Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Markíza potichu zrušila ďalší televízny seriál: Susedia na obrazovke definitívne skončia!

Očakávaná správa sa stáva realitou.

Jarná televízna sezóna 2022 sa stala pohrebiskom najväčších seriálových hitov Markízy z konca minulej dekády.

Šokujúco už v máji Markíza potvrdila exkluzívne správy Mediaboom.sk o pripravovanom konci denného seriálu Oteckovia, ktorý nečakane ukončila už túto jar. Neočakávali to pritom ani herci, ktorých televízia teraz usilovne upisuje do iných projektov.

Len vďaka tomu sa napríklad dostal k moderovaniu Farmy Marek Fašiang, pre ktorého televízia nemala mať po zrušení Oteckov žiadne miesto. Na poslednú chvíľu mu tak ponúkla prevzatie moderovania reality šou po Evelyn, ktorú z projektu plánovala vyhodiť.

Krátko po oznámení konca Oteckov Markíza rozposlala list na rozlúčku aj hercom komediálneho seriálu Horná Dolná. Oznámila im koniec seriálovej výroby.

Pri oboch seriáloch o ich konci rozhodla slabá sledovanosť. Kým Oteckov na jar prevalcovala kuchárska šou Bez servítky, a zároveň ich oslabili zmeny v obsadení a tiež kvalita scenárov, Hornú Dolnú si pochovala Markíza sama náhlymi zmenami jej vysielacích dní.

Za oba ukončené projekty pritom už má Markíza náhradu.

Ako sme exkluzívne informovali, televízia rozbehla prípravu náhrady za denný seriál Oteckovia, do vysielania plánuje vyraziť s novým veľkým projektom od budúceho roka. Hornú Dolnú hneď od jesene nahradí komediálna novinka Chatári, informovali sme o nej exkluzívne v tomto článku.

 


Markíza už našla náhradu za denný seriál Oteckovia! Veľkú novinku predstaví budúci rokČítajte →

Končia aj Susedia

Markíza podľa našich informácií tento rok zlomila palicu nad tretím dlhoročným seriálom.

Medzičasom mala rozhodnúť o definitívnom ukončení kedysi legendárneho sitkomu Susedia, s ktorého nakrúcaním tak nebude ďalej pokračovať.

Ukončenie Susedov najnovšie naznačila aj stabilná tvár sitkomu, Marta Sládečková.

O Susedoch ako o skončenom projekte hovorila v rozhovore pre časopis Eurotelevízia. „Vždy nastane čas, keď sa seriál uzavrie,“ uviedla. Zároveň otvorene oznámila, že za Susedmi sú dvere „nadobro zamknuté“.

Markíza má k dispozícii ešte neodvysielané premiéry Susedov.

 


Historická premena Markízy: Nové logo a vizuál dostane už na jeseň! Zmení všetky staniceČítajte →

Novú sériu totiž uvádzala na obrazovky v januári tohto roka, už po troch odvysielaných dieloch ju pre nízku sledovanosť napokon sťahovala z vysielania. Dosiaľ Susedov na obrazovky nevrátila.

Aj v prípade Susedov Markíza tento rok šachovala s ich vysielacím dňom, keď ich z tradičných pondelkov presunula na stredy. Vo vysielaní končili pri hlboko podpriemerných podieloch na trhu len okolo 11 – 12 %.

Sledovanosť Susedov sa však výrazne začala prepadávať ešte minulý rok, kedy ich Markíza prvýkrát umiestnila mimo hlavnej vysielacej sezóny. Nakoľko Susedia na jar v obchodne dôležitých mesiacoch zaostávali za očakávaniami a televízia mala pripravenú veľkú sadu premiérových epizód, ich vysielanie predĺžila aj na leto. Sitkom však stratených divákov nenašiel ani vo voľnejšej letnej konkurencii.

Pri návrate chystali iba 10 epizód

Televízny návrat Susedov bol jednou z najočakávanejších a najžiadanejších udalostí na slovenskom trhu.

Pôvodný seriál, vysielaný v rokoch 2006 a 2007 je dodnes najsledovanejším seriálom v histórii Slovenska. Dožil sa celkovo troch sérií, Markíza ho uzavrela na jeseň 2007. Napriek mimoriadnej sledovanosti ďalšia nevznikla. Dôvodom boli okrem tvorivej vyčerpanosti aj rozkoly medzi hlavnými tvorcami Andym Krausom a Petrom Marcinom, ktorých spoločné cesty sa po ich najúspešnejšom projekte rozišli. O tom, že seriál po troch sériách skončí, sa malo rozhodnúť už po nakrútení prvej série.

 


Jeseň 2022: Poznáme dátum štartu nových sérií Pečie celé Slovensko, Tvojej tváre či Talentu!Čítajte →

Desať rokov sa pravidelne v médiách objavovali správy o možnom návrate Susedov, pričom v niektorých prípadoch sa k tomu skutočne malo aj schyľovať.

Realitou sa však ich obnovenie stalo až v roku 2017, kedy po desiatich rokoch odišiel z JOJ Andy Kraus a okamžite začal s Petrom Marcinom pracovať na obnovení sitkomu.

Noví Susedia sa pritom mali pôvodne dočkať iba pár častí.

„Naplánovaných bolo desať častí – Susedia po 10 rokoch,“ povedala Sládečková v rozhovore.

Televízia nakoniec odvysielala ďalších šesť sérií a celkovo vyše sto epizód. Jubilejná 10. séria čaká stále na svoje dovysielanie.

Seriálový exodus pokračuje

Napriek pôvodným plánom sa tento rok na obrazovke už neobjavia ani ďalšie seriály.

Okrem konca Oteckov, Hornej Dolnej a Susedov televízia taktiež zastavila plánovanú novú piatu sériu Sestričiek. Do vysielania sa mala dostať na jeseň.

Miesto nej dala Markíza prednosť okamžitému pokračovaniu tohtoročného hitu Druhá šanca, ktorého druhú sériu pripravuje už do jesenného vysielania 2022. Na jar sa stal najsledovanejším seriálom na Slovensku.

Do úzadia tiež šla ohlásená druhá séria komediálneho seriálu Najhorší týždeň môjho života, ktorú pôvodne ohlásila ešte pre tento rok. Nakoniec k jej realizácii nedošlo.

 

Čítať viac...
Nahor