Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Viete prví: Poznáme názov a obsadenie nového seriálu po Hornej Dolnej! Do novinky mieri hviezda Oteckov

Markíza to chce na jeseň rozbaliť s ďalšou porciou nových seriálov, definitívne sa na obrazovky má dostať aj komediálny nástupca zrušenej Hornej Dolnej.

Nové série najsledovanejších seriálov Markízy Pán profesor a Druhá šanca, nový prime-time seriál s Táňou Pauhofovou, na ktorom pracujú tvorcovia úspešných česko-slovenských romantických komédií, a tiež kľúčová komediálna novinka, od ktorej si Markíza sľubuje nájdenie nového hitu po skončení kedysi dlhoročnej istoty Hornej Dolnej.

Po jednej z najmenej úspešných sezón sa chystá televízny líder v najbližšom období vytasiť viaceré tromfy a prilákať k svojej obrazovke späť stratených divákov.

Do jesenného vysielania Markíza už postupne aj potvrdzuje až štvoricu seriálových projektov, ktoré môže chcieť nasadzovať v hlavnom vysielacom čase.

Na 20:30 pritom rovnako počíta s novou sériou šou Tvoja tvár znie povedome a Extrémne premeny, tradičnými duelmi Farmy a jeden večer by mal klasicky patriť filmovým titulom.

Nový komediálny seriál

Ako portál Mediaboom.sk v júni exkluzívne informoval, Markíza sa pustila do prípravy nového komediálneho seriálu, ktorý by mohol v jesennom vysielaní nahradiť zrušenú Hornú Dolnú.

Tá niekoľko sezón po sebe stabilne vypĺňala štvrtkový prime-time, a to až do tohto roka, kedy televízia nasadzovanie Hornej Dolnej zmenila. Od tohto kroku dlhodobá istota Markízy začala po 7 úspešných rokoch v jej vysielaní hlboko prepadávať. Napokon uprostred jari oznámila definitívny koniec seriálu.

 


Exkluzívne: Markíza chystá nový komediálny seriál, táto novinka nahradí Hornú Dolnú!Čítajte →

Pri náhrade Hornej Dolnej Markíza siahla po úspešnom seriálovom námete z Česka.

Podľa exkluzívnych informácií portálu Mediaboom.sk televízia odkúpila od Českej televízie vidiecky televízny seriál Osada, ktorý adaptuje v slovenskej verzii.

Osada je originálnym seriálom Českej televízie, ktorý na obrazovky uviedla na jeseň 2021. Dostal celkovo 13 častí, ktoré dosiahli priemernú sledovanosť vyše 1,1 milióna divákov. Markíza mala od ČT odkúpiť námet, na základe ktorého vyrobí vlastnú verziu seriálu.

Markíza už medzičasom začala s výrobou nového komediálneho seriálu.

Najnovšie pritom potvrdzuje zámer uviesť ho okamžite na obrazovky, keď sa stane jednou z noviniek jesennej sezóny 2022.

Názov a hlavné hviezdy

Poznáme už pritom kľúčové detaily lokálnej adaptácie českého seriálu Osada.

Komediálny seriál ponesie na Slovensku odlišný názov, než u susedov, keď ho Markíza nazve Chatári. Potvrdiť to už mala v prezentácii pre svojich partnerov.

Známe sú už aj viaceré herecké mená, ktoré stvárnia hlavné postavy novinky.

Zo samotnej Hornej Dolnej sa do nového seriálu Chatári presťahujú jej dlhoročné tváre Zuzana Kubovčíková Šebová či Marta Sládečková.

Markíza tiež v novom komediálnom seriáli počíta s hlavnou hviezdou ukončeného denného seriálu Oteckovia.

Do novinky Chatári mala podľa prvých informácií obsadiť taktiež Vladimíra Kobielskeho, ktorému tak našla miesto po skončení nakrúcania Oteckov.

Oteckovia by na jeseň mali ponúknuť ešte špeciálnu rozlúčkovú časť, televízia zároveň ešte na konci minulej sezóny prestala komunikovať koniec seriálu a oficiálne uzavrela iba jeho jarnú sériu.

