Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Markíza nahrádza neúspechy: Chystá viacero noviniek, na jar odštartuje svetovú šou Lego Masters!

Markíza po strate výkonnosti viacerých programov chystá pre budúci rok výrazne väčšie množstvo nových projektov.

Iba s dvomi novinkami si vystačila pre tento rok televízna jednotka, ktorá v jarnej aj jesennej sezóne pokračovala primárne so známymi programami.

Tie doplnila len začiatkom roka nová séria Najhorší týždeň môjho života a aktuálne detský spin-off šou Tvoja tvár znie povedome, zvyšok sezón vypĺňali stabilné projekty, viaceré z nich však v tomto roku stratili výkonnosť.

Markíza v tomto roku prišla o viaceré programy, s ktorými počítala aj v ďalších sezónach.

Druhú sériu plánovala v prípade Červených pások, piatou zas mali budúci rok pokračovať Sestričky. Televízii tiež prestala túto jeseň fungovať reality šou Utajený šéf, prepadákom je zatiaľ Tvoja mini tvár znie povedome, ktorá dosahuje najhlbšie výkony Markízy v sezóne.

Televízna jednotka sa aj v reakcii na viaceré neúspechy pustila do realizácie väčšieho množstva noviniek. Nachádzajú sa nimi zábavné šou aj nové seriály, ktoré by mali byť kľúčovou súčasťou obnovy večerného programu lídra.

Markíza by už v budúcom roku mala na Slovensku predstaviť nový veľký večerný formát, ktorý valcuje svetové trhy.

Televízia čerstvo potvrdila zakúpenie licencie na britskú šou Lego Masters, ktorej lokálne verzie sa vysielajú po celom svete v Nemecku, Austrálii, Španielsku, Spojených štátoch, Kolumbii, Číne aj na Novom Zélande či v susednom Poľsku. Celkovo dosiaľ vzniklo 16 adaptácií, vrátane federálnej verzie, ktorá vznikla v Holandsku a Belgicku.

Ďalšia spoločná verzia Lego Masters vznikne na Slovensku a v Česku.

Markíza už aj spoločne s novou vyhlásili kasting do súťaže, ktorá je určená pre všetkých fanúšikov stavebnice lego.

Televízie hľadajú účastníkov bez ohľadu na vek, pohlavie, prípadne či pôjde o jednotlivcov alebo páry. Súťažiaci budú mať k dispozícii balík kociek, z ktorých budú musieť splniť konkrétnu výzvu, následne hodnotenú porotou.

Súťaž bude prebiehať v dvojiciach, pričom na konci každého dielu jeden súťažný pár vypadne. Hrať sa bude aj o finančnú odmenu a titul Lego Masters.

Česko-slovenský Lego Masters sa na obrazovkách objaví na jar 2022.

Pôjde tak o jeden z kľúčových ťahákov televízií prvej polovice budúceho roka, v ktorej sa predstavia s ďalšou spoločnou šou. V závislosti od verzie šou ponúka rozdielny počet epizód, kým v niektorých krajinách ide skôr o viactýždenný event, v iných zas o sezónnu šou.

Markíza tiež, podľa všetkého, do večerného vysielania pripravuje slovenskú verziu kvízu Na love, ktorý by sa mohol stať náhradou Dobre vedieť, v tejto sezóne neúspešné Sestričky by zas mohla nahradiť nová lekárska séria Doc, o ktorej sme vás exkluzívne informovali tento týždeň. Televízia môže už na jar tiež posilniť sezónu aj novou verziou reality šou Survivor, ktorú zrealizuje v česko-slovenskej verzii. Zároveň televízia v tajnosti pripravuje nový komediálny seriál, do ktorého stiahla hviezdu konkurenčnej Joj.

Čo Markíze prestalo fungovať

Televízia tento rok našla viacero adeptov, ktorí by sa v ďalších sezónach mohli dočkať náhrady.

Markízu najprv sklamal výkon jarnej utorňajšej série Červené pásky, ktorú reštartovala po vlaňajšej covidovej stopke. Pôvodne emotívny ťahák sa mal dočkať aj pokračovania, úspešný návrat však nezažil a plány s druhou sériou šli do stratena.

Televízii sa však v utorky nedarí celý rok.

V závere jarnej sezóny jej nezabral ani večerný kvíz Dobre vedieť, ktorý nezafungoval druhý rok po sebe. Markíza ho nakoniec stiahla z vysielania, aj keď s ním počítala počas celého leta, prepadákom následne skončilo náhle vytiahnutie odložených starých premiér šou O 10 rokov mladší.

V tejto sezóne je zas jedným z najväčších sklamaní Markízy výkon utorňajších Sestričiek, ktoré ostatné tri roky patrili medzi jej jesenné piliere. Seriál sa prepadáva aj na polovičné hodnoty oproti ich najsilnejším časom. Aj v prípade Sestričiek Markíza plánovala pokračovanie, dokonca po minutí všetkých originálnych epizód fínskej predlohy, z ktorých tie slovenské vychádzajú.

Markíze tiež slabne sitkom Susedia, ktorý už začala zaraďovať do mimosezónneho obdobia, prepadla sa jej aj výkonnosť šou Utajený šéf, ktorá sa v prvej sérii uviedla ako televízny valec, v tohtosezónnej druhej sérii sa, naopak, postupne prepadávala až do podpriemeru.

Markíza už ďalej, pravdepodobne, nebude počítať ani s Tvoja mini tvár znie povedome, keď päťdielna detská verzia ťažiskovej šou v stredajšom prime-time prepadáva.

Čítať viac...
Nahor