Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v roku 2022: Veľkou jarnou šou Let´s Dance, nový seriál od Evity aj ďalšia séria Sestričiek!

Budúcoročné plány prezentovala už aj Markíza, odhalila aj dosiaľ neznámy pripravovaný seriálový projekt.

Po Joj plány pre budúci rok poodhalila aj slovenská televízna jednotka.

Kým posledné sezóny stavala Markíza na osvedčených projektoch a minimalizovala počet noviniek, postupný pokles výkonov viacerých programov naštartoval aj u komerčného lídra prípravu viacerých nových formátov a seriálov.

Markíza vo svojich plánoch oficiálne potvrdila výrobu dvoch seriálov, o ktorých exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

Prvým je seriál, ktorý ponesie názov Šťastní vs. Šťastní.

Ako sme už uprostred leta informovali, ide o adaptáciu ruského originálu Ivanovy-Ivanovy, ktorý je postavený na dvoch rodinách, nesúcich rovnaké priezvisko, ktorých novorodenci boli zamenení v nemocnici, pričom po 16 rokoch obe rodiny spoja okolnosti a nasťahujú sa do spoločného domu. Viac o seriáli nájdete v tomto článku.

Markíza už odhalila obsadenie novej komediálnej série Šťastní vs. Šťastní, v ktorej potvrdila exkluzívne informácie o stiahnutí známej mladej tváre konkurenčnej Joj Maxa Bolfa.

Rodinu vytvorí spoločne s Mariánom Miezgom a Helenou Krajčiovou, druhú rodinu vytvoria Dušan Cinkota, Lucia Hurajová a Adam Kubala. Bolf a Miezga sa ako rodina predstavia už po druhýkrát, diváci ich spoločne vnímajú vďaka seriálu Naši na Joj. Cinkota a Kubala sa zas stretávali v seriáli Červené pásky.

„Šťastní vs. Šťastní sú zábavnou rodinnou komédiou, ktorej hlavným odkazom je: „rodina nadovšetko“. Bez ohľadu na to, aký veľký zlepenec rodina Šťastných je. Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, ktorá pre TV Markíza vyrába napríklad aj seriálový megahit Pán profesor, či reality šou Love Island. Ruský originál vysiela tamojšia televízia STS s nehasnúcim úspechom od 16. októbra 2017, zatiaľ sa dočkal 5 sérií a viac než 100 epizód. Aktuálne je v štádiu príprav natáčanie 6. sezóny. Lokálne adaptácie seriálu už medzičasom vznikli napríklad na Ukrajine či v Poľsku,“ uvádza Markíza.

Druhou potvrdenou novinkou je príprava seriálovej novinky z lekárskeho prostredia, ktorá ponesie názov Doc.

O detailoch pripravovaného nového seriálu informoval portál Mediaboom.sk začiatkom mesiaca. Aj v tomto prípade ide o adaptáciu zahraničného formátu, tentokrát talianskeho originálu DOC – Nelle tue mani, ktorý mal premiéru iba v minulom roku. Seriál rozpráva príbeh autoritatívneho primára, ktorý do liečby pacientov nezapája emócie, no nakoniec ho príbeh jedného z pacientov dobehne. Po úmrtí pacienta do nemocnice vtrhne užialený otec, ktorý strelí primára do hlavy. Nezomiera, no po prebudení zisťuje, že si nepamätá posledných 12 rokov života.

Hlavnú postavu seriálu Doc, ako je už známe, si zahrá Ján Koleník, ďalšie postavy stvárnia napríklad Vladimír Kobielsky, Zuzana Norisová, Lívia Bielovič, Dano Heriban alebo Adam Bardy známy z Pána profesora. Viac o seriáli sa dočítate v tomto článku.

Tretí pripravovaný seriál je dosiaľ neznámou novinkou.

Pre Markízu sa však môže stať silným ťahákom, nakoľko do jeho prípravy zapojila scenáristku Evitu Twardzik Urbaníkovú, ako aj tvorcov romantických komédií ako Všetko alebo nič či Príliš osobná známosť z produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE.

