Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalší televízny koniec: Markíza po ôsmich rokoch ruší komediálny seriál Horná Dolná!

Seriál nezachránil ani návrat na niekdajšie pôvodné pondelňajšie večery, ostáva tvrdým prepadákom Markízy. Tá nakoniec Hornú Dolnú definitívne uzavrie.

Iba v piatok Markíza oznámila prekvapivú správu, keď len mesiac pred záverom aktuálnej série Oteckov ohlásila, že bude definitívne aj ich poslednou.

Kým pôvodne sa ešte túto jar očakávalo pokračovanie seriálu na jeseň, televízia nakoniec po tohtoročnom prepade sledovanosti rozhodla o jeho jednoznačnom konci a zrušení svojho niekdajšieho hitu rovno v polovici tohto roka.

Markíza už zároveň mala vyniesť ortieľ aj nad ďalším kľúčovým seriálom, ktorý patril kedysi medzi jej dôležité opory.

Ako už v apríli portál Mediaboom.sk informoval, veľký otáznik visel nad osudom komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý v ostatných dvoch sezónach, podobne ako Oteckovia, zažil odliv divákov, čo však v prípade Hornej Dolnej znamenalo prepad na hlboko podpriemerné výkony sledovanosti.

 


Definitívny koniec: Markíza po piatich rokoch uzavrie denný seriál Oteckovia! Kedy bude finále?Čítajte →

Zarezali ju zmeny vysielania a Nemocnica

Horná Dolná zaznamenala prvý prepad do podpriemerov na jeseň minulého roka, kedy proti nej nasadila Jojka nový seriál Nemocnica. Kým ten sa chytil od prvých častí, Markíza sa v jej konkurencii začala trápiť so svojimi seriálovými istotami – ako so Sestričkami, tak práve Hornou Dolnou. Tá sa z úrovne okolo 7,5 – 9 ratingov v komerčnej cieľovke prepadla na výkony len okolo 6,5 %.

Definitívna strata divákov však prišla tento rok.

Markíza od začiatku roka šachovala s vysielaním Hornej Dolnej, ktorej v priebehu pár mesiacov dvakrát zmenila vysielací deň, zároveň novú sériu nasadzovala do vysielania zmenou programu.

Najprv nečakane televízia operatívnou programovou zmenou vytiahla koncom januára Hornú Dolnú na piatky, čím jej zmenila roky zavedený štvrtkový vysielací deň. Zachraňovala tak hlboké piatkové neúspechy s jej historicky najväčším televíznym prepadákom Survivor.

Pre Hornú Dolnú však nový večer znamenal ďalšiu stratu divákov, keď sa z jesennej úrovne 6,5 ratingu prepadla k úrovni len 4 – 5 %. Podielovo v komerčnej cieľovke dosahovala úroveň len 12 – 15 %.

 


Ďalší prepadák nečakala: Náhrada Survivora nezabrala, Markíza trojkou na trhu!Čítajte →

Markíza nakoniec Hornú Dolnú po dvoch mesiacoch z vysielania stiahla, aby ju od mája vrátila na obrazovky opäť v iný večer – tentokrát na pondelky. V nich Horná Dolná štartovala svoje vysielanie a vysielala sa v nich prvé roky.

Seriálu však ani táto zmena nepomohla, Horná Dolná po prvýkrát v pondelok uhrala tento týždeň rating len cez 4 % s podielom len okolo 13 %.

Koniec vysielania Hornej Dolnej

Ako sme v apríli informovali, práve nový vysielací deň pre Hornú Dolnú mohol byť poslednou šancou na jej záchranu.

Definitívny koniec Hornej Dolnej prichádza v čase tohtotýždňového ďalšieho prepadáku seriálu, ktorý po ôsmich rokoch ukončí nakrúcanie.

Rozhodnúť mala práve sledovanosť, ktorá sa nezvýšila ani pri zdedení vysielacieho dňa po rekordnej Druhej šanci. Markíza tak, podľa všetkého, túto jar už len dovysiela zvyšné nakrútené premiérové časti seriálu.

Markíza podľa viacerých informácií ešte v období stiahnutia seriálu z piatkového večera avizovala hercom iba krátku prestávku a ubezpečovala ich o pokračovaní.

Už vtedy však prvé špekulácie naznačovali, že sa Horná Dolná ďalšieho nakrúcania ale dočkať nemusí, čo nakoniec dnes potvrdzuje denník Nový čas.

Seriálový exodus Markízy

Markíza tento rok zažíva najdivokejšiu sezónu za dlhé roky.

Okrem toho, že v jej večernej štruktúre od začiatku roka neostal kameň na kameni, keď vysielací deň zmenila prakticky všetkým program v rámci pracovného týždňa, zároveň uviedla aj najviac noviniek, ako si za ostatné roky pamätá.

Rovnako v jej programe končia kľúčové istoty, ktorých potenciál sa v priebehu rokov vyčerpal.

Len v priebehu tejto jari sa správy o zrušení príprav nových sérií objavili hneď pri troch dôležitých seriáloch.

Okrem konca Oteckov a Hornej Dolnej televízia taktiež zastavila plánovanú novú piatu sériu Sestričiek, ktorá sa mala dostať do vysielania na jeseň. Miesto nej dala Markíza prednosť okamžitému pokračovaniu tohtoročného hitu Druhá šanca, ktorého druhú sériu pripraví už do jesenného vysielania 2022.

 


Ticho okolo pokračovania Sestričiek: Markíza rozhodla o ich osude, nová séria dostala stopku!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor