Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Jar 2022 na Markíze: Po prepadákoch vyrazí do útoku, od marca vytiahne najväčšie zbrane!

Televízny líder pokračuje v netradičnom prekopaní svojho večerného vysielania oproti minulým sezónam, ani v jeden z pracovných dní neponúkne hlavné programy v rovnaké dni, ako pred rokom. Takto chce skladať svoju jarnú štruktúru.

Niekoľko sezón po sebe stavala Markíza na osvedčené jarné a jesenné štruktúry, ktoré v obdobnej podobe uvádzala každý rok.

Či už šlo o pondelňajšiu zábavu so Susedmi alebo Pánom profesorom, utorňajšie dramatické série ako Sestričky či Červené pásky spolu s emotívnymi reality šou alebo kvízom Dobre vedieť, stredajšie šou Chart Show, Dvaja na jedného alebo Extrémne premeny, ako aj vo štvrtky stabilne vysielanú Hornú Dolnú či nedeľnými veľkými sezónnymi šou.

Ešte do minuloročnej jari skladala Markíza štruktúry v osvedčenej podobe, ktorú narušila až vlani v septembri.

Obavy z valcujúcej nedeľnej očkovacej lotérie televíziu presvedčili spraviť bezprecedentný krok a týždeň pred štartom presunúť nedeľnú ťažiskovú šou Superstar na piatky, z ktorých zas na soboty presunula pravidelné duely Farmy vysielané na jeseň.

Najmä Superstar po presune televízii nezabrala, pričom sklamaním skončili aj stabilná jesenná séria Sestričky či komediálna istota Horná Dolná, vďaka čomu spolu s prepadákom detskej série Tvoja mini tvár znie povedome zažila Markíza jednu z najslabších jesenných sezón ostatných rokov.

Od tohto roka už televízia prekopala svoju večernú štruktúru úplne.

 


Zostava celebrít sa rozpadá: Zo Survivora odstupujú hlavné tváre, tvorcovia lákajú novú hviezdu!Čítajte →

Oproti minulým rokom v nej, s výnimkou víkendov, neostal kameň na kameni a vysielací deň zmenili zábavné pondelky, niekdajšia istota Horná Dolná, hudobná Chart Show aj dramatické lekárske série.

Markíze sa pritom od nového roka štruktúra vo viacerých slotoch rozsypala.

Zafungovala jej len pondelňajšia Druhá šanca, z pádu po úspešnom rozbehu sa ešte minulú stredu oklepala komediálna séria Šťastní vs. Šťastní.

Naopak, dvakrát v priebehu mesiaca vysielacie dni menil jej najväčší prepadák Survivor, ktorý prepadáva aj v druhom večernom pásme, nedarí sa ani Chart Show, ktorá z pôvodných stredajších večerov putovala v priebehu dvoch týždňov najprv na utorky a následne na štvrtky. Prepadákom skončilo aj náhle piatkové vytiahnutie Hornej Dolnej či premiéroví Susedia presunutí z pôvodných pondelkov na stredy.

 


Záchrana Survivora nevychádza, Markíza dosiaľ najhlbšie! Cez víkend vo vysielaní skončilČítajte →

Od marca s novou štruktúrou

Markíza sa po neuspokojivom rozbehu roka 2022 pripravuje na jarné posilnenie štruktúry.

Aktuálne nové rozmiestnenie projektov a žánrov do jednotlivých večerov bude základom aj pre nasadenie programov do hlavnej časti jarnej sezóny, ktorá sa naplno rozbehne od marca a potrvá do mája.

Hlavným cieľom Markízy v boji o diváka sa stanú problematické utorňajšie a štvrtkové večery, v ktorých od minulej jesene dominuje seriálová Nemocnica.

Vlani sa jej podarilo zosadiť z líderského trónu ako tri sezóny po sebe dominujúce Sestričky v utorok, tak štvrtkovú Hornú Dolnú, pričom dovtedy oba seriály nevedela Joj v komerčnej cieľovke pravidelne porážať.

