Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza chce zo stopnutého Pána profesora ďalšiu sériu: Už pred krízou plánovala pokračovanie!

Televízia zastavila príchodom krízy vysielanie seriálovej novinky, aj keď jej časti má nakrútené, plánovala už navyše aj ďalšie pokračovanie.

Kríza priniesla aj na televízny trh úplne novú situáciu, keď boli televízie nútené uprostred hlavnej televíznej sezóny rušiť väčšinu rozbehnutých projektov.

Kým niektoré museli skončiť jednoducho preto, že televíziám sa minuli nakrútené epizódy a nemohli pre pandémiu vyrábať ďalšie, iné televízie zastavili jednoducho v reakcii na ekonomickú stránku krízy, ktorá priniesla aj televíziám dramatické poklesy príjmov.

Takýmto spôsobom na obrazovke skončili aj úplné jarné seriálové novinky Červené pásky a Pán profesor, z ktorých Markíza odvysielala len dve, resp. tri epizódy. Po vypuknutí krízy ich z vysielania stiahla a začala radikálne šetriť výdavky, aj keď epizódy seriálov mala nakrútené.

V prípade komediálnej novinky Pán profesor je pritom Markíza už dlhodobo pripravená ísť rovno aj do druhej série.

Rozhodnutie padlo ešte pred vypuknutím krízy, keď televízia hercom potvrdila, že plánuje ďalšie nakrúcanie, ktoré mala spustiť od júna. Pripravovať tak mohla začať nové diely pre prípadnú jesennú sezónu.

Koronakríza však všetky plány narušila a priniesla najmä nejasnosti ohľadom situácie vo zvyšku tohto roka. Aj preto mala Markíza vysielanie Pána profesora a ostatných programov radikálne zastaviť a šetriť si ich na jeseň v prípade, ak by nemohla v letnom období nakrúcať. Televízii totiž mali pre budúcu sezónu chýbať „zásoby“.

Kým ešte pred pár týždňami situácia naďalej vyzerala kriticky, aktuálne sa už podmienky v krajine začínajú uvoľňovať stále viac. Dokonca, Markíza bude môcť predsa len zrealizovať plánované nakrúcanie Pána profesora od júna, nakoľko boli prijaté výnimky v oblasti nosenia rúška, ktoré rozväzujú televíziám a tvorcom konečne ruky vo výrobe programov.

Momentálne je skôr otázne, či bude chcieť Markíza plánované nakrúcanie druhej série od júna realizovať v rozsahu, ako plánovala. Na jeseň si totiž ponechala väčšinu častí z prvej série, ku ktorým len môže dotočiť ďalšie, prípadne úplne výrobu v rámci šetrenia odložiť.

 

Čítať viac...
Nahor