Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza od januára radikálne zmení prime-time! Nové seriály v nečakané dni

Po jesenných neúspechoch a prekvapeniu v podobe seriálového hitu Nemocnica vstúpi televízna jednotka do budúceho roka najväčšou obmenou svojho prime-time za ostatné roky. Pokryje ďalšiu viacdielnu novinku konkurencie.

Markíza v ostatných rokoch ustálila podobu svojho hlavného večerného programu, ktorý roky skladala v podobnom duchu.

Pondelňajší prime-time začala už od nástupu Hornej Dolnej na obrazovky pravidelne ladiť v komediálnom duchu a stabilne doň nasadzovala sitkomy či komediálne projekty ako Susedia, Kuchyňa, Divoký Zapadákov, Kredenc či Pán profesor. Utorky zväčša venovala skutočným príbehom a dramatickému či reality žánru s reláciami Baby Boom, Šťastný domov, Utajený šéf, O 10 rokov mladší alebo seriálmi Sestričky či Červené pásky. Stredy zas patrili väčším šou ako Chart Show alebo Dvaja na jedného, no rovnako tak Extrémnym premenám.

Štvrtky ostatné roky vyhradila seriálovej zábave, keď práve na tento večer presunula premiéry Hornej Dolnej, rovnako tak v ňom odvysielala komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života a plánovala doň nasadiť aj novinku Šťastní vs. Šťastní. Piatky na jeseň patrili posledné roky duelom na Farme a ostatnú jar Svadbe na prvý pohľad. Soboty tradične vyhradzuje filmom a nedele ťažiskovým sezónnym šou ako Tvoja tvár znie povedome.

Túto zabehnutú štruktúru, ktorú Markíza roky držala bez zásadných zmien, sa chystá od nového roka prekopať.

Podľa najnovších informácií televízia zmenila pôvodné novoročné plány a radikálne upravila podobu svojho večerného programu, ktorý mal vychádzať práve z minuloročných štruktúr.

Markíza podľa našich informácií plánuje rozbiť pôvodnú štruktúru už od začiatku týždňa.

Televízia hneď pre január ohlásila štart veľkej seriálovej novinky z lekárskeho prostredia Druhá šanca, v ktorej hlavnú úlohu stvárňuje Ján Koleník.

 


Markíza štartuje nové seriály zmenou programu! Susedia sa vrátia v nový deňČítajte →

Markíza s touto dramatickou novinkou chce podľa našich informácií chce vyrukovať do pondelňajšieho prime-time už od 10. januára 2022 a po dlhých rokoch nenadviazať na komediálny žáner, ktorý v ňom dlhodobo budovala.

Zaujímavosťou je, že televízia pre nový seriál ohlásila až 16 dielov a v prípade, ak zo svojho nového zámeru neuhne, vysielala by ho aj v hlavnej časti jarnej sezóny, kde v tomto roku už v pondelky nastupoval Pán profesor.

Radikálnou zmenou prejde aj utorňajší prime-time.

Na utorky chce Markíza presunúť hudobnú šou Chart Show, ktorá sa roky vysielala počas stredajších večerov. V druhom januárovom týždni televízia v utorky avizuje české premiéry Utajeného šéfa spoločne so Zámenou manželiek, ktorú v tento deň v mimosezónnom období vysielala pravidelne.

Ďalšia zmena príde v stredajšom prime-time, kam Markíza presúva komediálne seriály.

Práve v stredy plánuje po novom televízia odvysielať nový komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní, s ktorým pôvodne počítala, ako sme informovali, vo štvrtky. Nadviazala by tým na tohtoročnú novinku Najhorší týždeň môjho života a tiež dlhoročného vysielanie Hornej Dolnej.

Markíza pritom novinku Šťastní vs. Šťastní odštartuje programovou zmenou, keď seriál operatívne vkladá do druhého januárového týždňa. Nový komediálny seriál odštartuje už v stredu 12. januára o 20:30.

Zároveň nový vysielací deň dostane sitkom Susedia.

Televízia potvrdzuje snahu vybudovať nové komediálne okno miesto pondelkov v stredy, kde vytvoria Susedia dvojičku práve s novinkou Šťastní vs. Šťastní. Legendárny sitkom sa bude opäť vysielať až v druhom večernom pásme o 21:30.

Televízny líder tiež podľa prvých plánov potvrdzuje zámer prekopať vysielanie v závere pracovného týždňa.

Markíza s Novou nečakane už od začiatku januára nasadili na štvrtkové a piatkové večery najdrahšiu reality šou Survivor Česko & Slovensko, ktorú chcú v tieto dva večery pravidelne vysielať aj v ďalších týždňoch. Na Markíze by Survivor mal vypĺňať prakticky celý večer s vysielaním do 23. hodiny.

Bez zmeny nateraz ostáva víkend, v ktorom v soboty aj nedele pokračujú filmy, v priebehu jari zároveň Markíza plánuje odštartovať novú sériu ťažiskovej šou Let´s Dance a rovnako tak spoločnú šou s Novou Lego Masters.

Najväčšími zmenami prime-time za ostatné roky Markíza reaguje na neúspechy z aktuálnej jesene a tiež prekvapenie v podobe veľkého úspechu konkurenčnej Nemocnice.

Markíza podľa viacerých informácií nenaplnila obchodné očakávania spred začiatku jesene, keď výrazne viac obchodne očakávala od novej série Superstar aj Utajeného šéfa, neúspechom zároveň skončila šou Tvoja mini tvár znie povedome a nezabrali jej ani stabilné ťaháky Sestričky či Horná Dolná. Pokles v tejto sezóne zažil aj stále najsilnejší produkt Markízy Pán profesor, ktorý udržal nadpriemernú sledovanosť, no oproti predošlej sérii klesol o 2 až 3 ratingy.

Naopak, tohtosezónna seriálová novinka Joj Nemocnica ovládla všetky vysielacie dni, v ktorých sa objavila. Joj po jej úspechu nakoniec ani nenasadila viaceré ďalšie avizované seriály Kriminálka Kraj alebo Šťastná rybka, ktoré presunula do ďalšieho roka.

Joj do nového roka chystá po Nemocnici druhú intenzívnejšie nasadzovanú sériu Hranica, ktorou chce vyplniť až tri večery do týždňa. Spoločne s Nemocnicou by tak mala televízia vyskladať kompletne svoj hlavný program v pracovnom týždni.

Markíza prekopaním svojej večernej štruktúry pokrýva práve nástup konkurenčnej rodinno-komediálnej novinky Hranica.

Kým pri Nemocnici nedokázala na jej jesenný úspech reagovať, Markíza nechce rovnako nechať rozbehnúť ďalšiu dlhodobú sériu konkurencie, ktorá odštartuje už od pondelka 10. januára 2022.

Markíza nasadzuje svoje nové seriály a veľké projekty práve počas vysielacích večerov Hranice, ktorá by mala bežať v pondelky, stredy a piatky.

Práve na pondelky a stredy televízna jednotka presunula svoje nové seriály Druhá šanca a Šťastní vs. Šťastní, pre ktoré plánuje aj silnú mediálnu kampaň. Rovnako tomu bude pri šou Survivor, ktorá by si s Hranicou mala poradiť v piatky.

Čítať viac...
Nahor