Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Trápenie Markízy sa čoskoro skončí: Najslabšia Tvoja tvár pozná dátum finále!

Celebritná šou Tvoja tvár znie povedome stratila medziročne až polovicu divákov, po vlaňajšom úspechu sa trápi s najslabšou sériou v histórii.

Ďalšia z programových istôt Markízy sa v tomto roku nečakane prepadla.

V priebehu jeden a pol roka televízny líder zažíva už po tretí raz podobnú situáciu s dôležitou sezónnou šou, ktorá po mimoriadne silnom ročníku prepadla na historicky najhoršiu sledovanosť.

Podobný príbeh troch veľkých šou

Vlani Markíze dramaticky medzi sériami klesla sledovanosť speváckej šou Superstar.

Tá na jar 2020 zažila rekordný ročník, ktorý vyvrcholil najsledovanejším finále dokonca od roku 2013. Superstar vo svojom priebehu stúpala od úrovne 10 ratingov postupne až na 14 – 15 % v komerčnej cieľovke. Takúto sledovanosť nedosiahla žiadna večerná šou od prvej série Tvoja tvár znie povedome na jar 2016.

O rok neskôr, na jeseň 2021, však Superstar prepadla na vôbec najslabšie sledovaný ročník v histórii. Hýbala sa v ňom na ratingoch na úrovni 7 – 9 %. Pripísala si najslabší štart, najhoršie sledovanú kľúčovú kastingovú fázu aj najmenej sledované finále speváckej šou. Mimochodom, v rovnakom období na historické minimá prepadla aj sledovanosť konkurenčnej šou Česko Slovensko má talent.

Túto jar sa ešte dramatickejšie prepadla sledovanosť reality šou Svadba na prvý pohľad.

Tá minulý rok na jar 2021 zaznamenala rekordne sledovanú druhú sériu, v priebehu ktorej dosahovala sledovanosť na úrovni 10 – 11  % v komerčnej cieľovke. O rok neskôr, túto jar 2022, sa Markíza rozhodla s treťou sériou zaútočiť na dovtedy neporaziteľnú Nemocnicu, proti ktorej sa jej sledovanosť Svadieb prepadla až o polovicu na ratingy len okolo 5 – 6 %.

 


Vianoce po Dušičkách? Markíza začne s vianočným programom na začiatku novembra!Čítajte →

Prepisuje minimá

Aktuálne totožný prepad zažíva ďalšia veľká prime-time šou Markízy Tvoja tvár znie povedome.

Aj tá, podobne ako pred dvomi rokmi Superstar, zažila prednedávnom jeden z najsledovanejších ročníkov, keď na jar 2021 vystrelila jej sledovanosť v šiestej sérii na ratingy okolo 10 – 11 % v komerčnej cieľovke. Pre Tvoju tvár šlo o značné posilnenie medzi sériami, keď sa predošlý piaty ročník spravidla hýbal na úrovni 7 – 8 %. Doteraz bol práve ten najmenej sledovaným v histórii vysielania Tvojej tváre.

Všetko zmenila súčasná 7. séria celebritnej šou, ktorá už od štartu prepisuje historické minimá.

Siedma séria Tvoja tvár znie povedome so všetkými doterajšími kolami podliezla úroveň 6 ratingov, keď už pri štarte uhrala výkon len 5,8 %. S nasledovnými kolami si ešte jemne pohoršila, minulú nedeľu dosiahla rating iba 5,1 %.

Pre porovnanie, pred touto siedmou sériou bol najhorším výkonom Tvojej tváre rating 6,2 %.

 


Výnimočná Nikol v jesennom vysielaní končí, známy dátum finále! Dostane ďalšie časti?Čítajte →

Dátum finále 7. série Tvojej tváre

Ťažisková šou Markízy medziročne padla na polovičnú sledovanosť, pričom momentálne v nedeľnom prime-time dokonca padla do pozície trojky na trhu.

Tesné líderstvo drží sezónna šou Jojky Česko Slovensko má talent, ktorá sa v jubilejnej desiatej sérii zatiaľ drží najčastejšie okolo 7 ratingov, ostatné týždne však mierne klesá.

Časť jej divákov totiž prešla k Jednotke a jej hlavnej šou Pečie celé Slovensko, ktorá sa zatiaľ hýbe na priemere okolo 6,5 % v komerčnej cieľovke. V celkovom publiku už suverénne večer vedie práve Pečie celé Slovensko pred Talentom a treťou Tvojou tvárou.

Nedeľné trápenie Markízy s aktuálnou siedmou klasickou sériou sa čoskoro skončí.

Šou sa pomaly blíži do finále, keď sa nachádza v druhej polovici jesenného vysielania. Opäť ponúkne spolu desať častí, ako to pri Tvojej tvári býva zvykom.

Siedmu Tvoja tvár znie povedome čaká o dva týždne semifinále, ktoré prebehne na konci mesiaca – v nedeľu 30. októbra.

Diváci následne spoznajú víťaza vo finále 7. série v nedeľu 6. novembra o 20:35.

Po skončení šou by mala Markíza po prvýkrát v jesennej sezóne do hlavného programu zaradiť filmy, keď ich historicky po prvýkrát úplne vyhodila z hlavnej večernej štruktúry.

V zásobe jej tak ostalo niekoľko pripravených premiér, s ktorými rátala na jeseň do vysielania. Prehľad nájdete v tomto článku.

 


Jesenné highlighty na Markíze: Najnovší česko-slovenský hit aj útok komiksových hrdinov!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor