Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza, koláž Mediaboom.sk

Nové projekty

Markíza prekopáva plány: Reality šou Survivor odštartuje o mesiac! Natáčanie len chystala

Televízia chce prekvapiť, skôr, než avizované seriály, odpáli najväčšiu reality šou budúceho roka. Survivor pozná dátum štartu.

Najbližšia jarná sezóna môže priniesť najviac televíznych noviniek Markízy ostatných rokov.

Televízna jednotka už oficiálne oznámila, že rovno od januára nasadí do vysielania nový lekársky seriál s Jánom Koleníkom Druhá šanca, rovnako tak začala v printe kampaňovať komediálnu seriálovú novinku Šťastní vs. Šťastní, s ktorou podľa prvých plánov počítala od januára vo štvrtkovom prime-time.

Markíza však aktuálne prekvapuje, keď ešte pred oboma novými seriálmi plánuje odštartovať svoju najväčšiu reality šou roka 2022.

Markíza pre budúci rok ohlásila dosiaľ najviac reality formátov, keď potvrdila prípravu 14. série Farmy aj pokračovanie reality šou Love Island pripravovanej spoločne s Novou.

Rovnako však obe televízie oznámili prípravu spoločnej verzie svetovej reality šou Survivor Česko Slovensko, ktorá by sa nečakane už od januára mala dostať aj na obraz.

 


Joj nasadí nový denný seriál s Deákom do prime-time! Hranica pozná dátum štartuČítajte →

Šou Survivor slovenskí diváci poznajú pod názvom Ostrov, ktorý Markíza s hlbokým neúspechom vysielala v roku 2016. Dobre známa je aj v Česku, kde ju už v roku 2006, podobne neúspešne, realizovala Prima pod názvom Trosečník, ale tiež vďaka Nove, ktorá v roku 2017 a 2018 odvysielala rovno dve série šou pod názvom Robinsonův ostrov.

Tentokrát sa slovenský a český televízny líder spájajú a avizujú vôbec najvýpravnejšiu verziu formátu Survivor na Slovensku a v Česku.

Napriek tomu, že televízie prípravu spoločnej verzie reality šou oznámili len v priebehu októbra, už teraz ju avizujú do vysielania.

Šou Survivor Česko Slovensko by podľa najnovších plánov mala spoločne na Markíze a Nove odštartovať vo štvrtok 13. januára 2022 v hlavnom vysielacom čase o 20:30, respektíve 20:20 na českej obrazovke. Vysielať by ju v úvode pritom mali rovno dvakrát v týždni, okrem štvrtka v rovnakom čase Survivor pobeží aj v piatok 14. januára o 20:30.

Podľa prvých plánov Markíza v januári s reality šou nepočítala. Vo štvrtky plánovala vysielať spomínaný seriál Šťastní vs. Šťastní, v piatky zas filmy.

Zaujímavosťou je, že televízie sa na nakrúcanie Survivora ešte len chystali.

Podľa prvých informácií sa malo natáčanie naplno rozbehnúť úvodom nového roka, kým už o pár dní by sa mala šou dostať aj do vysielania.

Pri prvej sérii Ostrova v roku 2016 sa Markíza na Filipíny, kde sa šou nakrúcala, vybrala v priebehu apríla a natáčanie trvalo do začiatku júna. Šou sa do vysielania dostala od septembra.

Vo svete televízie pripravujú aj verzie, ktorých veľká časť prebieha naživo, týka sa to najmä súťažných disciplín či vyraďovania. Samotné nakrúcanie aj vysielanie tak prebieha v rovnakom čase. Markíza však nateraz s Novou nezladili vysielacie časy Survivora, na Markíze by mal začať o niečo neskôr a trvať až do 23. hodiny, na Nove by mal skončiť o polhodinu skôr.

Markíza chce od januára vrátiť formát, ktorý patril medzi vôbec najväčšie a najdrahšie prepadáky v jej histórii.

Markíza šou pod názvom Ostrov uvádzala na jeseň 2016 s obrovskou kampaňou, keď šlo o jeden z jej najväčších a najdrahších formátov. Veľká novinka sa však už po troch častiach musela porúčať z hlavného času o 20:30, pričom jej nepomáhali ani snahy zaradiť ju za vtedy valcujúcu premiérovú Hornú Dolnú.

Ani v čase o 21:40 sa reality šou dlho neohriala a po podieloch aj okolo 12 – 13 % sa porúčala bližšie k 23. hodine. Takto hlboko pritom spadla v priebehu úvodného mesiaca, v ďalších týždňoch sa dočkala zosunu až k polnoci.

Televízia sa tentokrát chystá pripraviť ešte väčšiu verziu tejto reality šou a po spojení s Novou vidí v projekte opäť potenciál. “Naši diváci poznajú tento koncept z minulosti, rada by som však zdôraznila, že táto šou bude oveľa náročnejšia a väčšia,” uviedla aj v kontexte prepadáku verzie z roku 2016 programová riaditeľka Markízy a Novy Silvia Majeská.

V šou sa predstaví spolu celkovo 26 súťažiacich zo Slovenska a Česka, ktorých televízie sľubujú zobrať na úplne nový exotický ostrov, na ktorých ich čakajú mnohé prekvapenia a náročné výzvy. Tradične budú hráči rozdelení na dva kmene, ktoré budú bojovať o čo najdlhšie prežitie v hre.

Čítať viac...
Nahor