Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Poznáme prvé novinky roka 2022: Televízie od januára vyrukujú so štyrmi novými seriálmi!

Poznáme prvé televízne novinky budúceho roka, ktoré môžu dostať prednosť pred ostatnými pripravovanými projektami jari.

Tradične najväčšie očakávanie sa pri príchode nového roka sústredí na televízne novinky. Aj keď tie televízie dávkujú na obrazovky postupne, v najbližšej sezóne sa hneď skraja roka môžu diváci dočkať rovno štyroch nových seriálových projektov, ktoré by mohli odštartovať v priebehu januára.

Výrazne viac seriálových noviniek, než tomu bolo v ostatných sezónach, pripravuje pre budúci rok Markíza.

Popri tom, čo naplno rozbehla originálnu seriálovú produkciu platformy Voyo, pre ktorú už teraz plánuje či vyrába minimálne šesť pôvodných minisérií, významne viac noviniek sa objaví na jej hlavnej televíznej obrazovke.

Markíza pritom zopakuje stratégiu z predošlých rokov, keď hneď na začiatku roka vyskúša na obrazovky uviesť nový komediálny seriál.

Prvou novinkou Markízy v roku 2022 bude seriál Šťastní vs. Šťastní, o ktorom vás exkluzívne ako prvý informoval portál Mediaboom.sk.

Hlavné postavy v seriáli Šťastní vs. Šťastní tvoria dve rodiny, ktoré stvárňujú Max Bolf, Marián Miezga a Helena Krajčiová a zároveň Dušan Cinkota, Lucia Hurajová a Adam Kubala. Bolf a Miezga sa ako rodina predstavia už po druhýkrát, diváci ich spoločne vnímajú vďaka seriálu Naši na Joj. Cinkota a Kubala sa zas stretávali v seriáli Červené pásky.

Ako sme už uprostred leta informovali, ide o adaptáciu ruského originálu Ivanovy-Ivanovy, ktorý je postavený na dvoch rodinách, nesúcich rovnaké priezvisko, ktorých novorodenci boli zamenení v nemocnici, pričom po 16 rokoch obe rodiny spoja okolnosti a nasťahujú sa do spoločného domu. Viac o seriáli nájdete v tomto článku.

Originál sa v Rusku dočkal už viac ako 100 častí a 5 sérií, Markíza plánuje seriál nasadzovať v týždennej periodicite ako hlavný program o 20:30.

Nové komediálne seriály skúša televízny líder na začiatku roka už pravidelne. Kedysi takto s extrémnym úspechom uviedol Hornú Dolnú, opačný príbeh písala komediálna novinka Autoškola. Vlani podobne uvádzala seriál Najhorší týždeň môjho života.

Dej seriálu Šťastní vs. Šťastní
Šťastní vs. Šťastní sú zábavnou rodinnou komédiou, ktorej hlavným odkazom je: „rodina nadovšetko“. Bez ohľadu na to, aký veľký zlepenec rodina Šťastných je. Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, ktorá pre TV Markíza vyrába napríklad aj seriálový megahit Pán profesor, či reality šou Love Island. Ruský originál vysiela tamojšia televízia STS s nehasnúcim úspechom od 16. októbra 2017, zatiaľ sa dočkal 5 sérií a viac než 100 epizód. Aktuálne je v štádiu príprav natáčanie 6. sezóny. Lokálne adaptácie seriálu už medzičasom vznikli napríklad na Ukrajine či v Poľsku.

Konkurenčná Joj by od nového roka mohla predstaviť rovno dva nové seriály.

Rovno od januára plánuje odštartovať očakávanú seriálovú novinku Hranica, o ktorej príprave rovnako exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

Aj Hranica je seriálom vychádzajúcim zo zahraničnej licencie, pôvodom pochádza z Chorvátska, kde celkovo ponúkol viac ako 230 častí. Joj nateraz potvrdila prípravu minimálne 80 epizód.

Hranica je originálne denný seriál, vo vysielaní Joj by sa podľa prvých informácií mohla objaviť ako nový večerný ťahák. 

Nadviazať by tak mohla na seriálové projekty, ktoré začala televízia usádzať vo svojom hlavnom vysielacom čase v ostatných dvoch rokoch ako Nový život a Nemocnica.

Seriál už pred uvedením zaujal silnou hereckou akvizíciou, keď Joj do pripravovanej novinky zlákala z konkurenčného denného seriálu Oteckovia Braňa Deáka. Patriť bude medzi hlavné tváre Hranice, po čom Markíza vyškrtla jeho postavu z Oteckov, v ktorých bol súčasťou kľúčovej pôvodnej ústrednej štvorice oteckov.

Ako sme už informovali, novinka sa bude odohrávať na slovensko-ukrajinskej hranici, pričom z prvých ukážok môže ašpirovať na nasledovníka Hornej Dolnej. Medzi hlavnými postavami sa okrem Deáka objavujú napríklad Peter Sklár, Simona Kollárová, Hana Gregorová, Gabriela Dzuriková, Natália Germani, Michaela Čobejová či Jozef Vajda.

Dej seriálu Hranica
“Nový komediálny seriál sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine. Diváci sa môžu tešiť nielen na ústredný dejový motív – lásku medzi dcérou pašeráckej dynastie a novým príslušníkom hraničnej polície – ale aj na menšie romániky a zakázané lásky, množstvo pašeráckych dobrodružstiev a príchody i odchody ďalších postáv, ktoré pravidelne prekvapia a oživia dej denného seriálu,” uvádza anotácia.