Tváre z Jojky

Do seriálu Chatári zároveň mieri hlavná tvár konkurenčnej Joj.

Potvrdzujú sa zákulisné špekulácie, keď po účasti v Let´s Dance mala Markíza ponúknuť Diane Mórovej aj hranie v televíznom seriáli. Pre Mórovú to bude vôbec jedna z mála postáv na obrazovke trhového lídra, v minulosti sa objavovala výnimočne v epizódnych či menších polohách.

Na jeseň bude pritom Mórová tvárou jubilejnej desiatej série šou Česko Slovensko má talent. Rovnako, ako túto jar, sa tak bude naraz objavovať na konkurenčných obrazovkách. Na jar popri jej účasti v Let´s Dance Joj odvysielala minisériu Ultimátum, v ktorej účinkovali aj ďalšie hviezdy tanečnej šou Ján Koleník a Attila Végh.

Na Mórovú pritom čaká podobná skúsenosť ako pred siedmimi rokmi.

V roku 2015 nakrútila pre Joj taktiež seriál z vidieckeho prostredia Dvojičky, v ktorom si zahrala ústrednú postavu spoločne so Sväťom Malachovským. Po čase sa opäť stretnú v spoločnom projekte, keď sa aj Malachovský má stať jednou z ďalších hlavných tvárí Chatárov.

Do komediálnej novinky Markízy mieria aj iné mená, ktoré sa v ostatných rokoch objavovali spravidla na konkurenčnej Joj.

Medzi hlavnými postavami by sa mal objaviť napríklad Maroš Kramár, ktorý už roky patrí medzi stabilné tváre Inkognita. Zo slovenských seriálových projektov sa posledne objavil v komediálnej Lajne a kriminálke Za sklom.

Obsadenie Chatárov by mal posilniť taktiež Marko Igonda.

Ten pritom v podobnom seriálovom žánri strávil niekoľko rokov, keď nakrútil štyri série rodinného seriálu Prázdniny. Na Joj taktiež túto jar hral jednu z hlavných postáv v minisérii Ultimátum.

Originálny dej a postavy

Originálny český seriál Osada svoj námet stavia na veľkej chatárskej histórii v našej oblasti.

„Česi jazdia na chatu. Jazdia tam preto, aby boli v pohode. A v pohode budú, aj keby sa kvôli tomu mali zabiť… Komediálny epizodický seriál Osada skúma s veľkým nadhľadom český fenomén chatárčenia. Kde inde sa môžu stretnúť také rôznorodé a odlišné postavy ako v chatárskej kolónii?“ uvádza originálna anotácia ČT.

Seriál v sebe spája viacero svojráznych postáv, rozdielneho sociálneho zázemia aj svetonázoru.

“ Milionár, ktorý tají svoj majetok, aby zostal v osade obľúbený. Spisovateľka románov červenej knižnice. Nepraktický ajťák, ktorý aj drevo kosí podľa návodu na internete. Vojak špeciálnych jednotiek v zálohe, ktorý v skutočnosti pracuje ako kaderník v salóne svojej ženy. A ďalšie svojrázne figúry, ktoré majú spoločné len jedno – chatárčenie…,“ znie prehľad pôvodných postáv.

Práve rozdielne charaktery a pohľady na život obrusuje život v osade, kde sa do popredia dostávajú iné hodnoty.

„Do chatovej osady Záhoria jazdil už ich dedo, ich rodičia a budú jazdiť aj ich deti. Platia nemenné pravidlá a tradície. Hoci sa svet medzitým zmenil. Niekto zbohatol, niekto naopak. Stali sa z nich pravičiari aj ľavičiari, Pražáci aj Moraváci, liberáli i milovníci tradičných hodnôt, starí aj mladí. Vzdialili sa sebe na hony. Kadečo vidia inými očami. Nezhodli by sa v práci, pri televíznom programe ani pri voľbách. Vôbec by sa totiž nestretli. Podľa toho to od piatku do nedele v osade vyzerá. Ale nakoniec sa všetci nejako vrátia k tomu najdôležitejšiemu, čo vnímajú spoločne: na chate je pohoda. Pohoda, aj keby to malo stáť všetky zvyšky síl!“

Čítať viac...
Nahor