Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Markíza už našla náhradu za denný seriál Oteckovia! Veľkú novinku predstaví budúci rok

Televízii nevyšiel pokus s letným uvedením nového kvízu Na love, vyplniť mohol podvečerný čas pre zvyšok tohto roka. Markíza však už pracuje na novom nástupcovi Oteckov, ktorý má byť jedným z jej najdôležitejších projektov roka 2023.

Po štyri a pol roku Markíza opäť musí pracovať na novom podvečernom projekte, ktorý by jej zabezpečil nadpriemernú sledovanosť v dôležitom slote pred správami.

Televízia má v živej pamäti trápenie po ukončení denného seriálu Chlapi neplačú na jar 2015. V čase o 18. hodine sa od nasledovnej jesene prepadla najhlbšie vo svojej histórii, pričom definitívne vyslobodenie prišlo až v januári 2018 so štartom denného seriálu Oteckovia.

Aj v prípade Oteckov Markíza oznámila ich koniec prekvapivo súčasne so záverom jarnej sezóny. Pre televízie ide o nevýhodný čas, keď následne musia nové programy rozbiehať v obchodne slabom prázdninovom období pri malej diváckej pozornosti.

Markíza sa takto pokúsila ešte počas júna nahradiť Oteckov novým denným kvízom Na love.

Pilotné časti nakrútila v českom štúdiu, kde vzniká miesta verzia pre Novu, pričom podľa našich informácií plánovala s pokračovaním výroby na Slovensku. Kvíz s moderátorom Viktorom Vinczem však ani bez konkurencie jarného podvečerného lídra Bez servítky sledovanosťou nestúpol do nadpriemerov a Markíza nakoniec oznámila, že s ním viac vo vysielaní nepočíta.

Ako sme už v minulosti informovali, Markíza sa zároveň mala rozhliadať aj po novom seriálovom projekte na adaptáciu.

Televízia v ostatných rokoch uprednostňuje spracovanie už existujúcich námetov a scenárov osvedčených zahraničných seriálov, pred realizovaním úplne nových autorských projektov.

Z licencie vychádzali aj Oteckovia, kým niekdajšie denné seriály Búrlivé víno alebo Chlapi neplačú boli domácimi seriálmi slovenských autorov.

Markíza už pritom mala nájsť projekt, ktorý nahradí Oteckov.

Nový veľký denný seriál

Televízny líder podľa našich informácií opäť siahne v podvečernom čase po dennom seriáli. Tie jej historicky zabezpečujú v tomto čase vyššiu sledovanosť ako súťažné šou.

Po odľahčenom žánri Oteckov, s ktorým sa kedysi snažila nadviazať na úspech Paneláku, by však tentokrát mala siahnuť po dramatickejšom námete. Vráti sa tak späť k niekdajším denným sériám ako Búrlivé víno či Chlapi neplačú, v ktorých mala televízia dlhú tradíciu.

Nový denný seriál by mala Markíza chcieť do vysielania nasadiť od januára 2023.

Zopakovala by tak už série úspešných krokov, posledne práve s Oteckami, ktorí štartovali v roku 2018 rovno na Nový rok 1. januára, v minulosti jej štart na začiatku roka vyniesol rekordný úspech aj pri Hornej Dolnej či Búrlivom víne.

Pre televízie je štart na začiatku nového roka dôležitý najmä pri dlhodobých projektoch, s ktorými počítajú vo vysielaní niekoľko sezón. O to viac, ak sa majú vysielať denne. Ťažia totiž z kampane počas vianočných sviatkov, a taktiež vôbec najväčšieho výskytu divákov pri obrazovke, a to aj v prvých dňoch nového roka.

Kľúčový projekt budúceho roka

Denná seriálová novinka Markízy by sa pritom mala stať jedným z jej vôbec najdôležitejších projektov budúceho roka.

Na projekte podľa našich informácií pracuje aj jej čerstvá posila televíznej jednotky Evita Twardzik Urbaníková.

Evita od 1. mája 2022 nadviazala s Markízou dlhodobú spoluprácu a ako súčasť kreatívneho tímu bude pre televíziu vyvíjať hneď niekoľko nových projektov.

Pre televíziu pracuje ako scenáristka a kreatívna producentka.

Markíza si od spolupráce s Evitou, okrem iného, sľubuje aj spojenie jej pripravovaných projektov s úspešnou značkou. Všetky romantické filmy z produkcie scenáristky, ako aj jej knihy, stavajú úspech práve na značke Evity.

 


Markíza chystá nový seriálový tromf, hlavnou hviezdou Pauhofová! Láka najväčšie herecké esáČítajte →

Prvým seriálovým projektom Evity pre Markízu sa stala seriálová prime-time novinka MIN: Mimoriadne intelektové nadanie. Ide o ďalší dôležitý seriál, od ktorého si televízia sľubuje veľa, keď v nej spája tvorcov romantických komédií ako Všetko alebo nič s Táňou Pauhofovou. Viac o projekte v tomto článku.

Ambície televízie by mohli siahať aj k úspešnosti dvoch kľúčových seriálov – Pán profesor a Druhá šanca. Všetky ich spája silný zahraničný námet a „áčkové“ herecké obsadenie. Na jeseň budú hlavné hviezdy v jej seriáloch hrať Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková aj Táňa Pauhofová, ktorí patria k najobsadzovanejším hercom v krajine.

Nový denný seriál bude druhou veľkou skúškou Evity v spolupráci s Markízou.

Podobne, ako pri Oteckoch, bude totiž televízia chcieť nájsť podvečerný projekt hneď pre viacero sezón. V minulosti jej už táto snaha aj nevyšla pre seriáli Kukučka, ktorý nahrádzal prvú dlhodobú úspešnú podvečernú sériu Chlapi neplačú.

 

Čítať viac...
Nahor