Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza odštartuje sezónu reprízami: V prime-time zopakuje všetky časti Pána profesora!

Televízia cíti v prípade Pána profesora väčší potenciál, než akú sledovanosť dosiahli prvé dva diely.

Netradičná situácia pre pandémiu koronavírusu, v ktorej dôsledku Markíza po úvodných častiach stopla svoje nové seriály Pán profesor a Červené pásky, prináša aj ďalší kuriózny moment.

Markíza v marci uvádzala nový komediálny seriál Pán profesor, ktorý sa mal stať pondelňajšou dvojičkou hlavných Susedov. S vysielacím časom o 21:30 však pri úvodnej časti dokázal s ratingom 7,6 % a podielom 24 % v komerčnej cieľovke slávnejší sitkom Andyho Krausa a Petra Marcina predbehnúť.

Pre narastajúcu krízu koronavírusu sa navyše jednorazovo presunul na 20:30, kde už počas „lockdownu“ vystrelil na takmer dvojnásobné čísla oproti predošlej druhej epizóde vysielanej ešte za Susedmi.

 


Potvrdené: Pán profesor v pondelky definitívne nahradí Susedov, vráti sa už o mesiac!Čítajte →

Televízia v Pánovi profesorovi vidí väčší potenciál, než akú sledovanosť dosiahli úvodné dve časti. Zdá sa, že ju nakoniec predsa posmelil výkon spomínaného tretieho dielu, ktorý vystrelil o 20:30 na rating 11,9 % s podielom 26,8 %. Porovnanie ratingu a podielu na trhu s výkonom prvej časti však naznačuje, ako extrémne porástol počet divákov pri obrazovke v dôsledku pandémie a vyhláseného odporúčania zdržiavať sa doma.

Markíza rozhodla, že prerušený seriál Pán profesor vráti na obrazovky s tým, že zopakuje aj všetky tri na jar odvysielané časti.

Spolieha sa tak, že by mohla nachytať nových divákov, prípadne, že jej i reprízy uhrajú dostatočný výkon.

Televízia by si tak navyše vyplnila v pondelňajšom prime-time o tri večery v sezóne viac, čím pošetrí ďalšie náklady. O to menej častí uvedie z premiérových Susedov, ktorí sa majú vrátiť po dovysielaní prvej série Pána profesora.

Kuriozitou je, že Markíza Pána profesora zreprízuje v lepšom čase, než bežali premiéry. Prvé dva diely uvádzala televízia o 21:30, teraz seriál vráti od pondelka 31. augusta o 20:30, pričom začne úplne prvým dielom prvej série. V ďalšie dva pondelky bude pokračovať zvyšnými reprízami. Prvú premiéru Pána profesora na jeseň tak odvysiela až v pondelok 21. septembra.

 


Farma 12 pozná všetky kľúčové detaily: Opäť dostane nový koncept, známy dátum štartu série!Čítajte →

Rovnako netradičné je, že Markíza vstúpi do novej sezóny s reprízou, navyše len na jar vysielaného programu. V pondelok 31. augusta totiž rovnako štartuje nová séria Farmy, ktorá bude nasledovať po reprízovom Pánovi profesorovi. 

Markíza na zopakovaní jarných dielov Pána profesora postavila aj upútavku, s ktorou aktuálne vyšla do vysielania. Pripomína, že si diváci jeho „prvé tri lekcie môžu zopakovať“ a seriál odvysiela od začiatku do konca. Upútavku nájdete na začiatku článku.

Prvá séria Pána profesora má celkovo 10 dielov, Susedia sa tak na rad dostanú v polovici novembra. Markíza už roztočila aj druhú sériu Pána profesora, s ktorou bude počítať na jar.

Čítať viac...
Nahor