Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza obsadzuje bývalých Oteckov: Títo si to môžu namieriť do Tvoja tvár znie povedome!

Markíza sa snaží vo svojich radoch udržať hlavné tváre Oteckov, pre tohtoročnú jeseň mohla nájsť uplatnenie pre všetkých troch kľúčových hrdinov. Ďalšie meno z denného seriálu sa zároveň objaví v Druhej šanci.

Už na jar tohto roka došlo k nečakanému potvrdeniu exkluzívnych správ portálu Mediaboom.sk o ukončení dlhoročného denného seriálu Markízy Oteckovia.

Televízia sa na ich náhradu mala podľa našich informácií začať pripravovať ešte pred ich tohtoročnou stratou sledovanosti, no s plnohodnotným podvečerným projektom mala počítať až od budúceho roka. Napriek tomu počas mája oznámila koniec Oteckov.

Išlo o prekvapivý krok, ktorý zaskočil aj samotných hercov.

„Dozvedeli sme sa to celkom nedávno. (…) Myslím, že seriál bol dlho úspešný a všetko má svoj koniec. Žiaľ, ten koniec nastal aj pre Oteckov,“ povedal len koncom mája Marek Fašiang. Do seriálu sa k tomu chystala vrátiť obľúbená Dominika Kavaschová, ktorá túto ambíciu potvrdila dokonca na obrazovke Markízy.

„Mám nejaké filmy, ktoré idem točiť, čo sa veľmi teším. A potom od septembra by som sa už možno vrátila buď do Oteckov alebo možno nejaký nový projekt,“ prezradila v marci v Teleráne. Na návrat do Oteckov bola pripravená ešte aj začiatkom mája, o pár dní na to Markíza oznámila ich koniec.

K poslednému nakrúcaniu seriálu malo dôjsť v priebehu júna, kedy všetci herci, aj s niektorými pôvodnými postavami, vrátane Braňa Deáka, natočili ešte špeciálny diel. Ten na svoje odvysielanie ešte čaká.

Hlavné tváre si chce udržať

Za úspechom seriálu Oteckovia stál aj výber hlavných postáv.

Markíza sa pritom ústredných hrdinov niekdajšieho denného hitu snaží udržať vo svojich službách a podľa našich informácií im vo veľkom vyhľadáva nové miesta. Platí to najmä o mužskej trojici oteckov, ktorí vydržali v seriáli od prvej časti až do konca.

Iba dnes Markíza potvrdila netradičné angažovanie Mareka Fašianga do reality šou Farma, keď na moderátorskom mieste vystrieda Evu „Evelyn“ Kramerovú.

Úlohu moderátora som sa rozhodol prijať, pretože Farma patrí dlhé roky k najsledovanejším programom Markízy a je pre mňa česť a zároveň veľká profesijná výzva byť jej súčasťou,“ okomentoval novú výzvu Fašiang.

Markíza už tiež našla miesto pre Vladimíra Kobielskeho, ktorého zas podľa našich informácií obsadila do dôležitej komediálnej novinky Chatári.

Ide o nový seriál vychádzajúci z úspešného seriálu Českej televízie Osada, ktorým by Markíza mohla chcieť nahradiť ukončenú Hornú Dolnú. Poznáme už aj ďalšie mená komediálnej novinky, viac v tomto článku.

 


Viete prví: Poznáme názov a obsadenie nového seriálu po Hornej Dolnej! Do novinky mieri hviezda OteckovČítajte →

Namieria si to do Tvojej tváre?

Uplatnenie pre tohtoročnú jeseň pritom mohla Markíza nájsť aj pre ďalšiu tvár Oteckov.

Do tretice by pritom šlo o odlišný typ angažmánu.

Po moderátorskej pozícii a postave v novom seriáli by šlo v tomto prípade o účasť v ťažiskovom sezónnom formáte, keď sa v zákulisí začína špekulovať o pripravovanej siedmej sérii celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Podľa prvých informácií je pritom jedným z mien, ktoré sa skloňujú, Filip Tůma, o ktorého účasti sa špekulovalo už pri prvej sérii v roku 2016.

Vtedy mala Markíza do šou lákať aj jeho partnerku, Nelu Pociskovú, v čase prebiehajúcich príprav na vtedajšiu televíznu novinku však spoločne splodili potomka a herečka odišla na materskú dovolenku. Nakoniec do šou nastúpila vo 4. sérii, v súčasnosti je tvárou konkurenčnej Jojky.

Tůma by sa však s určitosťou mal na jeseň objaviť aj v seriálovom projekte.

Markíza ho mala obsadiť do pripravovanej druhej série seriálového hitu Druhá šanca, v ktorej už hrajú jeho ďalší bývalí kolegovia z Oteckov Vlado Kobielsky a Ján Koleník.

Novú príležitosť v Markíze už mala dostať aj Monika Hilmerová, ktorá by tak mala ostať na obrazovke lídra aj v novej sezóne.

Špekuluje sa tiež o Zuzane Mauréry, ktorá bola obľúbenou seriálovou manželkou Vladimíra Kobielskeho. O jej účasti v šou sa hovorilo už vlani, nakoniec však k jej potvrdeniu nedošlo.

 


Viete prví: Unikli mená celebrít novej Tvojej tváre! Bude toto zostava 7. série?Čítajte →

Mauréry aktuálne však nakrúca pre Jojku nový seriál Prokurátorka, v prípade účasti v Tvojej tvári by si ju Markíza mohla naďalej udržať aj vo vlastných radoch.

Herečka je zároveň ideálnou kandidátkou na účasť v tomto type šou, nakoľko je zároveň talentovanou muzikálovou speváčkou. Rovnako tak ukázala tanečný talent ešte pred dvanástimi rokmi v televíznej šou Showdance, ktorú dokázala aj vyhrať.

Nepotvrdené špekulácie zároveň neopomínajú ani meno Jána Koleníka, ktorý bol súčasťou Oteckov do jari 2021.

Herec sa stal absolútnou hviezdou tohtoročnej televíznej jari, keď na ňom Markíza postavila úspech ako lekárskeho seriálu Druhá šanca, tak tanečnej šou Let´s Dance, kde bol kľúčovým ťahúňom diváckej pozornosti a obľúbenosti.

Už na jeseň sa práve Druhá šanca vráti na televízne obrazovky s druhou sériou a nebude prekvapením, ak by sa Markíza pokúsila zopakovať víťaznú kombináciu z jari.

Napriek tomu, že si má herec dávať pozor na priveľké množstvo povinností, už na jar pristúpil na súčasné nakrúcanie nakrúcanie seriálovej Druhej šance aj každotýždenné tréningy a účasť v ťažiskovej televíznej šou. Účinkovanie v podobných projektoch mal pritom vytrvalo predošlé roky odmietať.

V prípade Tvojej tváre by mal výhodu nakrúcania šou na záznam a väčšiu časovú flexibilitu. V priamom prenose Let´s Dance si neraz otvorene posťažoval na zaraďovanie jeho vystúpení až ku koncu večera. Dramaturgia sa takto snažila udržať divákov pri obrazovke čo najdlhší, keď šou naťahovala spravidla až blízko polnoci.

 


Sklamané Let´s Dance neporástlo, večer prevalcovala Mórová! Koleník čakajúci do noci sa už neovládolČítajte →
Čítať viac...
Nahor