Joj by tiež začiatkom budúceho roka mohla odštartovať dlhšie avizovanú novú prime-time kriminálku, s ktorou pôvodne počítala už v tomto roku.

Do vysielania by mala pripravovať novú Kriminálku Kraj, ktorá, na rozdiel od jej ostatného krimiseriálu Za sklom, prinesie tradičný koncept uzavretých prípadov a dvojice hlavných vyšetrovateľov, ktorí budú riešiť prípady na západe Slovenska. Samotný názov nového seriálu odkazuje, že pôjde o prípady vyšetrované krajskou kriminálkou.

Novú kriminálku autorsky pripravili tvorcovia Za sklom, ktorí stavili na koncept mužsko-ženskej ústrednej dvojice vyšetrovateľov, ktorých hrajú Jana Kolesárová a Marián Mitaš. V seriáli sa tiež budú objavovať Adrian Jastraban ako šéf kriminálky, Darina Abrahámová, Tatiana Kulíšková či Peter Nádasdi. Na obrazovky sa tiež vráti herec Miroslav Noga, ktorý v novinke stvárni patológa. Posledne sa v pravidelnej role na obraze objavil v obdobnom detektívnom žánri v seriáli Detektív Dušo, po pár častiach však skončil neúspechom.

Joj by mala mať pripravených celkovo 13 dielov novej kriminálky, očakáva sa klasické nasadzovanie jednej časti do týždňa.

Anotácia Kriminálky Kraj
Nová kriminálka televízie Joj, z autorského pera tvorcov mimoriadne vydarenej krimisérie Za sklom, je zasadená do fiktívneho oddelenia krajskej kriminálnej polície, ktorá vyšetruje zločiny v jedinečnom kraji – na Záhorí. Diváci sa dočkajú zaujímavých prípadov, v ktorých trestné činy síce páchajú obyčajní ľudia, ale s ich vykonaním, alebo so zahladením stôp si dávajú riadnu námahu. Mužsko-ženská dvojica vyšetrovateľov tak vždy stojí oproti inteligentnému páchateľovi. Sami pritom nie sú žiadni superhrdinovia, ale bežní ľudia so svojimi osobnými aj pracovnými problémami. Rovnakými, aké majú aj obete a páchatelia zločinov, ktorých musia vypátrať a usvedčiť. Každá epizóda seriálu prinesie nový prípad, ktorý sa vyšetrí a uzavrie. Zároveň diváci popri zločinoch sledujú aj vývoj príbehov a vzťahov hlavných postáv.

V budúcom roku zároveň vlastný premiérový seriál uvedie tiež verejnoprávna televízia.

Tá pôvodné seriálové novinky uvádza sporadickejšie, po vlaňajšom mimoriadnom úspechu však napriek pôvodným plánom rozhodla o voľnom pokračovaní seriálového hitu Hniezdo, ktorého ďalšie dejové linky sa rozohrajú presne po roku.

RTVS pripravovaný seriál uvádza ako novinku, ktorá však bude stáť na základoch deja aj tvorcoch pôvodného Hniezda. Nový seriál s názvom Priznanie už potvrdila pre január 2022, pričom celkovo ponúkne 10 premiérových epizód.

Seriál sa vo voľnom pokračovaní vráti ku kľúčovej postave, malému Filipkovi, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych i nových postáv. Viac o novom seriáli nájdete v tomto článku.

Z pôvodných postáv a hercov sa tak fanúšikovia seriálu môžu tešiť na Soňu Norisovú, Alexandra Bártu alebo Andreu Karnasovú, veľký priestor však dostanú nové tváre, ktoré sa predstavia v podaní Angelicy Sbouli, Róberta Šipoša, Martiny Zábranskej, Andyho Kummera, Lucie Vráblicovej, Kamila Mikulčíka, Rebeky Polákovej, Jany Kvantíkovej, Petra Daniša, Martina Babeja, Petra Kočiša, Jána Galloviča a iných.

O deji seriálu Priznanie
Hniezdo hovorilo o adopciách, neúplných rodinách, neplodných mladých manželských pároch a mali sme pocit, že tento príbeh bol už vyčerpaný a uzavretý. Keďže sme po jeho mimoriadnom diváckom úspechu dostali zelenú na pokračovanie, rozmýšľali sme nad spoločenskou témou, ktorá by bola opäť akousi nadstavbou seriálu. Pri voľnom pokračovaní sme chceli zachovať žánrové prvky Hniezda – melodrámu, s kriminálnou zápletkou a tajomstvom. Vtedy som dostala nápad, že koronavírus na chvíľu pozastavil ďalší celosvetový problém – migráciu,“ uviedla autorka myšlienky a dramaturgička seriálu Dana Garguláková.

RTVS tak v seriáli otvorí ďalšiu spoločensky citlivú tému. Jej hlavnou nositeľkou bude sýrska imigrantka Leila a jej jednoročný syn Sámi. “Pri putovaní Európou kvôli opatreniam zostala na Slovensku, kde požiadala o azyl. Jej dramatický osud  sa  prelína s osudom rodiny Važanovcov, ktorých diváci RTVS poznajú zo seriálu Hniezdo. Aj keď je príbeh vymyslený, veríme, že sa nám ho  podarilo vystavať tak, že pôsobí reálne, no  zároveň aj tajomne napínavo,“  dodala Dana Garguláková.

Čítať viac...
Nahor