Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Jojka a Markíza uvoľnia nedeľný večer: Česko Slovensko má talent pred finále zmení vysielací deň!

Jubilejný ročník talentovej šou sa blíži do svojej záverečnej fázy.

Nedeľná šou Česko Slovensko má talent vstupuje do posledného mesiaca svojho tohtoročného vysielania.

Roky najdôležitejší ťažiskový projekt Jojky sa na Slovensku a v Česku vysiela už od roku 2010, pričom tento rok si diváci zvolia už svojho desiateho víťaza.

Podobne dlhú históriu z veľkých šou programov píše už iba Superstar, a to pri zrátaní všetkých slovenských a federálnych verzií. Minulý rok spevácka šou taktiež takto zažila svoju jubilejnú desiatu sériu.

Vôbec najviac víťazov spomedzi televíznych programov spoznala Farma, ktorá aktuálne vysiela svoju štrnástu sériu. Markíza pritom už teraz pracuje na novej, ktorú chce odvysielať netradične na jar. Viac v exkluzívnom článku.

 


Exkluzívne: Markíza už teraz pripravuje nový ročník Farmy! Odštartovať môže v rekordnom časeČítajte →

Pridáva priamy prenos

Šou Česko Slovensko má talent si za dvanásť rokov vysielania prešla výraznejším vývojom.

Najviac sa odrazil na postupnom predlžovaní kastingovej fázy súťaže na úkor vyraďovacej časti. Kým v prvých ročníkoch porotcovia postupne riedili súťažiacich vo viacerých epizódach počas Veľkého tresku a niekoľkých semifinále, postupom rokov televízie zoškrtali vysielanie Talentu prakticky len na kastingy a finále, pred ktorým v rôznych podobách vybrali finalistov počas samostatnej alebo skrátenej epizódy.

Tento rok sa televízie vracajú k niekdajšiemu konceptu, keď porotcovia absolvujú výber súťažiacich pre samostatné živé semifinále. V ňom si budú vyberať finalistov opäť priamo diváci.

Jojka už aktuálne rozbehla predaj lístkov pre živé semifinále.

O postup do finálového večera zabojuje v priamom televíznom prenose celkovo 10 úspešných súťažiacich z kastingov.

V samotnom finálovom priamom prenose by sa tak mala objaviť taktiež desiatka finalistov, päť z nich postúpi do finále priamo vďaka zlatému buzzeru.

Finálové prenosy v iný deň

Hlavná sezónna šou Joj vydrží v jej vysielaní aj celý november, no nedeľné večery vyplní už len posledné dva najbližšie týždne.

 


Trápenie Markízy sa čoskoro skončí: Najslabšia Tvoja tvár pozná dátum finále!Čítajte →

V nedeľu tak budúci mesiac čaká uvoľnenie konkurencie pre aktuálne najúspešnejšiu šou sezóny Pečie celé Slovensko.

Už budúcu nedeľu 6. novembra ponúkne finálový večer siedma séria šou Tvoja tvár znie povedome a o týždeň neskôr 13. novembra pôjde naposledy v nedeľu aj konkurenčná šou Česko Slovensko má talent.

Talentová šou sa totiž pre finálové priame prenosy vráti na sobotný večer, v priebehu ktorého sa mala vysielať celú túto sezónu.

Semifinále a veľké finále desiatej série Česko Slovensko má talent prebehne v živom vysielaní v sobotnom prime-time, keď sú prenosy naplánované na 19. a 26. novembra od 20:35.

Joj však zároveň rovno od nedele 20. novembra nasadí už klasicky v závere roka rodinnú šou V siedmom nebi, ktorá obsadí nedeľný prime-time až do vianočných sviatkov.

 


V siedmom nebi sa po roku vráti na obrazovky! Poznáme dátum štartu, dostane viac častí?Čítajte →

Rozhodol úvod sezóny

Práve v soboty mal Talent bežať od začiatku septembra.

Všetko zmenil na poslednú chvíľu ohlásený úvodný mimoriadny talentový víkend, počas ktorého šou odštartovala v sobotu vôbec svojím najhorším výkonom v histórii, no následne prudko porástla v nedeľný večer, kde mala ísť len jednorazovo.

Joj zareagovala okamžitým presunom Talentu na nedele, ktorý jej priniesol nárast sledovanosti.

Už skôr sa však Joj s spoločne s českou televíziou Prima pre túto jeseň zladili vo vysielaní Talentu v sobotné večery.

Prima v soboty talentovú šou vysiela doteraz, dokonca s ňou odštartovala o týždeň skôr ako Joj, ktorá ponúkla spomínané prvé dve epizódy v jeden víkend.

Joj sa tak pre záver vysielania Talentu opäť vrátiť na vopred naplánovaný sobotný večer, nakedy boli naplánované finálové priame prenosy.

 

Čítať viac...
Nahor