónu uzavrela o 18. hodine vysielanie šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorú čoraz častejšie začalo striedať české Prostřeno.

 


Joj vyráža do boja o podvečer: Moja mama čoskoro skončí, na ďalší rok vyrukuje s novinkou!Čítajte →

Práve s týmto formátom sa chystá Joj vyraziť do boja o podvečer, keď od nového roka chystá novú konkurenciu v podobe známej kuchárskej reality šou Bez servítky, ktorej vlastnú verziu vytiahne proti Oteckom. Viac v tomto článku.

Markíza tak nebude chcieť nechávať nič na náhodu a Oteckov do vysielania vráti okamžite po začiatku nového roka.

Oteckovia sa podľa našich informácií vrátia na obrazovky už v pondelok 4. januára 2021, čo bude najskôr od ich pilotného štartu na obrazovke v roku 2018.

Vtedy ich Markíza spolu s veľkým oživením Susedov po vyše dekáde uvádzala rovno na Nový rok 1. januára. Na začiatku tohto roka vysielanie Oteckov televízia reštartovala v polovici prvého mesiaca.

Boj o diváka už dávno neprebieha len počas hlavných sezón od februára do mája či od septembra do decembra.

Vyostrovanie konkurencie postupne stiera hranice medzi hlavnou sezónou a mimosezónnym obdobím a televízie čoraz častejšie štartujú kľúčové projekty rovno na začiatku roka. Využívajú pritom najmä výrazne exponované vianočné sviatky, kedy trávi pri obrazovky vôbec najviac divákov, a ide teda o ideálny čas pre upútavanie na nové projekty.

Markíze už v minulosti takto okrem nových Susedov či Oteckov vyšiel januárový rozbeh Hornej Dolnej po sviatočnej kampani, ktorú od roku 2015 vysiela dodnes, Joj zase kampane počas Vianoc priniesli úspech s projektami ako Divoké kone, ktoré ako prvé postupne odstavili dovtedajšieho suveréna Búrlivé víno, či Prázdniny alebo Naši, ktoré Joj priniesli pri januárovom štarte na obrazovke vôbec historické výkony televízie v rámci vysielania seriálov. Po kliknutí na jednotlivé odkazy si môžete prečítať viac o sledovanosti úvodných dielov všetkých projektov.

 

Čítať viac...
Nahor