Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Pán profesor štartoval vo vedení, predbehol aj Susedov! Jednotka odpremiérovala Ostrým nožom

U mladých divákov pondelňajší večer vyhrala komediálna novinka Markízy, v celkovom publiku si vedenie drží Inkognito.

Tento týždeň uzavrie aktuálnu fázu štartu nových televíznych seriálov. Po novinkách Joj prišla na rad Markíza so svojou rodinno-komediálnou sériou Pán profesor a emotívnou sériou Červené pásky, ktoré uvedie už tento utorok večer.

Pán profesor sa pri štarte zaradil na podobnú úroveň, na akej štartovali novinky Joj Bola raz jedna škola a Jenny. Úvodný diel seriálu s Tomášom Maštalírom mal u mladých dosiahnuť rating 7,6 % s podielom 24 %, Markíza ho odvysielala bez brejku. Predbehol dokonca aj predchádzajúcich Susedov alebo konkurenčné Inkognito. Práve po jeho skončení však Markíza vyskočila, čo pomohlo práve jej seriálovej novinke.

Pre porovnanie štartu noviniek, Bola raz jedna škola začala uprostred februára v piatky ratingom 7,5 %, v tretí týždeň vysielania už v programe ale skončila po veľkom prepadáku, Jenny sa zas ostatnú nedeľu uviedla ratingom 7,8 %.

Najviac divákov v pondelok večer sledovalo Inkognito, podľa televízie ich malo 477-tisíc, nasledovala ho práve novinka Pán profesor s 367-tisíc divákmi a až tesne nasledovali Susedia s 364-tisíc divákmi. V komerčnej cieľovky uhrali rating 7 % s podielom 19,5 %, čo pre nich znamenalo jeden z najhorších výsledkov vôbec a veľký prepad medzi sériami, čo môže v prípade pokračovania takýchto výkonov znamenať ich postupný koniec na obrazovkách. Inkognito malo u mladých obdobný výkon ako Susedia.

Jednotka v pondelok večer odvysielala premiéru slovenskej drámy Ostrým nožom, ktorej sa dostalo veľkej pozornosti. Inšpiruje sa prípadom z roku 2005, kedy v Bratislave neonacisti zavraždili mladého chlapca. Drámu sledovalo celkovo 219-tisíc divákov, podiel v univerzálnej cieľovke dosiahol 10,3 %.

Pondelňajší deň vyhrali v oboch hlavných cieľovkách Televízne noviny, podľa informácií u mladých dosiahli rating 10,3 % s podielom 29,6 %, celkovo ich sledovalo 620-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor