Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Joj nasadí nový denný seriál s Deákom do prime-time! Hranica pozná dátum štartu

Televízie postupne odhaľujú karty, od začiatku nového roka zvedú viaceré súboje.

Koncom septembra sme vás exkluzívne informovali o príprave nového denného seriálu komerčnej dvojky Joj, s ktorým plánovala vyrukovať do vysielania od budúcej jari.

Televízia sa túto jeseň pustila do adaptácie chorvátskeho seriálu Na granici, ktorý sa v rokoch 2018 až 2019 dočkal na chorvátskej stanici TV Nova cez 230 častí a vysielal sa priamo v hlavnom vysielacom čase.

Joj medzičasom potvrdila prípravu adaptácie dennej série a rovnako aj veľkú hereckú akvizíciu, keď z Markízy prebrala hlavnú hviezdu Oteckov, Braňa Deáka. Najúspešnejší denný seriál poslednej pol dekády tak prišiel o jedného z kľúčovej štvorice oteckov, na ktorých bol celý seriál postavený.

Slovenská verzia seriálu ponesie na Joj názov Hranica, pričom sa nestane priamou konkurenciou Oteckov.

Joj rozhodla o nasadení Hranice do prime-time, kde bude, oproti iným večerným seriálom, bežať vo zvýšenej periodicite trikrát do týždňa.

Hranica by na obrazovke podľa programových plánov mala odštartovať v pondelok 10. januára o 20:35. Joj avizuje v prvý týždeň jej vysielanie v pondelky, stredy a piatky.

 


Markíza prekopáva plány: Reality šou Survivor odštartuje o mesiac! Natáčanie len chystalaČítajte →

Dá sa očakávať, že utorky a štvrtky necháva vyhradené pre jesenný seriálový hit Nemocnica, ktorý vo veľkom avizuje s novými časťami od januára. V druhý januárový týždeň sa však ešte nevráti.

Ak bude Hranica v rovnakom nastavení pokračovať aj ďalšie týždne, Joj ňou nadviaže na viaceré predošlé série ako Divoké kone alebo Zoo, ktoré sa ako denné seriály taktiež objavovali v prime-time spravidla tri až štyrikrát do týždňa.

Joj tak naďalej udržiava tradíciu vystavania prime-time pravidelnými alebo sezónnymi seriálmi vysielaných vo zvýšenej periodicite, čo sa jej v prevažnej miere vyplácalo. Najviac v jej vysielaní pohoreli tretia séria Nového života, druhá séria Divokých koní alebo seriál Vlci.

Nový seriál Hranica môže cieliť na divákov Hornej Dolnej, ktorých od komediálneho seriálu v tejto sezóne odišlo dosiaľ najviac.

Seriál sa bude odohrávať v malej fiktívnej dedine, ktorá žije pašeráctvom, a komediálne linky stavať na snahe hraničnej polície či colníkov odhaliť nelegálny obchod. Medzi hlavnými postavami sa okrem Deáka objavujú napríklad Peter Sklár, Simona Kollárová, Hana Gregorová, Gabriela Dzuriková, Natália Germani, Michaela Čobejová či Jozef Vajda.

Dej seriálu Hranica
“Nový komediálny seriál sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine. Diváci sa môžu tešiť nielen na ústredný dejový motív – lásku medzi dcérou pašeráckej dynastie a novým príslušníkom hraničnej polície – ale aj na menšie romániky a zakázané lásky, množstvo pašeráckych dobrodružstiev a príchody i odchody ďalších postáv, ktoré pravidelne prekvapia a oživia dej denného seriálu,” uvádza anotácia.

 

Čítať viac...
Nahor