Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
koláž (zdroj foto: RTVS, Markíza, TV JOJ)

Viete prví

Jeseň 2022: Poznáme dátum štartu nových sérií Pečie celé Slovensko, Tvojej tváre či Talentu!

Nová televízna sezóna odštartuje o mesiac, vieme, kedy plánujú televízie spustiť hlavné ťažiskové šou.

Tradične v polovici letných prázdnin vrcholia prípravy na televíznu jeseň, pričom začíname spoznávať definitívnu podobu plánov najväčších televízií.

Tohtoročná jeseň už teraz sľubuje niekoľko zaujímavých súbojov, keď by sa vôbec prvýkrát po rokoch mala dočkať denná reality šou Farma podobnej konkurencie zo strany Jojky, Markíza zas chystá nové seriálové zbrane v podobe veľkej prime-time novinky s Táňou Pauhofovou aj komediálnym nástupcom Hornej Dolnej.

Chýbať nebudú ani zábavné šou, keď druhú jeseň po sebe ponúkne veľký televízny formát každá zo slovenských televízií.

Jubilejný Talent 10

Veľké jubileum oslávi v najbližšej sezóne najúspešnejší šou program Jojky.

V priebehu júna nakrútila v poradí už 10. ročník talentovej šou Česko Slovensko má talent, ktorú po prvýkrát, spoločne s českou Primou, uviedla na obrazovky ešte v roku 2010.

Joj s Primou tento rok nadviažu na minuloročnú sériu, keď nedôjde k žiadnej zmene na moderátorských a porotcovských postoch.

V šou ostáva zachovaná nová moderátorská dvojica Jasmina Alagič a David Gránský, pre ktorého to však bude už štvrtý Talent po sebe. Predtým dve série odmoderoval s Lujzou Garajovou Schramekovou. Nič sa nemení ani za porotcovským stolom, za ktorý opäť zasadnú Jaro Slávik, Diana Mórová, Marta Jandová a Jakub Prachař. V tomto zložení sa porota taktiež stretne už po štvrtýkrát.

Televízie však mali ešte pred začiatkom nakrúcania pracovať na zmene talentového formátu.

Pre jubilejný ročník mali pracovať na oživení šou, ktorá by sa mohla týkať priamo podoby najdôležitejších kastingových zostrihov. Tie dostali v priebehu rokov prednosť pred živými kolami, ktoré tvorcovia osekali na minimum.

Joj by podľa prvých informácií mala desiatu sériu Česko Slovensko má talent štartovať podobne, ako tie predošlé.

V prípade potvrdenia prvých plánoch šou odštartuje v úvodné dva týždne intenzívnejším nasadzovaním dvakrát do týždňa, a to opäť v stredy a soboty. Talent 10 by sa mal štartu na Slovensku dočkať v stredu 7. septembra o 20:35. Pokračovať bude hneď v sobotu 10. septembra.

Tvoja tvár 7

Už po štvrtýkrát sa v spoločnej sezóne stretne Česko Slovensko má talent s formátom Tvoja tvár znie povedome.

Od štartu na jar 2016 Markíza túto celebritnú šou vynechala vo svojom vysielaní iba jediný rok. Stalo sa tak v roku 2020, kedy šlo o vynútenú prestávku spôsobenú pandémiou covidu. Pôvodne aj v ten rok s Tvojou tvárou počítala, jej plánovanú realizáciu pre jesennú sezónu zrušila až na poslednú chvíľu.

Šou však prestávka pomohla, pričom na jar 2021 zažila výrazné obrodenie svojho úspechu.

Televízia v ostatnej šiestej sérii stavila na silný kasting, ktorý jej priniesol dramatické zvýšenie sledovanosti. Tvoja tvár zaznamenala tretí najsilnejší ročník od svojho štartu, keď sa na jar 2021 najčastejšie v komerčnej cieľovke ratingovo hýbala na úrovni 10 – 11 %. Pre porovnanie, napríklad v tretej sérii z jari 2017 najčastejšie dosahovala úroveň 8 – 9 %, v piatej sérii na jeseň 2019 to bolo už najčastejšie 7 – 8 %.  Piaty ročník priniesol šou aj najhorší výkon v komerčnej cieľovke 6,2 %.

