Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Pán profesor potvrdzuje druhú sériu, Markíza o návrate prvej nič nehovorí! Ponechá si ho ako ťahák?

Markíza zastavila prvú sériu nového seriálu po troch častiach, potvrdzuje pôvodne plánovanú výrobu ďalších epizód.

Nový rodinno-komediálny seriál Pán profesor, ktorý je adaptáciou nemeckého originálu Der Lehrer, sa skutočne dočká druhej série.

Markíza s jej prípravou počítala už v čase, kedy len novinku uvádzala na obrazovky. Rozhodnutie padlo ešte pred vypuknutím krízy, keď televízia hercom potvrdila, že plánuje ďalšie nakrúcanie, ktoré mala spustiť od júna. Pripravovať tak mohla začať nové diely pre prípadnú jesennú sezónu.

Všetko zmenila pandémia. Okrem narušených plánov s plánovanou výrobou Markíza zastavila na jar vysielanie prvej série, ktorú stopla po troch častiach. Za tie stihol Pán profesor pri svojom štarte prekonať Susedov vysielaných skoršom čase v rovnaký večer či si vyskúšať pri prepuknutí pandémie jednorázovo čas 20:30, kde vystrelil na takmer dvojnásobná čísla oproti druhej epizóde. Pomohli mu však okolnosti, keď sa Slovensko uzatvorilo do domácností.

Markíza na jar rozbiehala rovno dve seriálové novinky, spolu s komediálnym Pánom profesorom aj dramatické Červené pásky. Obe na jar stopla a v oboch prípadoch o ich návrate na obrazovky nič nehovorí.

Červené pásky sa pritom, podľa všetkého, vrátia až budúci rok, keď už Markíza potvrdila na jeseň vysielanie tretej série Sestričiek, ktorým dosiaľ vždy patril utorňajší prime-time. V ňom sa predstavili aj Červené pásky. Uprostred leta zas televízia roztočila ďalšie časti Susedov, ktorí sa vysielajú v pondelňajšom prime-time. Kým na jar mali vytvoriť dvojičku práve s Pánom profesorom, na jeseň počíta Markíza v druhom večernom slote s Farmou.

Nie je tak vylúčené, že sa aj Pán profesor vráti na obrazovky až budúcu jar. Dovtedy bude mať Markíza pripravenú nielen sedmičku zvyšných epizód z nedovysielanej prvej série, ale aj ďalšie časti.

Markíza totiž momentálne podľa našich informácií pripravuje pokračovanie Pána profesora a nakrúti tak nové epizódy. Naplní tým pôvodné plány ohľadom druhej série.

Týmto spôsobom by tak Markíza mohla mať k dispozícii dostatok epizód na vyplnenie celej jarnej sezóny.

Seriál by tak mohla skúsiť na pondelky ako hlavný program, keď Susedom postupne sledovanosť klesá. Čoskoro ju pritom môže čakať dôležité rozhodovanie, keď od roku 2015 udržuje v strategické pondelky s komediálnymi seriálmi stabilnú pozíciu vďaka sériám Horná Dolná a Susedia. Čoskoro na ne bude potrebovať nadviazať.

Čítať viac...
Nahor