Markíza prišla nielen o vedenie v týchto večeroch, ale aj o potrebnú výkonnosť, keď sa prepadla od ostatnej jesene do podpriemerov. V tomto roku navyše v týchto večeroch poklesla ešte viac.

Útok na Nemocnicu

Markíza plánuje aj v marci pokračovať v pondelky so seriálom Druhá šanca, ktorý by mal vďaka väčšiemu počtu častí, oproti Pánovi profesorovi, vyplniť väčšinu jej jarného vysielania.

Rovnako tak podľa prvých plánov má aj v marci pokračovať reality šou Survivor, ktorá najmä na Nove dosahuje naďalej uspokojivé výkony. Markíza po hlbokom neúspechu nateraz stále s reality šou počíta v pondelky, utorky, stredy a piatky v druhom vysielacom pásme.

Markíza do jarnej sezóny počíta s treťou sériou Svadba na prvý pohľad.

Milan a Tereza v 2. sérii šou Svadba na prvý pohľad, foto: Markíza

Šou v priebehu krátkej histórie už druhýkrát zmení vysielací deň.

Kým prvú sériu Svadby na prvý pohľad televízia vysielala vo štvrtky, minulú jar druhú sériu presunula s úspechom do piatkového večera, kde zaznamenala nárast sledovanosti. Markízu však ani tento nárast úspechu nepresvedčil nehýbať s osvedčeným vysielacím slotom.

Podľa najnovších informácií Markíza plánuje 3. sériu Svadba na prvý pohľad nasadiť na utorky o 20:30.

Televízia takto jedným zo svojich najsilnejších formátov pokryje v utorky dominujúcu Nemocnicu, zároveň žánrovo nadviaže na aktuálne vysielané české vydania reality šou Utajený šéf, ktoré zaradila do programu operatívnou programovou zmenou po fiasku Survivora.

Ako sme už exkluzívne informovali, v stredy by mal na Markíze nastúpiť od marca nový rodinný seriál Svätý Mike, ktorý by nahradil v súčasnosti vysielanú seriálovú novinku Šťastní vs. Šťastní.

Svätý Mike by mohol odštartovať v stredu 9. marca, televízia napriek tomu dodnes o seriáli nehovorí. Prvé podrobnosti o pripravovanej novinke sme priniesli v tomto článku.

 


Markíza v tichosti pripravuje nový seriál, odštartovať má o mesiac! Poznáme detailyČítajte →

Na Nemocnicu bude chcieť Markíza zaútočiť aj vo štvrtky, kedy od marca počíta so štvrtou sériou šou Dvaja na jedného.

Rovnako, ako v prípade Svadby na prvý pohľad, aj šou Dvaja na jedného už po druhý raz zmení vysielací deň.

Pôvodne ju Markíza vysielala v stredy, ako aj minulú jar, v covidovej jesennej sezóne 2020 ju po zrušení plánovanej realizácie Tvoja tvár znie povedome nasadila ako hlavný formát na nedeľné večery. Po novom ju tak chce televízie presunúť na štvrtky, kde nadviaže na momentálne vysielanú Chart Show.

V piatky nateraz naďalej počíta Markíza s Hornou Dolnou, ktorá však môže svoj osud zmeniť už v najbližších týždňoch. Návrat na obrazovky v novom vysielacom dni komediálnej sérii nevyšiel a televízia bude v piatkovom prime-time potrebovať posilniť sledovanosť.

V soboty klasicky nájdu na Markíze miesto filmové premiéry, v nedeľu je už dlhšie potvrdená 7. séria ťažiskovej šou Let´s Dance.

Odštartuje 6. marca, televízia k nej aktuálne zverejnila hlavné imidžové televízne promo, v ktorom potvrdzuje viacero historických zmien oproti predchádzajúcim klasickým ročníkom.

Čítať viac...
Nahor