Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horúca aktualita: Radikálna zmena Markízy, Susedov expresne sťahuje z 20:30!

Markíza aktuálne pristúpila k radikálnej zmene pri jednom z jej najlegendárnejších programov.

Susedia najbližší pondelok o 20:30 nepôjdu. Markíza v týchto hodinách expresne rozhodla o radikálnej zmene, keď sitkom vôbec po prvýkrát nenasadí do najhlavnejšieho vysielacieho času po ôsmej.

Priamo na pol deviatu večer pritom vysúva nový rodinno-komediálny seriál Pán profesor, z ktorého dosiaľ odvysielala dve epizódy v pondelňajšom druhom večernom pásme o 21:25. Televízia už tento krok mala potvrdiť a Pána profesora najbližšie vysunie rovno na 20:30.

O tomto kroku sa začalo hovoriť po prvom marcovom pondelku, kedy sa do programu vrátili Susedia súčasne so štartom Pána profesora. Kým sitkom Andyho Krausa a Petra Marcina totiž zaznamenal historicky najhorší štart série a veľký prepad sledovanosti pod priemer televízie, Pán profesor dosiahol, naopak, vyšší výkon ako predchádzajúci Susedia.

Markíza však po prvom týždni k zásahu nepristúpila. V druhý pondelok sa už situácia zmenila, keď Susedia síce potvrdili pokles sledovanosti, no porástli zo 7 na 7,8 ratingu, Pán profesor, naopak, spadol z ratingu 7,6 % na 6,7 %, keď sa už navyše nevyhol zaradeniu brejkov, ktoré pri štarte vynechal. Oba seriály tak uhrali obdobný podiel pod 22 %.

Markíza Susedov budúci týždeň vôbec nenasadí. Na pondelok aj utorok o 21:30 plánuje pokračovať v nasadzovaní mimoriadnych relácií o koronavíruse. Susedia takto z najbližšieho pondelka vypadnú úplne, aký osud ich čaká ďalej, je momentálne otázne.

Susedia sa môžu z programu stiahnuť aj dlhodobejšie. Rozhodnúť o tom môže zaraďovanie mimoriadnych relácií, ale aj príprava na pokračovanie kritickej situácie s koronavírusom, ktorá ovplyvňuje tiež výrobu televíznych programov. Pre šíriaci sa koronavírus sú postupne obmedzované či úplne zastavované výroby viacerých programov, čo bude ovplyvňovať aj vysielanie seriálov. Nie je známe, koľko epizód Susedov má už Markíza vopred pripravených, tým, že pri výrobách výrazne využíva aj malé detské postavy, s nakrúcaním v plnom režime by aktuálne mohla počítať iba ťažko.

Prípadnú kritickú situáciu by mohla Markíza vyriešiť alternatívnym spôsobom a rozložiť vysielanie Pána profesora a Susedov do celej sezóny. Nakoľko je Pán profesor novinkou, nemohla si jeho prerušenie vysielania dovoliť. Susedov by tak vrátila po jeho skončení a odvysielala už nakrútené časti. Pre sledovanie aktuálneho diania pri nakrúcaní programov sme zriadili denne aktualizovanú sekciu venovanú priamo koronavírusu, nájdete ju aj v hlavnej ponuke nášho webu.

Markíza tento týždeň pristúpila už k dvom mimoriadnym večerným zmenám programu, avšak v súvislosti s koronavírusom. Na štvrtok zaradila mimoriadnu diskusiu s premiérom Petrom Pellegrinim a ministerkou vnútra Denisou Sakovou, čím dokonca vyhodila z programu premiéru Hornej Dolnej a po 21. hodine nasadila neúspešný premiérový Kameňák. Mimoriadnu zmenu chystá televízia aj na piatok v čase o 20:30, v týchto chvíľach potvrdila druhú mimoriadnu večernú diskusiu, ktorej hosťom bude pravdepodobný budúci premiér Igor Matovič a pravdepodobný nastupujúci minister zdravotníctva Marek Krajčí. Dobre vedieť týmto odsunie na 21:25.

Čítať viac...
Nahor