Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Detská Tvoja tvár končí fiaskom: Markíza ju po dvoch kolách sťahuje v stredu z vysielania!

Markíza s detskou sériou Tvojej tváre po dvoch týždňoch končí v prime-time.

Prvá séria šou Tvoja mini tvár znie povedome bude aj tou poslednou.

Jarný úspešný pokus s predĺžením klasickej série ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome detským celovečerným špeciálom s potomkami známych osobností Markízu motivoval k nakrúteniu celej detskej série Tvojej tváre, ktorú už postavila na deťoch z kastingu.

Pätdielnu sériu Mini tváre nezaradila na klasické nedeľné večery ale uprostred týždňa do stredajšieho prime-time, v ktorom šou postavenú na malých súťažiacich naťahovala do 23. hodiny.

Markíze nevyšiel už štart Tvojej mini tváre, ktorá sa uviedla na ratingu 5,5 %, pričom túto stredu s druhým kolom prepadla s výkonom iba 4 % pri podiele 13,1 %. Konkurenčná Nemocnica popri nej valcovala, keď uhrala viac ako dvojnásobný rating 9 %.

Napriek tomu, že budúcu stredu už Nemocnica nepobeží, a z Tvojej mini tváre ostáva odvysielať posledné tri kolá, Markíza s ňou vo vysielaní nevydrží.

 


Markíza presúva večerný prepadák: Tvoja mini tvár v novom čase, takto dovysiela zvyšné kolá!Čítajte →

Komerčná jednotka operatívne rozhodla o okamžitej zmene programu a šou Tvoja mini tvár znie povedome od najbližšieho týždňa sťahuje zo stredajšieho prime-time.

Miesto detskej Tvojej tváre Markíza vracia od 10. novembra na stredy reality šou Utajený šéf, z ktorej, podľa všetkého, vytiahne epizódy českej 3. série, ktorá na Nove bežala túto jar.

Markíze pritom v tejto sezóne prestali fungovať slovenské premiérové vydania Utajeného šéfa, keď jeho druhá séria dosahovala maximá na úrovni 8,5 ratingu, koncom októbra sa lúčil už len s výkonom pod 5 ratingami. V prvej slovenskej sérii dosahoval výkony na úrovni 11 – 13 %.

Nielen Markíza však ponúkne najbližšiu stredu zmenený program.

Joj taktiež operatívnou zmenou tento týždeň vyškrtla zo stredajšieho večera film Colombiana a miesto neho vytiahla vlaňajší filmový valec Šťastný nový rok, ktorý sa zaradil k najsledovanejším filmom celého minulého roka.

Aktualizácia: Markíza už zároveň rozhodla, kde šou Tvoja mini tvár znie povedome dovysiela. Po konci v stredajšom prime-time program odsúva do skoršieho vysielacieho pásma, čím poteší jej fanúšikov.

Tvoja mini tvár znie povedome končí ako najväčšie jesenné fiasko Markízy, pričom len na jar sa stala jej veľkým úspechom.

Detský celovečerný špeciál priniesla Markíza ako novinku na konci tohtoročnej jarnej šiestej série, pričom stal vôbec najsledovanejším vydaním relácie v tomto roku, a to napriek vysielaniu už v pokročilej fáze jarnej sezóny, kedy televíziám klesá sledovanosť pre zlepšujúce sa počasie.

Líder po tomto úspechu neváhal a krátko po odvysielaní jednorazového špeciálu spustil prípravy kompletnej série Mini tváre, do ktorej už miesto detí celebrít cez kastingy obsadil detské talenty spomedzi bežných divákov. Tento nápad sa tak už s úspechom nestretol.

Čítať viac...
Nahor