Markíza tak v tomto prípade autorsky staví na tvorcov divácky najžiadanejšieho žánru v oblasti česko-slovenských filmov, keď lokálne romantické komédie pravidelne dosahujú ako najvyššiu návštevnosť v kinách tak najvyššiu sledovanosť na televíznej obrazovke.

Televízia v tomto prípade spracuje námet francúzsko-belgického seriálu HPI Haut Potentiel Intellectuel, ktorý mal premiéru iba v apríli tohto roka.

„Seriálová novinka v sebe umným spôsobom spája komediálny a krimi žáner. Upratovačka pracujúca na policajnej stanici jedného dňa neodolá svojmu nutkaniu a prepíše na tabuli poznámky k aktuálnemu prípadu, čo policajtom výrazne pomôže pri vyriešení zločinu tým, že upriami ich pozornosť na skutočného páchateľa. Ukáže sa, že táto obyčajná upratovačka je žena s IQ 160, čo jej ale život paradoxne skôr komplikuje, pretože má veľký problém s počúvaním autorít a slušným správaním. Policajné oddelenie však vníma jej inteligenciu ako výhodu a ponúka jej miesto detektívnej konzultantky. Túto pozíciu prijíma pod podmienkou, že policajný útvar jej pomôže pri pátraní po otcovi jej prvého dieťaťa, ktorý zmizol pred 15 rokmi, keď bola tehotná. Napriek tomu, že policajný vyšetrovateľ, ku ktorému je zaradená, nie je z jej prítomnosti nadšený, ich investigatívna práca prináša skvelé výsledky a postupom času si ju obľúbi…,“ znie anotácia.

Líder už oficiálne potvrdil aj zloženie ťažiskových programov pre budúci rok.

Do jarnej sezóny pripravuje po vyše štyroch rokoch návrat k tanečnej šou Let´s Dance, ktorú naposledy realizovala po dlhoročnej pauze v roku 2017.

Formát vtedy po prvýkrát pre Markízu vyrábal jej dvorný režisér Pepe Majeský, pričom šou televízii zároveň už významne nezabrala. Napriek významne nákladnejším živým prenosom sa priemerne Let´s Dance hýbalo na úrovni okolo 8 ratingov, Markíza vtedy od šou vysielanej v jesennej sezóne očakávala viac.

Na jeseň zas televízia počíta s realizáciou siedmej série súťažnej šou Tvoja tvár znie povedome. Zaujímavosťou je, že celebritnému formátu sa dosiaľ priemerne lepšie darilo v jarných sezónach, čo potvrdila aj tohtoročná šiesta séria, s ktorou Markíza v sledovanosti oproti ostatných ročníkom významne porástla. Dopomohlo jej k tomu aj atraktívnejšie zloženie súťažiacich, ktoré pritiahlo ďalších divákov.

Markíza okrem toho avizuje aj realizáciu druhej série detskej verzie Tvoja mini tvár znie povedome, ktorá však po aktuálnom fiasku, podľa všetkého, dostane stopku.

Naopak, z veľkých formátov s určitosťou zrealizuje novinku Lego Masters, ktorý sa stane značkovou federálnou šou Markízy spoločne s Novou pre rok 2022. Podobne ako s Let´s Dance aj s Lego Masters počíta v jarnej sezóne. Viac v tomto článku. Ďalšou novou reláciou bude kvíz Na love, o ktorom sme ako prví informovali v tomto článku.

Očakávane potvrdzuje nové série šou Svadba na prvý pohľad, Extrémne premeny, 2 na 1, Chart Show, Dobre vedieť, ale aj seriálov Oteckovia, Horná Dolná, Pán profesor, Susedia, Najhorší týždeň môjho života, no rovnako Sestričiek, ktoré sa túto jeseň prepadli do podpriemeru.

Markíza tiež pre budúci rok potvrdzuje rovno tri reality šou.

