Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza radikálne prekopáva program: Superstar v nedele nepôjde, presúva aj duely Farmy!

Markíza sa zľakla konkurencie v nedeľnom prime-time, uchýlila sa k bezprecedentnému kroku pár dní pred spustením novej sezóny.

Iba týždeň pred štartom novej sezóny sa Markíza uchýlila ku krokom, ktoré najmä v jej posledných sezónach nemajú obdobu.

Televízia totiž len posledné dni pred štartom prekopáva vysielacie dni svojej ťažiskovej šou Superstar a rovnako aj kľúčovej šou Farma, a to s jej neraz najsilnejším vyraďovacím dielom.

Markíza sa po minulom týždni skutočne zľakla očkovacej lotérie Igora Matoviča a hlavného televízneho programu Byť zdravý je výhra, ktorý podľa viacerých informácií práve ministerstvo financií presadilo na najsledovanejšie nedeľné večery.

 


Postrach pre Superstar? Očkovacia lotéria televíznym hitom, zvalcovala všetky hlavné programy roka!Čítajte →

Tá po úvodnom týždni značne narástla a vystrelila na nevídaný rating 13 % s podielom 35,8 % v komerčnej cieľovke a celkovo bola ešte silnejšia so 788-tisíc divákmi a podielom 37,3 %. V celkovom publiku sa ostatný prenos očkovacej prémie stal dokonca suverénne najsledovanejším programom roka spomedzi pôvodných hlavných programov ako Tvoja tvár znie povedome či Pán profesor.

Zároveň by nateraz aj naďalej mala v nedeľné večery bežať najväčšia novinka tohto roka Pečie celé Slovensko, ktorá nastúpi na obrazovky RTVS neskôr v priebehu októbra. Verejnoprávna Jednotka by tak vyblokovala nedeľné večery až do konca roka.

Markíza už aktuálnu dilemu po výstrele očkovacej lotérie vyriešila radikálnou zmenou programu.

Televízia dnes ráno oficiálne oznámila, že Superstar v nedeľnom prime-time historicky po prvýkrát nepôjde.

Urobila tak priamo prostredníctvom šéfa marketingu Michala Boreca v rannom Teleráne. Za tip ďakujeme čitateľovi Tomášovi.

Markíza iba týždeň pred štartom presúva Superstar na piatkové večery a mení tak dátum štartu ťažiskovej šou na piatok 3. septembra.

Televízia rovnako potvrdila, že v tomto nastavení bude so Superstar pokračovať aj ďalšie týždne, po novom tak ťažiskovú šou sezóny bude vysielať v piatky. Znamená to novú konkurenciu najmä pre Milujem Slovensko na Jednotke, ktoré môže Markíza takto výraznejšie oslabiť.

Zmena rovnako významne zasiahne do vysielania dennej reality šou Farma.

Tá svoje vyvrcholenie týždňa v podobe vyraďovacích duelov zastabilizovala posledné sezóny práve na piatkový prime-time.

Podľa prvých informácií by sa duely Farmy mohli takto vrátiť do niekdajšieho sobotného večera, v ktorom sa vysielali v minulosti. Markíza by takto novú konkurenciu pripravila pre ťažiskovú šou Joj Česko Slovensko má talent, ktorej v minulosti zvykli konkurovať filmy a zábava na Jednotke.

Zároveň bude v prípade potvrdenia presunu duelov Farmy na soboty musieť Markíza meniť aj nastavenie na Doma, kde plánovala v soboty večer vysielať od 20:30 reality šou Love Island.

Zaujímavosťou je, že v tejto sérii Superstar dátum štartu tesne pred vysielaním zmenili obe televízie.

Kým pôvodne mali ísť Markíza aj Nova spoločne so Superstar v nedele a odštartovať ju súbežne 5. septembra, nakoniec ani jedna v tento deň spevácku šou neuvedie.

Nova ešte pred Markízou nástup hlavnej sezónnej šou presunula na sobotu 4. septembra, pričom tak rovnako reagovala na konkurenciu v podobe štartu nového seriálu Primy a tiež futbalovej kvalifikácie.

Zaujímavosťou je, že v novej sezóne tak Markíza a Nova Superstar spoločne vysielať nebudú.

Na Slovensku po aktuálnej zmene Markízy pobeží v piatky a v Česku, podľa všetkého, v ďalších týždňoch sezóny v pôvodne avizované nedele.

Čítať viac...
Nahor