Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Veľký prehľad seriálu Druhá šanca: Postavy, počet častí, dej, kde sledovať epizódy

Všetko o lekárskom dramatickom seriáli TV Markíza Druhá šanca s Jánom Koleníkom. Koľko má častí, kto je kto, kde sledovať epizódy a kedy bude finále?

Horúca aktualita: Všetko o plánovanej 2. sérii televízneho hitu Druhá šanca, rozhodnuté, kedy sa vráti s novými časťami!

 


Seriálová Druhá šanca sa skončila, všetko o návrate v 2. sérii! Originál dostane ďalšie častiČítajte →

O čom je Druhá šanca

Ústrednou postavou seriálu je úspešný a ambiciózny lekár MUDr. Andrej Fabián, ktorému však následkom ťažkého poranenia mozgu vypadne z mysle posledných dvanásť rokov života. Musí tak postupne objavovať svet okolo seba a aj svoj osobný i profesijný život. Dej je vsadený do prostredia Nemocnice Bezručova, priestor v seriáli teda dostanú aj vzťahy medzi lekármi.

Dr. Andrej Fabián sa prebúdza z kómy s istotou, že má manželku, dve deti a bezpodmienečnú náklonnosť kolegov a priateľov.

Ľudia v jeho okolí, ktorí akoby náhle zostarli, si však v mysli nesú obraz rozvedeného muža a jeho syna, ktorý kvôli nemu zomrel. Uvedomuje si, že všetci navôkol nielen rešpektujú, ale vo svojich kolegoch, priateľoch a dokonca aj rodinných príslušníkoch vzbudzuje strach. Zrazu sa Andrej ocitne desivo sám. Jeho skutočný problém má však oveľa hlbší dôvod: Andrej nevie, kým v skutočnosti je. Náš seriál bude príbehom jeho cesty za sebapoznaním.

Taliansky originál na základe skutočného príbehu

Druhá šanca je slovenskou adaptáciou úspešného talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani, ktorý už bol medzičasom vysielaný v mnohých krajinách po celom svete. Inšpiráciou bol skutočný osud talianskeho lekára Pierdante Piccioniho, ktorý svoj neobvyklý príbeh vydal v knižnej podobe, natočila ho aj televízia a odvtedy je známy ako „Doktor Amnézia“.

Slovenská adaptácia vzniká v spolupráci so spoločnosťou Beetle producenta Petra Kelíška, ktorá pre Markízu vyrába napríklad Sestričky či komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života. O režisérsku stoličku sa delia Matúš Libovič, Peter Hoferica a Braňo Mišík.

Koľko častí má Druhá šanca

Markíza pre rok 2022 ohlásila celkovo 16 častí nového seriálu Druhá šanca. Televízia s nakrúcaním začala na jeseň 2021, plynule pokračuje aj v novom roku.

V prípade plynulého vysielania pôvodne avizovaných šestnástich dielov ich Markíza dovysiela do prelomu apríla a mája, kedy by ponúkla jarné finále.

V prípade úspechu má televízia k dispozícii ďalšie časti na adaptáciu. Originálna lekárska dráma z verejnoprávnej Rai 1 DOC – Nelle tue mani (Lekár – v tvojich rukách) odštartovala v roku 2020 a dosiaľ ponúkla 32 častí v dvoch sériách.

 


Koniec jarného hitu Markízy sa blíži: Poznáme dátum finále Druhej šance! Bude pokračovať?Čítajte →

Prehľad postáv (kto je kto)

Hlavnú postavu v seriáli stvárňuje Ján Koleník, o ktorého novinke nakrúcanej pre Markízu sa hovorilo v médiách už dlhšie pred odhalením podoby seriálového projektu.

„Je to pre mňa výborná herecká príležitosť, zahrať si postavu v troch úplne odlišných obdobiach života. Úspešného empatického lekára, zatrpknutého neobľúbeného šéfa, a zlomeného chlapa, ktorý si hľadá cestu k životu, ktorý už raz prežil, s totálne odlišným prístupom. Vymazať 12 rokov života je jedna vec, ale nanovo prežiť rodinné traumy, ktoré mali byť zahojené, vzťahy, ktoré boli vyrovnané, lásky, ktoré dávno vyprchali, učiť sa veci, ktoré boli každodennou rutinou, odznova spoznávať ľudí, ktorí boli starí známi, je druhá šanca,“ povedal o svojej postave Koleník.

 


Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!Čítajte →

Postavu Fabiánovej bývalej manželky a riaditeľky nemocnice Adely Tibenskej stvárni sympatická herečka Lívia Bielovič. Televízia sľubuje v seriáli mnoho známych aj neopozeraných hereckých tvárí, napríklad Vladimíra Kobielskeho z Oteckov, Ráchel Šoltésovú a Adama Bardyho z Pána profesora, Dana Heribana z Hornej Dolnej, Sarah Arató z Najhoršieho týždňa môjho života, ale tiež Janu Majeskú, Zuzanu Norisovú, či Michaelu Majerníkovú.

[flipboxes id=“113413″]

Kedy sa vysiela a kde sledovať nové epizódy

Seriál Druhá šanca vysiela Markíza od 10. januára 2022 každý pondelok o 20:30 na hlavnom kanáli.

Diváci môžu seriál sledovať online v predstihu na platenej platforme Voyo. Markíze ponúka nové časti na Voyo s týždňovým predstihom. Nové epizódy sú dočasne dostupné aj zadarmo v jej videoarchíve, prvé dni krátko po ich premiére v televízii.

Zdroj: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor