Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Tvoja tvár znie povedome 5. séria, Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Viete prví: Tvoja tvár znie povedome pre tento rok zrušená! Markíza na nedele našla náhradu

Do výroby veľkej šou sa Markíza nakoniec pre túto jeseň nepustí.

Jednou z hlavných súčastí tohtoročných plánov Markízy bolo spolu s novým ročníkom Superstar aj šieste pokračovanie ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome. S novým ročníkom počítala od septembra, pričom tradične sa do príprav púšťa v letnom období.

Po vypuknutí koronakrízy sa plány televíziám rozpadli, pričom okolo Tvojej tváre panovalo ticho. V Česku, kde novú sériu šou plánovala aj Nova, sa na jar hovorilo o stopke pre Tvoju tvár, neskôr sa začali objavovať opačné správy.

Kým v Česku zatiaľ jesenné plány zverejnila vo veľkom iba Prima a tak pozícia Novy nie je stále jasná, minimálne na Slovensku už odpoveď na otázku ohľadom novej série Tvojej tváre, podľa všetkého, poznáme.

Podľa našich informácií Markíza plány so šiestym ročníkom Tvoja tvár znie povedome pre tento rok zrušila, a to aj napriek indíciám ohľadom účasti víťazky tohtoročnej Superstar, Barbory Piešovej, v šou.

Ako sme už pred pár dňami odhadovali, podľa momentálnych najnovších informácií by miesto plánovanej Tvojej tváre mala Markíza v nedeľnom prime-time skutočne počítať so šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného, ktorá by sa tak posunula do pozície nosnej sezónnej šou.

Dvaja na jedného si už potenciál v tento deň vyskúšalo, keď zrovna na nedeľu Markíza nasadila ešte pilotný diel formátu vo februári 2018. Uspel jej pritom vysoko nadpriemerne a potvrdil svoj výtlak aj v slote vyhradenom veľkým šou sezóny.

Následne sa formát vrátil až po roku, kedy už Markíza nasadila plnú prvú sériu. Vysielala ju od marca 2019, patril jej však stredajší večer, v ktorom vystriedala Chart Show.

Pre túto jeseň však už má Markíza stredajšie večery obsadené, vyhradila ich tretej sérii Extrémnych premien, ktorej nasadenie od septembra prednedávnom potvrdila aj oficiálne.

Ako sme nedávno informovali, Markíza koncom júla roztočila nové diely Dvaja na jedného. Vyrába tak ďalšie časti k štyrom, ktoré stihla nakrútiť ešte pred krízou. Pôvodne ich mala odvysielať na jar, šou narýchlo pre koronakrízu ešte pred štartom druhej série stiahla.

Televízie budú aj na jeseň ešte šetriť časť nákladov a dorovnávať tak výpadky spôsobené ekonomickou stránkou koronakrízy. Markíza takýmto spôsobom ušetrí na veľkej sezónnej šou, zároveň by však pri jej realizácii bola naďalej obmedzená. Napriek uvoľneniu opatrení televízie dodržiavajú viaceré obmedzenia v súvislosti s koronavírusom. Okrem povinného testovania je to napríklad pri nakrúcaní s divákmi šachovnicové sedenie a odstupy, čo obmedzuje aj výrobu a podobu niektorých programov. S takýmito podmienkami nakrúca napríklad Markíza aj aktuálne Dvaja na jedného.

Čítať viac...
Nahor