Okrem 14. série Farmy vráti po vyše piatich rokoch formát Survivor, ktorý v prvej sérii pod názvom Ostrov skončil prepadákom. Tentokrát však televízia avizuje výrazne väčšiu česko-slovenskú verziu. Zároveň spustila prípravy druhej série Love Island, napriek televíznemu neúspechu s ňou naďalej počíta primárne ako šou určenou pre online.

Na internetovej platforme Voyo budú mať najprv premiéru aj ďalšie pripravované nové seriály, do ktorých realizácie sa Markíza s Novou púšťajú naplno.

Potvrdené sú minisérie ako Prípad Roubal, ktorá bude mať premiéru už 26. novembra tohto roka, alebo Národní házená pripravované najmä českou stranou, na tej vznikne aj nový seriál Guru v hlavnej úlohe s Vojtom Kotekom alebo Iveta o začiatkoch kariéry Ivety Bartošovej či séria Dievča menom „Jitřní záře“ inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktorej premiéra je naplánovaná pre najbližšiu jar. Slovenskou novinkou zas bude séria St. Mike, o ktorej detaily zatiaľ televízia nezverejnila.

Prípad Roubal
Miniséria s názvom Prípad Roubal je inšpirovaná skutočnými udalosťami a činmi jedného z najväčších sériových vrahov československej histórie Ivana Roubala. V réžii Terezy Kopáčovej ho stvárňuje český herec Hynek Čermák. Hlavnou postavou príbehu je Daniela (Kamila Trnková), koncipientka Roubalovho obhajcu, advokáta Hynka Pokorného (Jan Čenský), ktorá v priebehu procesu s Roubalom rieši veľkú morálnu dilemu: Má sa aj naďalej angažovať v prípade klienta, ktorý sa jej hnusí a o ktorého vine je jednoznačne presvedčená? Alebo má naopak porušiť profesijné zásady, vydať orgánom činným v trestnom konaní dôkazy usvedčujúce klienta, a pripraviť sa tak o budúcu kariéru elitnej advokátky, ku ktorej vďaka svojim ambíciám a inteligencii mieri?

Hrajú: Kamila Trnková, David Švehlík, Dagmar Havlová Veškrnová, Hynek Čermák, Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot, Helena Dvořáková, Cyril Dobrý, Regina Rázlová, Jitka Sedláčková, Ladislav Hampl a ďalší

 

Dievča menom „Jitřní záře“
Miniséria sleduje príbeh rodiny Junkovcov, ktorým sociálka odoberie osemmesačnú dcéru, pretože alternatívny život vyznávajúca rodina jej dala „nepovolené“ meno „Jitřní záře“. Po zásahu ombudsmanky sa dievčatko rodine vrátilo, ale kauza si už žije vlastným životom. Médiá situáciu interpretujú ako stret malomeštiackych úradníkov využívajúcich byrokratický formalizmus na skomplikovanie života tým, ktorí sa im jednoducho nepáčia. Alternatívny životný štýl Junkovcov skrátka provokuje. „Jitřní záře“ sa tak čoskoro stáva symbolom svojvôle štátneho aparátu voči nekonformným postojom, a zároveň symbolom občianskeho vzdoru. Kde sú hranice medzi normálnym a alternatívnym? Kde sa začína a končí sloboda jedinca rozhodovať o tom, aký život a podľa akých pravidiel povedie? Ako má, alebo musí štát zasahovať do rodičovských práv?

