Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Z najdrahšieho projektu najväčší prepadák: Survivor o 20:30 okamžite končí!

Dobrodružnú šou stretne rovnaký osud, ako pred piatimi rokmi. Survivor v prime-time po prvých častiach končí. Aktualizované.

Ešte väčšia, drahšia a veľkolepejšia mala byť spoločná česko-slovenská verzia svetovej reality šou Survivor, ktorá je vo viacerých krajinách aj do dnešných dní hitom miestnych televíznych trhov.

Na Slovensku sa už takejto popularite neteší, naopak. Zaknihovať mohla definitívny prepadák, po ktorom sa už viac na slovenské obrazovky ani nevráti.

Formát Survivor sa na slovenskej obrazovke predstavil trikrát a v každej verzii neúspešne.

Markíza po fatálnom neúspechu vlastnej verzie Ostrov v roku 2016 sľubovala vzkriesenie šou vo väčšom spracovaní, k čomu malo dopomôcť aj spojenie s Novou.

„Naši diváci poznajú tento koncept z minulosti, rada by som však zdôraznila, že táto šou bude oveľa náročnejšia a väčšia,“ uviedla vlani aj v kontexte prepadáku verzie z roku 2016 programová riaditeľka Markízy a Novy Silvia Majeská.

Posledný klinec

Vôbec najhorší osud však Survivora stretol práve v aktuálnej federálnej verzii Markízy s Novou.

Ešte uplynulý utorok štartovala česko-slovenská verzia Survivora na Slovensku na ratingu 5,4 % s podielom 17,6 %, druhý diel už klesol len na ratingovú úroveň 4 %.

Tohtotýždňová tretia časť sa prepadla ešte hlbšie a zaznamenala nielen najhorší výsledok šou, ale aj jeden z najväčších prepadákov Markízy v jej histórii.

Skončila na ratingu iba 3 % s podielom 10,4 %, čo je aj dvojnásobne nižší výkon než priemer samotnej Markízy.

 


Survivor sa stáva totálnou pohromou Markízy: Na takéto fiasko si v prime-time nepamätá!Čítajte →

Zo Survivora sa stane denná reality šou

Po tomto výkone Markíza, očakávane, stráca so šou trpezlivosť a sťahuje ju z hlavného vysielacieho času.

Zmenu už ohlásila pre utorňajšie večery, ktorých podobu v priebehu januára mení hneď druhý raz.

Pôvodne chcela v utorky v januári vysielať hudobnú šou Chart Show, nakoniec do utorňajšieho večera pár dní pred odsunutým štartom presunula Survivora.

Od budúceho týždňa Markíza zosúva Survivora do druhého pásma na 22:00, pričom na 20:30 operatívne v utorky vyťahuje české vydania reality šou Utajený šéf.

Ani s nimi však v minulosti neuhrávala uspokojivé výkony, minulú jeseň jej dokonca prestala fungovať aj vlastná slovenská verzia šou.

Aktualizácia: Markíza už najnovšie ohlásila nové plány s reality šou vo svojom vysielaní.

Zo Survivora sa rozhodla spraviť dennú šou na spôsob Farmy, pričom s ním obsadí až štyri večery po hlavnom programe.

Z programu zároveň Markíza škrtá premiérových Susedov a vyťahuje nové časti Hornej Dolnej, ktoré dostanú nový vysielací deň. Viac nájdete v tomto článku.

 


Radikálne zmeny Markízy: Zachraňuje Survivora, zaplaví ním večerný program! Susedia končiaČítajte →

Bez zmeny Markíza ostáva už iba tento týždeň v piatkovom prime-time, kde poslednýkrát Survivora, podľa všetkého, odvysiela o 20:30.

Markíza bude mať pre túto sezónu pripravené napríklad nové časti kontroverznej šou Svadba na prvý pohľad, ktorá sa vlani vysielala práve v piatky. Rovnako tak televízia pripravuje do vysielania nový seriál Svätý Mike, ale aj premiérové vydania Dobre vedieť.

Rovnaký osud ako pred rokmi

Formát Survivor tak stretol absolútne totožný osud ako pred 5 rokmi.

Aj vtedajší Ostrov, uvádzaný ako jeden z najväčších projektov v histórii Markízy, nenaplnil už od prvej časti očakávania, pričom hneď po odvysielaní tretej časti rozhodla televízia o jeho konci v hlavnom vysielacom čase o 20:30.

Prvý diel v komerčnej cieľovke skončil začiatkom septembra 2016 na ratingu 6,6 % pri podiele 19,1 %, čo pre Markízu znamenalo v tom čase tvrdý neúspech. Následne s druhou časťou šou klesla na rating 5,2 % a podielom 15,5 %, vysielala sa však proti Česko Slovensko má talent, ktoré prevalcovalo večer na dvojnásobnom výkone. Tretia časť vo štvrtok stúpla na rating 6,4 % s podielom 18,6 %.

 


Toto je finálna zostava 7. série Let´s Dance na Markíze! Potvrdených jedenásť celebrítČítajte →

Už po týchto číslach Markíza pred piatimi rokmi rozhodla o konci Ostrova v prime-time, z ktorého sa porúčal po troch častiach.

Najprv ho odsúvala do druhého pásma na 21:40, už v prvom mesiaci vysielania mu však po viacerých zmenách zosúvala vysielací čas hlbšie do noci.

Na Markíze tvrdý prepadák, na Nove spokojnosť

Radikálne odlišný osud zažíva formát Survivor na dvoch najbližších trhoch.

Na Slovensku skončil sklamaním už prvý pokus, ktorý mala Joj v roku 2007 s celebritnou verziou šou pod názvom Celebrity Camp.

Na pomery očakávaní, nákladov a uvádzania šou ako vôbec najväčšej vo vtedajšej histórii Joj skončil Celebrity Camp prepadákom, z troch verzií, ktoré sa na našom trhu uviedli, však nakoniec dopadol najlepšie.

V Česku história šou siaha do podobného obdobia, kde ju už v roku 2006 realizovala Prima pod názvom Trosečník. Aj v tomto prípade znamenala neúspech.

U susedov sa však popularita šou zvrátila s príchodom na Novu, ktorá v rokoch 2017 a 2018 odvysielala rovno dve série šou pod názvom Robinsonův ostrov. S vysielaním v druhom pásme uspela aj na podieloch okolo 30 %.

Na Nove Survivor funguje aj dnes.

V Česku sa federálny Survivor už pri štarte v utorok 18. januára 2022 nemusel hanbiť, keď v komerčnej cieľovke 15-54 dosiahol podiel nad úrovňou 30 %, v ktorej bol aj lídrom na trhu. S druhým vydaním uplynulý piatok šou klesla, udržala však potrebný priemer pre českého lídra s výkonom okolo 25 %. Tento utorok zo svojho výkonu nestratila, tretia časť sa hýbala na podiele okolo 26 %.

Na obrazovke českého lídra tak Survivor bude po 20. hodine v hlavnom vysielacom čase pokračovať aj naďalej, kým Markíza bude na šou tlačiť najmä prostredníctvom platformy Voyo, ku ktorej chce s formátom prilákať nových predplatiteľov.

Čítať viac...
Nahor