Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Markíza zatlačí na Nemocnicu: Nový lekársky seriál s Koleníkom vytiahne už od januára!

Markíza upravuje pôvodné plány, jej najväčšia seriálová novinka jari pozná oficiálny názov.

Nový seriálový ťahák Markízy s Jánom Koleníkom sa dostane na obrazovky už budúci mesiac.

Novinka, o ktorej vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, Markíza oficiálne potvrdila pri predstavovaní plánov pre rok 2022, pričom oproti pôvodným plánom sa s jej nasadením poponáhľa.

Kým pôvodne televízia v januári počítala s režimom ako v minulých rokoch, kedy prvé týždne nového roka chcela vyplniť mimosezónnym či reprízovým programom, doplneným o nový komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní, po tohtoročnej jeseni, ktorá jej priniesla viacero sklamaní, môže zabrať už od prvých dní novej sezóny.

Markíza aktuálne potvrdila, že už od januára 2022 nasadí do vysielania nový 16-dielny dramatický seriál z lekárskeho prostredia, ktorý dostane oficiálny názov Druhá šanca.

Dosiaľ ho prezentovala pod pracovným názvom Doc, ktorý vychádzal z talianskeho originálu.

Po jesennom neúspechu štvrtej série Sestričiek sa pritom Druhá šanca ako nový seriál z nemocničného prostredia môže stať novým vyzývateľom tohtoročnej najúspešnejšej novinky Nemocnica.

S tou sa Joj v tejto sezóne podarilo v každý vysielací deň zatlačiť Markízu do pozície večernej dvojky na trhu.

„Ústrednou postavou seriálu je úspešný a ambiciózny lekár MUDr. Andrej Fabián, ktorému však následkom ťažkého poranenia mozgu vypadne z mysle posledných dvanásť rokov života. Musí tak postupne objavovať svet okolo seba a aj svoj osobný i profesijný život. Dej je vsadený do prostredia Nemocnice Bezručova, priestor v seriáli teda dostanú aj vzťahy medzi lekármi,“ opisuje dej seriálu televízia.

Hlavnú postavu v seriáli stvárňuje Ján Koleník, o ktorého novinke nakrúcanej pre Markízu sa hovorilo v médiách už dlhšie pred odhalením podoby seriálového projektu.

 


Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!Čítajte →

„Je to pre mňa výborná herecká príležitosť, zahrať si postavu v troch úplne odlišných obdobiach života. Úspešného empatického lekára, zatrpknutého neobľúbeného šéfa, a zlomeného chlapa, ktorý si hľadá cestu k životu, ktorý už raz prežil, s totálne odlišným prístupom. Vymazať 12 rokov života je jedna vec, ale nanovo prežiť rodinné traumy, ktoré mali byť zahojené, vzťahy, ktoré boli vyrovnané, lásky, ktoré dávno vyprchali, učiť sa veci, ktoré boli každodennou rutinou, odznova spoznávať ľudí, ktorí boli starí známi, je druhá šanca,“ povedal o svojej postave Koleník.

Postavu Fabiánovej bývalej manželky a riaditeľky nemocnice Adely Tibenskej stvárni sympatická herečka Lívia Bielovič. Televízia sľubuje v seriáli mnoho známych aj neopozeraných hereckých tvárí, napríklad Vladimíra Kobielskeho z Oteckov, Ráchel Šoltésovú a Adama Bardyho z Pána profesora, Dana Heribana z Hornej Dolnej, Sarah Arató z Najhoršieho týždňa môjho života, ale tiež Janu Majeskú, Zuzanu Norisovú, či Michaelu Majerníkovú.

Druhá šanca je slovenskou adaptáciou úspešného talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani, ktorý už bol medzičasom vysielaný v mnohých krajinách po celom svete. Inšpiráciou bol skutočný osud talianskeho lekára Pierdante Piccioniho, ktorý svoj neobvyklý príbeh vydal v knižnej podobe, natočila ho aj televízia a odvtedy je známy ako „Doktor Amnézia“.

Slovenská adaptácia vzniká v spolupráci so spoločnosťou Beetle producenta Petra Kelíška, ktorá pre Markízu vyrába napríklad Sestričky či komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života. O režisérsku stoličku sa delia Matúš Libovič, Peter Hoferica a Braňo Mišík.

Čítať viac...
Nahor