Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Sledovanosť

Pán profesor sa stal najúspešnejšou novinkou tohto roka! Vo finále ešte prepísal svoje rekordy

Od budúceho týždňa sa na pondelky vracajú Susedia, ktorí ešte na jar mali byť väčším highlightom ako Pán profesor. Ten ich ďaleko prešprintoval.

Najúspešnejšia novinka tohto roka došla do finále prvej série. Komediálny seriál Pán profesor, ktorý je adaptáciou pôvodného úspešného nemeckého originálu Der Lehrer, v slovenskom spracovaní zabodoval, pričom už teraz je jasné, že zo všetkých tohtoročných televíznych noviniek je najväčším úspechom.

Seriál v závere prvej série začal výrazne naberať divákov, pričom s poslednými časťami prepisoval vlastné rekordy.

Potvrdil to aj vo svojom finále, keď tento pondelok Pán profesor vyskočil na nový najvyšší rating u mladých divákov 12,4 %, a to pri podieli 31,4 %. Maximum prekonal aj v celkovom počte divákov starších ako 12 rokov, ktorých bolo priemerne pri finále Pána profesora 546-tisíc. Inkognito v tom čase stúplo medzitýždenne na 437-tisíc divákov.

Ešte v priebehu jari sme vás informovali, že Markíza už po prvých troch odvysielaných častiach na jar rozhodla o prípravách druhej série. Tú nakoniec v lete aj oficiálne potvrdila a po uvoľnení opatrení začala s jej výrobou. S nakrúcaním naplno pokračuje počas jesene.

Pán profesor sa stal najúspešnejšou novinkou tohto roka napriek tomu, že zďaleka neštartoval ako tutovka.

Markíza ho pôvodne štartovala v marci tohto roka len ako druhý program po Susedoch, keď mu patril čas o 21:30. Už pri štarte však zahral lepší výkon ako predchádzajúci Susedia, ktorí zažili vôbec najhorší rozbeh série, zakrátko sa pre pandémiu stiahli z obrazoviek. Pán profesor si ešte následne jedenkrát vyskúšal na jar čas o 20:30, kde aj vďaka lockdownu Slovenska vystrelil na dvojnásobné čísla oproti svojmu štartu a uhral rating 11,9 %.

Túto jeseň sa Markíza rozhodla Pána profesora po tomto nádejnom výskoku zaradiť na 20:30 a vytiahnuť ho ako tutovku. Naopak, odložila Susedov, s ktorými po prvýkrát od ich návratu v roku 2018 nerozbiehala sezónu.

Markíza si dokonca trúfla vrátiť Pána profesora v prime-time najskôr s reprízami jarných dielov. Tie v priemere dosiahli podpriemer televízie, no už od prvej premiérovej jesennej časti vyskočil Pán profesor na 9 ratingov. Navyše, od tohto momentu ďalej rástol. Po viac ako mesiaci už s predposlednou časťou prvej série dorovnal jarný ratingový rekord a s finále ho dokonca prekonal.

Čítať viac...
Nahor