Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Potvrdené: Pán profesor v pondelky definitívne nahradí Susedov, vráti sa už o mesiac!

Kým Červené pásky si na svoj návrat budú musieť, zdá sa, počkať ďalšiu sezónu, druhá jarná seriálová novinka Markízy sa predsa vráti už na jeseň. 

Klesajúca sledovanosť Susedov a sľubný nástup Pána profesora sa postaral o zmenu pôvodných plánov Markízy.

Tie ešte pred koronakrízou zneli pokračovať v stabilnom nasadzovaní Susedov ako jedného z pilierov programu na pondelky o 20:30. Na nich chcela televízia na jar nadväzovať komediálnou novinkou Pán profesor, ktorá mala mať rovnaké miesto ako dve série prechádzajúceho seriálu Kuchyňa. Prvú aj druhú sériu Kuchyne vysielala Markíza v jarných sezónach v pondelky o 21:30.

Ešte predtým, než sa tohtoročná jarná sezóna úplne rozpadla, sa však Markíze načrtol obraz o ďalšom prepade sledovanosti Susedov a možnom potenciáli Pána profesora. Ako sme už informovali, novinka pri svojom štarte prekonala Susedov vysielaných skoršom čase v rovnaký večer. O týždeň sa však už situácia presne obrátila no kríza zastavila vysielanie Susedov a Pán profesor sa v jeden pondelok ocitol o 20:30. Tam jednorázovo vystrelil na takmer dvojnásobná čísla oproti druhej epizóde. Pomohli mu však okolnosti, keď sa Slovensko uzatvorilo do domácností.

Reálny výtlak Pána profesora si tak Markíza vyskúša až teraz. Aj keď dosiaľ o plánoch, kedy seriál stopnutý po troch častiach vráti na obraz, nič neprehovorila, podľa našich informácií je už rozhodnuté, že ho začne vysielať opäť od septembra.

Pán profesor sa tak vráti na obrazovky už o približne mesiac, a to priamo do slotu, v ktorom sa vysielal naposledy. Markíza s ním počíta ako hlavným pondelňajším programom na 20:30, v štruktúre by sa mal objaviť už koncom augusta.

Ako sme už informovali, Markíza túto jeseň plánuje vysielať aj pôvodný pondelňajší highlight Susedov. Okrem toho, že má stále pripravených aj šesť neodvysielaných dielov z jari, nakrúca tiež momentálne nové diely.

Definitívne sa potvrdzuje diskutovaná otázka, či po výkonoch z tejto jari nakoniec predsa nedostane Pán profesor pred Susedmi prednosť. Markíza teraz po prvýkrát do hlavnej časti sezóny od roku 2018 nevstúpi so Susedmi, ale dá prednosť seriálovej novinke, ktorá mohla v marci naznačiť väčšiu istotu vo výkonoch oproti klesajúcim Susedom.

Susedia by mali na Pána profesora nadviazať plynule v priebehu jesennej sezóny. Aj v prípade Pána profesora však Markíza už nakrúca nové časti, keď roztočila plánovanú druhú sériu.

V prípade silných výkonov Pána profesora si tak bude môcť prípadne vypomôcť aj aktuálne vyrábanými epizódami, ktoré by odsunuli nástup Susedov. Nateraz totiž Markíze neostalo priveľa častí komediálnej novinky s Tomášom Maštalírom, celkovo v jednej sérii mala ponúknuť desiatku častí. Tri už odvysielala.

Čítať viac...
Nahor