Po minuloročnom úspechu bude chcieť Markíza nadviazať na úspešné kroky v skladaní kastingu.

Na internet pred pár dňami unikol neoficiálny zoznam súťažiacich 7. série, ktorý už mohol odhaliť aj prvé mená, ktoré sa skutočne objavia v zostave novej série celebritnej šou.

 


Viete prví: Unikli mená celebrít novej Tvojej tváre! Bude toto zostava 7. série?Čítajte →

Tvoja tvár si aj naďalej zachová svoj tradičný nedeľný vysielací čas, v ktorom ju Markíza vysiela od začiatku.

7. séria Tvoja tvár znie povedome by pritom podľa predbežných plánov mala odštartovať rovno na začiatku novej sezóny, a to v nedeľu 4. septembra o 20:30.

Zvyčajne šou ponúka klasických 10 súťažných večerov, pričom tomu bude tak aj tento rok.

Pečie celé Slovensko 2

Predbežný dátum štartu sa začína potvrdzovať aj v prípade pokračovania vlaňajšej úspešnej televíznej novinky Pečie celé Slovensko.

Po vydarenom pilotnom ročníku nákladnej pekárskej šou RTVS túto jar v priebehu jeden a pol mesiaca nakrútila 2. sériu, v ktorej sa stretne nových 12 amatérskych pekárov a pekárok.

Verejnoprávna televízia podľa našich informácií opäť počíta s odvysielaním Pečie celé Slovensko až od októbra.

V prípade zachovania vysielania v nedeľnom prime-time by šou mala odštartovať 2. októbra o 20:30 a vyplniť nedeľné večery pre zvyšok roka. RTVS totiž tento rok, oproti prvej sérii, nakrútila o jednu súťažnú epizódu navyše, ponúkne ich tak celkovo jedenásť.

V prípade potvrdenia dátumu štartu by druhá séria spoznala víťaza v nedeľu 11. decembra, o týždeň neskôr 18. decembra by ponúkla vianočné vydanie s celebritnými hosťami. Na sobotu 31. decembra by zas mal byť naplánovaný špeciálny silvestrovský diel.

Zaujímavosťou je, že nový riaditeľ RTVS, Ľuboš Machaj, ktorý do funkcie nastúpil práve dnes, v utorok 2. augusta 2022, už naznačil, že na nedeľný večer si predstavuje iný typ programu, ako Pečie celé Slovensko.

Dá sa však očakávať, že pre tento rok už naplánovaným jesenným programom nezamieša, sám potvrdil prvé veľké zmeny vo vysielaní od nového roka. Viac v tomto článku.

 


Veľké zmeny v RTVS: Koniec 5 proti 5 aj skrátenie správ! Večerný program začne už po ôsmejČítajte →

V druhej sérii šou Pečie celé Slovensko ostane zachovaná zostava tvárí z úspešného prvého ročníka.

Moderátormi budú opäť Juraj Bača a Milan Zimnýkoval, ako porotkyne sa aj tentokrát predstavia profesionálne cukrárky Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

Porotkyne však naznačili, že v novej sérii prinesú ešte väčšiu rôznorodosť receptov.

„V druhej sérii sa diváci môžu tešiť na osvedčenú klasiku, tradičné koláčiky a zákusky, ale aj na dezerty, ktoré nás prenesú do kolísky gurmánov, noblesy a moderného umenia,“ dodala Zaukolcová.

„Ja som veľmi pyšná na recepty a výzvy, ktoré sme pre druhú sériu pripravili a dokonca si myslím, že to bude ešte lepšie ako minulý rok. Každý, kto rád pečie, si tam nájde niečo svoje. Či torty, či slané, či domáce pečenie, ale aj vysokú cukrárinu. Z každého rožku trošku a všetko zaujímavé a veľmi veľmi chutné,“ hovorí druhá porotkyňa, Petra Tóthová.

Čítať viac...
Nahor