Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Markíza v tichosti pripravuje nový seriál, odštartovať má o mesiac! Poznáme detaily

Televízny líder túto sezónu uvedie najviac noviniek za dlhé roky, pripravuje sa na štart tretieho nového seriálu tejto jari. Detaily dodnes tají.

Markíza v tichosti plánuje štart ďalšej seriálovej novinky.

Kým v ostatných rokoch stavala svoje štruktúry primárne na osvedčených programoch, v poslednom období jej prestali zaberať viaceré istoty.

Minulý rok sa v sledovanosti prepadla pravidelná jesenná séria Sestričky ako aj dlhodobý komediálny ťahák Horná Dolná, úplným prepadákom už na začiatku tohto roka tiež skončila nová séria Susedov, ktorá po troch týždňoch v novom roku okamžite zmizla z vysielania.

Markíza od nového roka nenechala oproti uplynulým sezónam kameň na kameni a prekopala svoje večerné vysielanie, do ktorého postupne uvádza najviac noviniek za dlhé roky.

Ako prvú úspešne uviedla dramatickú sériu Druhá šanca, z ktorej je aktuálne vôbec najsledovanejší večerný program na Slovensku, nasledovala komediálna novinka Šťastní vs. Šťastní, ktorá sa po vydarenom rozbehu usádza na priemeroch televízie. Totálnym výbuchom skončila stávka na najdrahší projekt jari, reality šou Survivor, ktorý sa aktuálne miesto hlavného času o 20:30 vysiela na štýl Farmy ako denná šou v druhom večernom pásme. Ako sa dobrodružnej šou darilo v prvom týždni v novom nasadení nájdete v tomto článku.

 


Totálny skrat po živom vysielaní: Nahrávka Merčiaka plná vulgarizmov, RTVS reaguje! (video)Čítajte →

Tretia seriálová novinka sezóny

Markíza pritom už čoskoro plánuje odštartovať tretiu seriálovú novinku tejto jari.

Televízia má aktuálne rozpracovaných niekoľko seriálových projektov, pričom ako prvý z nich by sa na obrazovky mala dostať nová rodinná séria Svätý Max.

Markíza s ňou podľa našich informácií počíta vo vysielaní už od budúceho mesiaca.

Vo vysielaní by mohla nahradiť aktuálne vysielanú novú komediálnu sériu Šťastní vs. Šťastní, ktorá čoskoro na jej obrazovke skončí. Seriálu Svätý Max by tak patrili stredajšie večery.

 


Novinka Šťastní vs. Šťastní na Markíze dlho nepobeží: Koľko má častí a kedy dôjde do finále?Čítajte →

Takéto kvantum nových projektov zvykla uvádzať v období rozbitej vysielacej štruktúry pred pol dekádou, kedy neúspešne skúšala jeden projekt za druhým ako Atletiko Cvernofka, Detektív Dušo, Ostrov, Rex, Pevnosť Boyard, Divoký Zapadákov alebo Baby Boom.

Ostatne najviac noviniek uviedla na jar 2020, kedy spustila výrazne kvalitnejšie a prepracovanejšie série Pán profesor a Červené pásky, ktorým ešte predchádzala vtedy nová reality šou Svadba na druhý pohľad.

Detaily tají

O seriáli Svätý Max slovenský líder prvýkrát prehovoril koncom minulého roka, kedy zmienil jeho prípravu pod zahraničným názvom St. Mike.

Vtedy ešte seriál Markíza predstavovala ako prvý slovenský seriál pre Voyo, keď v originálnej produkcii pre internetovú platformu vznikajú projekty primárne s českým obsadením či tvorcami. V tomto prípade malo už ísť o prvú slovenskú produkciu.

Nakoniec sa nový rodinný seriál má stať ťahákom pre televízne obrazovky. Aj keď ho televízia pôvodne komunikovala pre Voyo, v súčasnosti už môže byť nasadený v období svojej premiéry aj do televízneho vysielania.

Napriek tomu, že nový seriál by sa mal na obraz Markízy dostať už o mesiac, o jeho detailoch dosiaľ mlčí.

 


Veľký seriálový útok Markízy: Chystá nové sitkomy, krimi ťahák aj nasledovníka Hornej Dolnej!Čítajte →

O seriáli Svätý Max

Televízia však, podľa všetkého, siahla po originálne nemeckom seriáli Sankt Maik, ktorý rovnako, ako seriál Pán profesor, vychádza z produkcie nemeckej RTL.

Seriál Sankt Maik sa v Nemecku dočkal celkovo 3 sérií vysielaných v rokoch 2018 a 2021. Spolu ponúkol 28 častí.

Ide o dramaticko-komediálnu sériu, ktorej hlavnými hrdinami sú bratia Maik a Kevin, zlodeji a podvodníci. Po nevydarenom obchode s drogami sa zapletú s miestnym gangstrom Jurkom, ktorému dlhujú 50 000 eur. Kým Kevin uviazol v Berlíne, Maik sa vydáva na útek v snahe vyhnúť sa väzeniu a zohnať peniaze, aby pomohol bratovi a splatil dlh.

Na svojej ceste plných bizarných situácií skrýva svoju identitu pod sutanu kňaza, vďaka ktorej si ho však farská gazdiná jedného malého mestečka pomýli s novým kňazom. Maik zisťuje, že miestna komunita vlastní mimoriadne cennú monštranciu, ktorá by mohla vyriešiť jeho problémy a pokúsi sa ju ukradnúť.

Po mnohých nevydarených pokusoch zistí, že je údajné umelecké dielo falzifikát, a tak musí peniaze získať inak. V prezlečení za pastora sa začlení do miestnej komunity a rieši jej problémy, počas čoho si však narobí ešte viac vlastných. Situáciu komplikuje jeho rodiaci sa vzťah s miestnou riaditeľkou cirkevného zboru, ktorá je však tiež policajtkou.

Čítať viac...
Nahor