Hrajú: Jan Plouhar, Petra Bučková, Veronika Žilková, Pavel Nový, Pavel Zedníček, Yvona Stolařová, Valentýna Bečková, Klára Cibulková, Jana Janěková, Halka Třešňáková a ďalší

 

Guru
Trojdielna miniséria atraktívnym spôsobom kombinuje prvky sociálnej drámy a trileru a prostredníctvom týchto žánrov sa vyjadruje k téme veľmi aktuálnej pre súčasnú spoločnosť. Mladé dievča Alice (Anna Fialová) sa dlhodobo nachádza v nezávideniahodnej osobnej aj sociálnej situácii. Ako jedno z východísk sa jej javia pravidelné návštevy na prvý pohľad terapeutických lekcií, ktoré prevádzkuje guru (Vojtěch Kotek) so svojou spolupracovníčkou Klárou (Kristýna Podzimková). Pod príťažlivým obalom ezoterickej výučby sa však skrýva niečo oveľa temnejšieho. Rozprávanie minisérie začína vo chvíli, keď sa Alice rozhodne oznámiť na polícii znásilnenie, ktoré na nej spáchal práve guru. Vyšetrovateľka Petra (Zuzana Stivínová) je k nej a jej príbehu spočiatku nedôverčivá, na tele obete totiž po sexuálnom útoku neexistujú viditeľné stopy. Postupne ale v rámci pátrania začne odkrývať skutočnosti, ktoré zostavujú hrozný obraz toho, ako dlho a na koľkých obetiach guru násilie na ženách páchal. Okrem polície sa potom spravodlivosť snaží vziať do vlastných rúk aj sama Alice, keď sa rozhodne ďalšie možné obete gurua a jeho praktík kontaktovať sama. Dovolajú sa poškodené dievčatá a ženy spoločnými silami spravodlivosti a budú guru a jeho spoločníčka odsúdení?

Hrajú: Vojtěch Kotek, Kristýna Podzimková, Anna Fialová, Zuzana Stivínová, Lucie Štěpánková, Jiří Roskot, Alžběta Malá, Vasil Fridrich, Denisa Barešová, Michal Isteník, Adéla Petřeková a ďalší

 

Iveta
Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavením na tuzemskej hudobnej scéne. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od doby jej detstva, kedy spolu so svojou sestrou začína navštevovať školský zbor, cez úspechy na hudobných súťažiach a odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, ktorú dosiahla najmä vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa zo speváckej dvojice stávajú obdivovaní miláčikovia národa. Okrem exponovaného vzťahu so svojím speváckym kolegom sa miniséria zameria aj na Ivetin rodinný život. Miniséria vzniká so súhlasom speváčkinej rodiny.

Hrajú: Anna Fialová, Vojtěch Vodochodský, Eliška Křenková, Igor Chmela, Alena Mihulová, Miroslav Hanuš a ďalší

 

Národná hádzaná
Dej nového 8-dielneho komediálneho seriálu sa točí okolo skupinky priateľov, ktorí pomaly začínajú prichádzať o ambície, mladícku energiu i o zdravie. V spomienkach sa upínajú k zlatým časom, kedy v hlbokých deväťdesiatych rokoch ich tím vyhral šampionát v Národnej hádzanej. V športovej disciplíne, ktorá je upravenou, českou verziou tradičnej hádzanej. Športu, ktorí mnohí – a najmä potom hrdinovia nového seriálu – považujú za jeden z najväčších prínosov Česka, resp. Československa svetu. Hneď vedľa Antonína Dvořáka a pivného ležiaka. Letargické plynutie času na malomeste je zrazu preč, keď príde pozvánka na Svetový šampionát veteránov Národnej hádzanej na Slovensku. Odkvitnutí hádzanári tak musia zabudnúť na rutinu i pohodlie, začať trénovať a celkovo sa dať trochu dokopy. „Lopta v ruke, národka v srdci“ a predovšetkým však celoživotné kamarátstvo prevedie partičku svojráznych športovcov neľahkou cestou na Svetový šampionát.

Hrajú: Michal Suchánek, Václav Neužil, Martin Pechlát, Jakub Špalek, Petr Vršek, Jiří Langmajer, Marek Taclík, Filip Červenka, Filip Kaňkovský, Luboš Veselý, Veronika Žilková, Jitka Sedláčková, Linda Rybová, Jitka Schneiderová, Hana Igonda Ševčíková, Berenika Suchánková, Sára Rychlíková a ďalší

Čítať viac...
Nahor